-16°C
Poniedziałek 19 Lutego 2018
Imieniny: Arnold, Józef, Konrada

fotka do kalendarza 2018 Cement-Gryf Chełm podsumował swój ubiegłoroczny sezon startowy. Zapaśnicy i zapaśniczki chełmskiego klubu reprezentując nasze miasto na arenach ogólnopolskich i międzynarodowych kolejny raz odnieśli szereg sukcesów. Reprezentanci Cementu-Gryfa Chełm medale zdobywali we wszystkich grupach wiekowych/ młodzik, kadet, junior, młodzieżowiec i senior/. W minionym roku zdobyli łącznie 179 medali w tym Mistrzostwa Polski 42 medale, Międzynarodowe Turnieje -19 , Ogólnopolskie Turnieje - 118 .

Ośmiokrotnie bronili barw Polski w zawodach najwyższej rangi / Mistrzostwa Europy Kadetów i Juniorów, Młodzieżowe Mistrzostwa Europy , Mistrzostwa Świata Kadetów /. Zaszczytu reprezentowania Polski dostąpili: Szymon Szymonowicz, Patryk Kamiński, Anna Król, Anna Urbanowicz i Patrycja Dudek . Piąte miejsce w Mistrzostwach Świata Juniorów zajął Patryk Kamiński a Szymon Szymonowicz w Mistrzostwach Świata kadetów również zajął piąte miejsce. Na ósmym miejscu w świecie została skwalifikowana Patrycja Dudek. Mistrzami Polski zostali: Szymon Szymonowicz, Patrycja Dudek, Anna Król, Beata Federowicz i Monika Dadas.
W klasyfikacji zapasów kobiet sekcja Cementu Gryfa okazała się bezkonkurencyjna w kraju gromadząc 1237 pkt. Drugim klubem został ZKS Slavia Ruda Śląska - 561 pkt, a na trzecim miejscu na podium uplasował się MKZ Unią Racibórz- 528 pkt. Łącznie zapaśnicy i zapaśniczki z Chełma w mijającym sezonie w współzawodnictwie Ministerstwa Sportu i Turystki zgromadzili 264,8 pkt. Suma punktów zdobytych w tym współzawodnictwie zagwarantowała zajęcie trzeciego miejsca w województwie wśród wszystkich dyscyplin sportowych. Zarząd, trenerzy i zawodnicy szczególne podziękowania za wsparcie finansowe i organizacyjne kierują do Urzędu Miasta Chełm, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego, Wojewódzkiego Zrzeszenia LZS i oficjalnego sponsora klubu Cemex Polska. Dziękują również kibicom i sympatykom zapasów oraz rodzicom zawodników i zawodniczek. Ich duże zaangażowanie w znaczny sposób wspomaga prowadzony przez kadrę trenerską proces szkoleniowy. Gratulując tegorocznych sukcesów życzymy reprezentantom Cementu Gryfa Chełm w nowym sezonie 2018r. udanych startów na ogólnopolskich i międzynarodowych arenach.

Alicja Piersa

 

 

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach portalu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego. Nim opublikujesz komentarz, zastanów się, czy jest on zgodny z zasadami dobrego wychowania i czy nie narusza dóbr osobistych innych osób. Pamiętaj, że zgodnie z art. 212 k.k. i art. 216 k.k. za przestępstwa zniesławienia i znieważenia grozi kara grzywny, kara ograniczenia lub pozbawienia wolności. Szanujmy się wzajemnie i nie zapominajmy, że internet jest częścią przestrzeni publicznej.


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Radio

Reklama