0°C
Sobota 20 Stycznia 2018
Imieniny: Fabian, Sebastian

012 W dn. 14 - 19 lipca 2017 r. najlepsi młodzi strzelcy z województwa lubelskiego uczestniczyli w finale XXIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży - Mistrzostwach Polski Juniorów młodszych w strzelectwie sportowym.
Nasz region reprezentowali Łukasz Jaremek (pistolet pneumatyczny, Orlik Lublin), Bartosz Kaniewski, Damian Siedlecki, Marta Bednaruk, Natalia Kamińska, Magdalena Błażejewska i Julia Łoś (karabin pneumatyczny oraz sportowy trzy postawy, MKS Dragon Chełm).

Gospodarzem tegorocznego FOOMu w sportach letnich było województwo mazowieckie. Organizacją w zakresie sportów strzeleckich (pistolet, karabin, rzutki) zajęły się wspólnie Legia Warszawa i Wojskowa Akademia Techniczna, przy współudziale Ministerstwa Sportu i Turystyki. Wszystkim delegacjom zapewniono na czas trwania zawodów zakwaterowanie i wyżywienie.

Wynikowo zawodnicy Dragona Chełm wypadli bardzo dobrze. Mimo stresu związanego z uczestnictwem w imprezie rangi Mistrzostw Polski i z tak liczną obsadą, wszyscy ustanowili nowe rekordy życiowe. Wymienić w tym miejscu należy przede wszystkim Natalię Kamińską, Magdalenę Błażejewską, Damiana Siedleckiego i Bartosza Kaniewskiego. Pomimo bardzo krótkiego stażu - niecały rok profesjonalnych treningów - osiągnęli bardzo wysoki poziom, który pozwolił na podjęcie walki sportowej z zawodnikami bardziej doposażonymi i z bogatszym doświadczeniem startowym.

Czwarte miejsce w finale konkurencji karabinu pneumatycznego juniorek młodszych, rozgrywanym na Olimpiadzie Młodzieży w ramach "Strzelania w Sieci" zajęła Julia Łoś. W eliminacjach SwS wzięło udział 60 zawodniczek, po czym do finału awansowało osiem najlepszych wyników. Czwarta lokata Julii to najlepszy jak do tej pory rezultat Dragona Chełm w tej rozgrywce.

Julia Łoś zajęła także ósme miejsce w konkurencji karabinu sportowego trzy postawy, ustanawiając przy tym nowy rekord życiowy. Również i ten rezultat jest najwyższym dotąd osiągniętym w tej konkurencji przez Dragona Chełm w historii jego uczestnictwa w FOOM.

Poniżej wypis z komunikatu:


Finał Strzelania w Sieci - karabin pneumatyczny
4. Julia Łoś

Karabin sportowy trzy postawy 3x20 strzałów, juniorki młodsze
8. Julia Łoś - 555 pkt - 4 pkt WSDiM

Karabin pneumatyczny 40 strzałów, juniorzy młodsi
12. Damian Siedlecki - 391,2 - 3 pkt WSDiM
22. Bartosz Kaniewski - 386,6 - 1 pkt WSDiM

Karabin pneumatyczny 40 strzałów, juniorki młodsze
18. Julia Łoś - 392,3 - 2 pkt WSDiM
35. Magdalena Błażejewska - 379,3
41. Natalia Kamińska - 376,2
44. Marta Bednaruk - 367,7

Pistolet pneumatyczny 40 strzałów, juniorzy młodsi
24. Łukasz Jaremek - Orlik Lublin - 356 - 1 pkt WSDiM

Ogółem, zawodnicy Dragona Chełm zdobyli 10 punktów w systemie Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży, prowadzonym przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.
W zawodach wzięło udział ponad 250 zawodników i zawodniczek z 52 sportowych klubów strzeleckich.

--
Seweryn Jezierski

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach portalu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego. Nim opublikujesz komentarz, zastanów się, czy jest on zgodny z zasadami dobrego wychowania i czy nie narusza dóbr osobistych innych osób. Pamiętaj, że zgodnie z art. 212 k.k. i art. 216 k.k. za przestępstwa zniesławienia i znieważenia grozi kara grzywny, kara ograniczenia lub pozbawienia wolności. Szanujmy się wzajemnie i nie zapominajmy, że internet jest częścią przestrzeni publicznej.


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Radio

Reklama