12°C
Niedziela 24 Czerwca 2018
Imieniny: Danuta, Jan

DSC 0069 Wójt Gminy Wojsławice, Szkoła Podstawowa w Wojsławicach-Kolonii, Gminne Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Wojsławicach oraz Uczniowski Klub Sportowy „ARKA” byli organizatorami III Memoriału Szachowego im. Ryszarda Semeniuka, który odbył się w Wojsławicach w sobotę, 13 stycznia 2018 r. Celem memoriału było upamiętnienie czołowego szachisty i wielokrotnego mistrza powiatu chełmskiego, który odszedł od nas zbyt wcześnie.

Memoriał rozpoczął się mszą świętą sprawowaną w intencji śp. Ryszarda, która została odprawiona w kościele pw. św. Michała Archanioła w Wojsławicach. Następnie uczestnicy memoriału udali się do Szkoły Podstawowej w Wojsławicach-Kolonii, gdzie zmierzyli się w turnieju szachowym, w którym udział wzięli szachiści z Wojsławic, Leśniowic, Dorohuska, Krasnegostawu, Żółkiewki oraz Chełma. Na starcie szachowych zmagań stanęło 51 zawodników.

Po zaciętej walce zwycięzcą w kategorii seniorów został Wojciech Bolesta z Żółkiewki, drugi był Arkadiusz Łuczkiewicz z Wojsławic, a trzeci Stanisław Klim z Leśniowic.

W kategorii juniorzy do lat 18 pierwsza była Karolina Radecka, druga Oliwia Prucal, a trzecia Natalia Oszust - wszystkie z Leśniowic.

W kategorii juniorzy do lat 14 pierwszy był Mikołaj Drozd z Chełma, drugi Mateusz Gajur z Dorohuska, a trzeci Jarosław Nowaczek z Wojsławic.

W kategorii juniorzy do lat 10 pierwszy był Julian Jasiuk z Wojsławic, drugi Konrad Blacha z Chełma, a trzecia Laura Kosarska również z Chełma.

Sędzią szachowych zmagań był Edward Chowra, a nad przebiegiem całego turnieju czuwał opiekun sekcji szachowej w Szkole Podstawowej w Wojsławicach Kolonii - Józef Majuk.

Pamiątkowe puchary i dyplomy uczestnikom wręczali: Wójt Gminy Wojsławice Henryk Gołębiowski, Dyrektor SP w Wojsławicach-Kolonii Justyna Starko-Gadzała oraz Dyrektor GCKSiT Sylwia Jasiuk. Poczęstunek dla wszystkich uczestników zapewniła Prezes UKS „Arka” Jolanta Wlaź.

DSC 0075 DSC 0002 DSC 0116

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach portalu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego. Nim opublikujesz komentarz, zastanów się, czy jest on zgodny z zasadami dobrego wychowania i czy nie narusza dóbr osobistych innych osób. Pamiętaj, że zgodnie z art. 212 k.k. i art. 216 k.k. za przestępstwa zniesławienia i znieważenia grozi kara grzywny, kara ograniczenia lub pozbawienia wolności. Szanujmy się wzajemnie i nie zapominajmy, że internet jest częścią przestrzeni publicznej.


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Radio

  • Artykuły
  • Komentarze

Reklama