11°C
Wtorek 19 Września 2017
Imieniny: January, Konstancja

bialogard Na matach Białogardu z udziałem najlepszych zawodniczek z terenu całego kraju rozegrane zostały Mistrzostwa Polski Seniorek w zapasach kobiet i stylu wolnym. Swoją dominację na krajowych matach potwierdziły podopieczne trenerów Dariusza Kucharskiego i Igora Lobasa,które w krajowym czempionacie zdobyły siedem medali. Ponadto Cement -Gryf Chełm z ogromną przewagą punktową nad pozostałymi klubami po raz dwunasty zdobył tytuł najlepszej drużyny w kraju. W Białogardzie wśród najlepszych zawodniczek z terenu całego kraju rywalizowały utytułowane zawodniczki , medalistki Igrzysk Olimpijskich ,Mistrzostw Świata i Europy.

Z chełmskich reprezentantek najwyższą formę na matach Białogardu zademonstrowała Angelika Dytrych ,Ilona Sobczyńska i Beata Federowicz. Ta trójka zdobywając tytuły wicemistrzyń Polski ze srebrnymi medalami stanęła na drugim stopniu podium. Brązowymi medalami wyróżnione zostały: Anna Król, Paulina Czechorowska, Karolina Wieczerza i Anna Urbanowicz. Wysoko punktowane 5 miejsca wywalczyły: Kamińska Katarzyna, Góral Danuta . Na 7 miejscach sklasyfikowane zostały Piersa Alicja, Świeczak Maria, Konarska Karina. Ósme lokaty w kraju zajęły Szafrańska Klaudia, Karyś Gabriela oraz Kister Marlena.
W klasyfikacji zespołowej wśród 21 klubów Cement-Gryf Chełm gromadząc 354 pkt z druzgocącą przewagą wyprzedził na podium ZKS Slavia (Ruda Śląska)- 177 pkt. i trzecią drużynę z 133 pkt. AZS AWF Warszawę. Dorobek medalowy chełmskich zapaśniczek zapewne byłby większy, ale z różnych przyczyn na matach Białogardu nie mogły wystąpić cztery ubiegłoroczne medalistki Mistrzostw Polski- siostry Katarzyna i Karolina Krawczyk,Weronika Maleszka i Anna Wawrzycka. Kolejnym startem dla chełmskich zapaśniczek będzie udział juniorki młodszej , Mistrzyni Polski Patrycji Dudek w jednym z największych w Europie Międzynarodowych Turnieji rozgrywanym corocznie w niemieckiej miejscowości Dormagen.