0°C
Niedziela 19 Listopada 2017
Imieniny: Elżbieta, Seweryn

zdjecie Patryk kaminski Zawodnik Cementu-Gryfa Chełm Patryk Kamiński zajął piąte miejsce w rozgrywanych w Tampere (Finlandia) Mistrzostwach Świata Juniorów w zapasach. Podopieczny trenera Andrzeja Głąba, swój start w światowym czempionacie w kategorii wagowej do 120 kg. rozpoczął od efektownego zwycięstwa przez położenie na łopatki reprezentanta Chin- Jijie Mu. Przeciwnikiem Patryka w drugim starciu był Saigidmagomed Omarov reprezentujący Azerbejdżan, którego również bez większych problemów nasz reprezentant pokonał.

W trzeciej walce młody chełmianin spotkał się z zawodnikiem z Kirgistanu-Roman Kim. Mimo ambitnej postawy Kamiński nie sprostał doświadczonemu zapaśnikowi. Zgodnie z sędziowskimi przepisami nasz zawodnik wywalczył prawo walki o brązowy medal. Rywalem Patryka był zawodnik gospodarzy Konsta Johannes Maeenpaeae. W tym decydującym pojedynku kto stanie na podium z brązowym medalem silny i dobrze wyszkolony odpierał wszystkie próby zdobycia punktów przez Kamińskiego. Ostatecznie Patryk sklasyfikowany została na piątym miejscu na świecie. Sukces jest tym bardziej większy, gdyż Patryk rywalizował nie w swojej kategorii wagowej (98 kg.) . Trener kadry narodowej juniorów w uzgodnieniu z klubowymi szkoleniowcami postanowił aby Patryk swoich sił spróbował w kategorii wyższej o 22 kg.