0°C
Środa 24 Stycznia 2018
Imieniny: Felicja, Rafał, Francziszek

zdjecie Patryk kaminski Zawodnik Cementu-Gryfa Chełm Patryk Kamiński zajął piąte miejsce w rozgrywanych w Tampere (Finlandia) Mistrzostwach Świata Juniorów w zapasach. Podopieczny trenera Andrzeja Głąba, swój start w światowym czempionacie w kategorii wagowej do 120 kg. rozpoczął od efektownego zwycięstwa przez położenie na łopatki reprezentanta Chin- Jijie Mu. Przeciwnikiem Patryka w drugim starciu był Saigidmagomed Omarov reprezentujący Azerbejdżan, którego również bez większych problemów nasz reprezentant pokonał.

W trzeciej walce młody chełmianin spotkał się z zawodnikiem z Kirgistanu-Roman Kim. Mimo ambitnej postawy Kamiński nie sprostał doświadczonemu zapaśnikowi. Zgodnie z sędziowskimi przepisami nasz zawodnik wywalczył prawo walki o brązowy medal. Rywalem Patryka był zawodnik gospodarzy Konsta Johannes Maeenpaeae. W tym decydującym pojedynku kto stanie na podium z brązowym medalem silny i dobrze wyszkolony odpierał wszystkie próby zdobycia punktów przez Kamińskiego. Ostatecznie Patryk sklasyfikowany została na piątym miejscu na świecie. Sukces jest tym bardziej większy, gdyż Patryk rywalizował nie w swojej kategorii wagowej (98 kg.) . Trener kadry narodowej juniorów w uzgodnieniu z klubowymi szkoleniowcami postanowił aby Patryk swoich sił spróbował w kategorii wyższej o 22 kg.

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach portalu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego. Nim opublikujesz komentarz, zastanów się, czy jest on zgodny z zasadami dobrego wychowania i czy nie narusza dóbr osobistych innych osób. Pamiętaj, że zgodnie z art. 212 k.k. i art. 216 k.k. za przestępstwa zniesławienia i znieważenia grozi kara grzywny, kara ograniczenia lub pozbawienia wolności. Szanujmy się wzajemnie i nie zapominajmy, że internet jest częścią przestrzeni publicznej.


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Radio

Reklama