10°C
Wtorek 17 Października 2017
Imieniny: Małgorzata, Wiktor

DSC 0212 W Moszczenicy k. Piotrkowa Trybunalskiego rozegrane zostały Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w zapasach kobiet i stylu klasycznym. Zawody te objęte są system współzawodnictwa prowadzonym przez Ministerstwo Sportu I Turystki. Świetny występ w Moszczenicy odnotowały młode zapaśniczki oraz zapaśnicy z Cementu Gryfa ,którzy 10 -krotnie stawali na podium. W klasyfikacji drużynowej Cement Gryf Chełm zajął drugie miejsce. W grupie dziewcząt najwięcej powodów do radości miała wychowanka trenera Mirosława Czwalińskiego Monika Dadas (SP Ruda Huta),która gromadząc komplet zwycięstw zdobyła złoty medal. Podopieczne trenerów Dariusza Kucharskiego i Zdzisława Białego Danuta Lisiewicz (SP nr 1 Chełm )Wiktoria Kamela (SP Wierzbica), Aleksandra Mękal (SP Okszów) Dagmara Branicka (SP nr 11) i Nikola Studzińska,( SP nr 4) zdobyły brązowe medale. Wśród chłopców ze złotym medalem do Chełma wrócił trenowany przez mistrza świata Dariusza Jabłońskiego Piotr Dąbrowski (SP nr 8). Brązowe medale do Chełma przywieźli Bartosz Kamiński,(SP nr 3) Hubert Sidoruk,( SP Wierzbica) i Adam Szewczak (SP nr 11), których również trenerem jest Dariusz Jabłoński. Wysokie 5 miejsce z podopiecznych Dariusza Jabłońskiego zajął Mateusz Ciołek . Wychowankowie trenera Mirosława Czwalińskiego Szymon Dynysiuk i Szymon Kochoń,( SP Ruda Huta) sklasyfikowani zostali także na piątych miejscach. Na tej samej pozycji zawody ukończył trenowany przez Andrzeja Głąba Fedec Michał (SP Białopole). Kolejnym startem dla następców mistrza świata Dariusza Jabłońskiego i wielokrotnej medalistki Mistrzostw Europy Katarzyny Krawczyk będą rozegrane w listopadzie Mistrzostwa Polski Młodzików.