20°C
Środa 25 Kwietnia 2018
Imieniny: Jarosław, Marek

bialogard Na matach Białogardu z udziałem najlepszych zawodniczek z terenu całego kraju rozegrane zostały Mistrzostwa Polski Seniorek w zapasach kobiet i stylu wolnym. Swoją dominację na krajowych matach potwierdziły podopieczne trenerów Dariusza Kucharskiego i Igora Lobasa,które w krajowym czempionacie zdobyły siedem medali. Ponadto Cement -Gryf Chełm z ogromną przewagą punktową nad pozostałymi klubami po raz dwunasty zdobył tytuł najlepszej drużyny w kraju. W Białogardzie wśród najlepszych zawodniczek z terenu całego kraju rywalizowały utytułowane zawodniczki , medalistki Igrzysk Olimpijskich ,Mistrzostw Świata i Europy.

Z chełmskich reprezentantek najwyższą formę na matach Białogardu zademonstrowała Angelika Dytrych ,Ilona Sobczyńska i Beata Federowicz. Ta trójka zdobywając tytuły wicemistrzyń Polski ze srebrnymi medalami stanęła na drugim stopniu podium. Brązowymi medalami wyróżnione zostały: Anna Król, Paulina Czechorowska, Karolina Wieczerza i Anna Urbanowicz. Wysoko punktowane 5 miejsca wywalczyły: Kamińska Katarzyna, Góral Danuta . Na 7 miejscach sklasyfikowane zostały Piersa Alicja, Świeczak Maria, Konarska Karina. Ósme lokaty w kraju zajęły Szafrańska Klaudia, Karyś Gabriela oraz Kister Marlena.
W klasyfikacji zespołowej wśród 21 klubów Cement-Gryf Chełm gromadząc 354 pkt z druzgocącą przewagą wyprzedził na podium ZKS Slavia (Ruda Śląska)- 177 pkt. i trzecią drużynę z 133 pkt. AZS AWF Warszawę. Dorobek medalowy chełmskich zapaśniczek zapewne byłby większy, ale z różnych przyczyn na matach Białogardu nie mogły wystąpić cztery ubiegłoroczne medalistki Mistrzostw Polski- siostry Katarzyna i Karolina Krawczyk,Weronika Maleszka i Anna Wawrzycka. Kolejnym startem dla chełmskich zapaśniczek będzie udział juniorki młodszej , Mistrzyni Polski Patrycji Dudek w jednym z największych w Europie Międzynarodowych Turnieji rozgrywanym corocznie w niemieckiej miejscowości Dormagen.

 

 

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach portalu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego. Nim opublikujesz komentarz, zastanów się, czy jest on zgodny z zasadami dobrego wychowania i czy nie narusza dóbr osobistych innych osób. Pamiętaj, że zgodnie z art. 212 k.k. i art. 216 k.k. za przestępstwa zniesławienia i znieważenia grozi kara grzywny, kara ograniczenia lub pozbawienia wolności. Szanujmy się wzajemnie i nie zapominajmy, że internet jest częścią przestrzeni publicznej.


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Radio

Reklama