0°C
Wtorek 12 Grudnia 2017
Imieniny: Aleksander, Dagmara

img 1620 Z udziałem 11 państw w Berlinie rozegrany został Międzynarodowy Turniej Zapaśniczy Dzieci ,Młodziczek,Kadetek i Juniorek. – Internationales Frauenturnier. Znakomity start na niemieckich matach odnotowały uczennice Szkoły Podstawowej w Wierzbicy i Rudzie Hucie. Do Wierzbicy ze srebrnym medalem wróciła Wiktoria Kamela ,a do Rudej Huty Monika Dadas. Podopieczna trenera Dariusza Kucharskiego -Wiktoria w kolejnych walkach pokonała reprezentantkę Norwegii- Anne Svarstad, Szwecji- Minę Stanic i trzy zawodniczki z Niemiec- Rekę van Os, Berenike Kurth, Laurę Tonhofer. Awansując do finału uległa reprezentantce Austrii- Julii Ernst i ze srebrnym medalem stanęła na drugim stopniu podium. Monika Dadas z kolei w drodze do medalu zwyciężyła zawodniczkę Szwecji- Sofię Andersson. W drugim i trzecim pojedynku pokonała dwie reprezentantki Niemiec- Anikę Ziller i Laurę Kohler. Świetną dyspozycję Moniki zatrzymała dopiero przedstawicielka Francji Lilya Cohen, która w rywalizacji o awans do ścisłego finału odniosła zwycięstwo. Podopieczna trenera Mirosława Czwalińskiego w walce o brązowy medal pokonała koleżankę z Polski- Martynę Gabryl reprezentującą KS Agros Żary .Szóste miejsce na niemieckich matach zajęła Dagmara Branicka ( S P nr 11 w Chełmie), a na dziesiątym miejscu zawody ukończyła Aleksandra Mękal ( S P w Okszowie) . Ostatnim startem w obsadzie międzynarodowej w tegorocznym sezonie dla chełmskich zapaśniczek będzie jeden z największych w Europie Międzynarodowych Turniejów rozgrywany w Czarnym Borze k/ Wałbrzycha” Czarny Bór Open.”