27°C
Poniedziałek 20 Sierpnia 2018
Imieniny: Bernard, Samuela

MP j Raciborz 2018 Z udziałem 116   zawodników z 36 klubów w Raciborzu rozegrane zostały Mistrzostwa Polski Juniorów ( 18-20lat)   w zapasach w stylu klasycznym. Do bogatego zbioru zapaśniczych trofeów   Cementu Gryfa Chełm z krajowego czempionatu dołączyły dwa tytuły wicemistrzów Polski. Najlepszą formę z chełmskiej drużyny na raciborskich matach zaprezentował uczeń Zespołu Szkół Technicznych w Chełmie Szymon Szymonowicz oraz student UMCS w Lublinie Kacper Troć. Obaj wygrywając kolejne walki awansowali do ścisłego finału i stanęli przed szansą zdobycia tytułu mistrza Polski. Szymonowicz w drodze do finału kolejno pokonał   Piotra Zabłockiego ( ZKS Miastko) , Macieja Czarneckiego ( Olimp Kostrzyń n/Odrą) Piotra Chudzika ( Olimpijczyk Radom). W decydującej walce kto zostanie mistrzem Polski Szymek na punkty uległ Piotrowi Dukowi reprezentującemu Olimpijczyk Kędzierzyn Koźle i ze srebrnym medalem zajął drugie miejsce na raciborskim podium. Z kolei Kacper Troć w drodze do podium w pierwszej walce zwyciężył Adlana Borchashvilego ( Sokół Lublin) . W drugim pojedynku pokonał Mateusza Domagałę z PTC Pabianice. W finałowym starciu o złoty medal spotkał się Karolem Koningiem z Sorgi Zamość. Po zaciętym pojedynku uległ na punkty swojemu przeciwnikowi zdobywając wicemistrzostwo Polski. Blisko zdobycia trzech brązowych medali dla chełmskiej drużyny byli: Michał Biskupski,( ZST Chełm) Michał Łysomirski ( Zsz E i T w Chełmie) Piotr Biela ( ZST Chełm) .Ta trójka w walkach o trzecie miejsce na podium nie zdołała pokonać swoich przeciwników zajmując wysokie piąte miejsce w kraju. Cement Gryf Chełm wśród 36 klubów w punktacji drużynowej sklasyfikowany został na szóstym miejscu w kraju. Chełmską drużynę do najważniejszej krajowej imprezy w tegorocznym sezonie przygotowywał trener Andrzej Głąb. Najbliższym startem dla kolejnej grupy reprezentantów Chełma będą rozgrywane na początku kwietnia w Koronowie k. Bydgoszczy Mistrzostwa Polski Seniorek .C