-7°C
Środa 21 Lutego 2018
Imieniny: Eleonora, Robert

12 12 września 2017 r. rozegrane zostały w Bydgoszczy finały 56. Ogólnopolskich Zawodów Strzeleckich "O Srebrne Muszkiety". Drużynę I Liceum Ogólnokształcącego w Chełmie stworzyli Michał Nowosad, Mateusz Pruszkowski i Damian Siedlecki. O wejście do finału reprezentacje poszczególnych szkół walczyły na etapach rejonowych i wojewódzkich.

Konkurencja polegała na oddaniu 60 strzałów ocenianych z postawy leżąc, bez podpórki, w czasie 50 minut (strzelania prowadzone były do tarcz elektronicznych). Następnie wyniki członków drużyny zostały zsumowane. Oddzielnie klasyfikowano drużyny dziewcząt i chłopców.
Reprezentanci I Liceum Ogólnokształcącego na co dzień trenują pod okiem trenera Jana Dąbskiego. Michał Nowosad od początku gimnazjum, natomiast Mateusz Pruszkowski rozpoczął trening wraz z początkiem liceum. Obaj mają już spore doświadczenie startowe.
Damian Siedlecki swoją przygodę ze strzelectwem rozpoczął w Zespole Szkół w Sawinie. Dzięki wsparciu dyrektora szkoły, p. Grzegorza Świcy, rozpoczął regularne treningi - co dość szybko przyniosło efekty, gdyż drużyna prowadzona przez p. Świcę jeszcze w tym samym roku szkolnym zdobyła 3 miejsce w eliminacjach wojewódzkich do Srebrnych Muszkietów, czy też I miejsce w Wojewódzkich Mistrzostwach Strzeleckich szkół gimnazjalnych.

III miejsce zdobyte przez I Liceum Ogólnokształcące w Chełmie na finale Srebrnych Muszkietów jest najlepszym wynikiem, jaki osiągnęła do tej pory jakakolwiek chełmska szkoła ogólnokształcąca w ponad półwiecznej historii tych zawodów.

 

Poniżej wypis z komunikatu:

Karabin sportowy 60 strzałów leżąc, drużynowo:
3. I Liceum Ogólnokształcące w Chełmie (Damian Siedlecki, Michał Nowosad, Mateusz Pruszkowski) - 1754,5 pkt

 

Klasyfikacja indywidualna:
5. Michał Nowosad - 596,8
10. Damian Siedlecki - 581,5
12. Mateusz Pruszkowski - 576,2

--
Seweryn Jezierski

 

11

 

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach portalu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego. Nim opublikujesz komentarz, zastanów się, czy jest on zgodny z zasadami dobrego wychowania i czy nie narusza dóbr osobistych innych osób. Pamiętaj, że zgodnie z art. 212 k.k. i art. 216 k.k. za przestępstwa zniesławienia i znieważenia grozi kara grzywny, kara ograniczenia lub pozbawienia wolności. Szanujmy się wzajemnie i nie zapominajmy, że internet jest częścią przestrzeni publicznej.


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Radio

Reklama