-16°C
Poniedziałek 19 Lutego 2018
Imieniny: Arnold, Józef, Konrada

Trenazery 2018 9 W sobotę, 10 lutego, w Sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Żółtańcach odbyły się III Regionalne Zawody Rowerowe na Trenażerach Multimedialnych.
Kilkudziesięciu zawodników (36 dziewczynek i kobiet oraz 39 chłopców i mężczyzn) rywalizowało w kilku grupach wiekowych. Najmłodsi mieli do pokonania dystans 774 metrów, pozostali natomiast trasę o długości 3,4 km. Dystans stosunkowo krótki, niemniej trasa była wymagająca ze względu na podjazdy.


Zwycięzcy musieli wykazać się nie tylko dobrą kondycją, ale również odpowiednią techniką jazdy. Wszyscy zawodnicy, którzy w swoich grupach zajęli trzy pierwsza miejsca, otrzymali z rąk wójta Gminy Chełm Wiesława Kociuby nagrody rzeczowe i dyplomy. Pozostali uczestnicy otrzymali również szczególne dyplomy ze swoją fotografią z udziału w zawodach. Natomiast dla zawodników którzy „wykręcili” najlepszy czas w kategorii kobiet - Katarzyna Błaszczak (4,41 min.) oraz mężczyzn - Jakub Rutkowski (3,30 min.), przygotowano nagrodę specjalną – czyli możliwość reprezentowania regionu w ogólnopolskich mistrzostwach w Częstochowie. Warto zauważyć, że pomiędzy najstarszym zawodnikiem – Jerzym Dąbrowskim, a najmłodszym Martyna Wolanin było aż 63 lata różnicy wieku. Organizatorzy uhonorowali najstarszego zawodnika specjalnym upominkiem. Bardzo liczną reprezentację w zawodach miał Urząd Gminy Chełm, spośród kilkudziesięciu urzędników – najlepszy czas uzyskał wójt Wiesław Kociuba 3,55 min., co pozwoliło uplasować się w klasyfikacji generalnej zawodów na trzeciej pozycji. Szczegółówe wyniki są dostępne na stronie Gminy Chełm 

Organizatorami zawodów byli: Biuro Promocji Gminy Chełm, Peleton Sklep Rowerowy, Pol Sport Group, Azart – Peleton Grupa MTB, BKOOL Connect Sport, Sportowy Wolontariat Dziecięcy w Chełmie SP nr 1 Cemex.
Profesjonalne zaplecze informatyczne i stabilne łącze internetowe zapewniła firma: Blue Dot

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach portalu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego. Nim opublikujesz komentarz, zastanów się, czy jest on zgodny z zasadami dobrego wychowania i czy nie narusza dóbr osobistych innych osób. Pamiętaj, że zgodnie z art. 212 k.k. i art. 216 k.k. za przestępstwa zniesławienia i znieważenia grozi kara grzywny, kara ograniczenia lub pozbawienia wolności. Szanujmy się wzajemnie i nie zapominajmy, że internet jest częścią przestrzeni publicznej.


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Radio

Reklama