12°C
Niedziela 24 Czerwca 2018
Imieniny: Danuta, Jan

fotka PPK 2018 Wa wa Świetny start na matach Warszawy odnotowali młodzi zapaśnicy Cementu Gryfa Chełm .Rywalizując w Pucharze Polski Kadetów ( 15-17lat),który był jednocześnie eliminacją do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży wywalczyli dwa brązowe medale i dziesięć kwalifikacji . Do udziału w warszawskiej imprezie zgłosiła się rekordowa ilość drużyn i zawodników. O medale i awans do Ogólnopolskiej Olimpiady walczyło 256 zawodników z 52 klubów. Na podium w stolicy medalami cieszyli się uczniowie IV LO w Chełmie -koledzy z jednej klasy Michał Czwaliński i Igor Shepetun. Obaj odnieśli 5 zwycięstw, ulegli tylko złotym medalistom. po Blisko zdobycia medalu był także Szymon Gwizdal (SP 1) i Szymon Kochoń (SP Ruda Huta) ,którzy w decydujących walkach o medale nieznacznie na punkty ulegli swoim przeciwnikom i zajęli wysokie piąte miejsca. 9 miejsce zajął Alan Matela (SP 8). Na 11 miejscu sklasyfikowany został Mateusz Szumiło (IV LO). Mateusz Misiec (ZSEiT), Marcin Hałaj (I LO) i Piotr Dąbrowski (SP 8) uplasowali się na 12 miejscach , a na 14 pozycji zawody ukończył Kamil Sulej (ZSCKR Okszów). Pierwsza 16-tka w poszczególnych kategoriach wagowych wywalczyła sobie prawo startu w prestiżowej imprezie roku dla grupy kadetów tj. Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Gospodarzem tej corocznej imprezy objętej systemem współzawodnictwa sportowego prowadzonego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki jest w tym roku województwo wielkopolskie. Chełmska drużyna wśród wszystkich ekip z terenu całego kraju należała do najmłodszych i ich sukces tym bardziej zasługuje na podkreślenie . Trenerami młodych zapaśników są : Jabłoński Dariusz, Głąb Andrzej i Czwalinski Mirosław.