-6°C
Sobota 17 Marca 2018
Imieniny: Patryk, Zbigniew
16marca2018

zdjecie Czechy 2018 SzymonowiczUtalentowany młody zawodnik Cementu Gryf Chełm Szymon Szymonowicz reprezentował barwy naszego kraju podczas rozgrywanego w Czechach Międzynarodowego Turnieju Juniorów w zapasach. Na czeskich matach o medale   rywalizowało 19 narodowych reprezentacji. W tej   międzynarodowej konkurencji  świetnie poradził sobie uczeń Zespołu Szkół Technicznych w  Chełmie  Szymon Szymonowicz odnosząc  cztery zwycięstwa.

Czytaj więcej...

16marca2018

lukowWiele powodów do radości po zakończonych zapaśniczych  zawodach w Łukowie miały dwie reprezentantki Cementu Gryfa Chełm Patrycja Dudek i Wioleta Giers. Obie uczennice Zespołu Szkół Ekonomicznych i Mundurowych w Chełmie  podczas rozgrywanego na łukowskich matach  Pucharu Polski Kadetek (15-17 lat) i Turnieju Nadziei Olimpijskich Krajów Wyszehradzkich w grupie juniorek (18-20 lat) wywalczyły  złote medale. 

Czytaj więcej...

09marca2018

fotka Wierzbica marzec 2018Lubelski Związek Zapaśniczy i Uczniowski Ludowy Klub Sportowy Suples Wierzbica byli organizatorami Otwartych Mistrzostw Województwa w zapasach kobiet w grupie młodziczek i juniorek. Do rywalizacji o medale oprócz klubów z naszego województwa przystąpiły reprezentantki województwa mazowieckiego oraz utytułowana drużyna ukraińskiego Klubu Sportowego Faworyt z Klesova z którą od kilkunastu lat współpracuje Suples Wierzbica i Cement Gryf Chełm. W poszczególnych grupach wiekowych medale zdobywały:

Czytaj więcej...

09marca2018

fotka PPK 2018 Wa waŚwietny start na matach Warszawy odnotowali młodzi zapaśnicy Cementu Gryfa Chełm .Rywalizując w Pucharze Polski Kadetów ( 15-17lat),który był jednocześnie eliminacją do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży wywalczyli dwa brązowe medale i dziesięć kwalifikacji . Do udziału w warszawskiej imprezie zgłosiła się rekordowa ilość drużyn i zawodników. O medale i awans do Ogólnopolskiej Olimpiady walczyło 256 zawodników z 52 klubów. Na podium w stolicy medalami cieszyli się uczniowie IV LO w Chełmie -koledzy z jednej klasy Michał Czwaliński i Igor Shepetun.

Czytaj więcej...

23lutego2018

krawczykPo zakończonym Pucharze Polski Seniorek gdzie reprezentantki Cementu Gryfa zdobyły 6 medali trener kadry narodowej powołał 12 najlepszych zapaśniczek z terenu całego kraju na międzynarodowe zgrupowanie, które zorganizowane zostało w Kijowie (Ukraina). W zgrupowaniu uczestniczą reprezentantki Azerbejdżanu, Czech, Włoch, Anglii, Ukrainy i Polski. Wśród powołanych kadrowiczek  są dwie reprezentantki Chełma- Katarzyna Krawczyk i Anna Urbanowicz. Funkcję drugiego trenera kadry powierzono szkoleniowcowi Cementu-Gryfa Chełm Igorowi Lobasowi.

Czytaj więcej...

19lutego2018

Ukraina fotka 2018Świetny występ  odnotowały młode zapaśniczki  reprezentujące  chełmski powiat podczas Międzynarodowego  Turnieju Zapaśniczego rozegranego w  Klesovie na Ukrainie. Najwięcej powodów do radości miała uczennica Szkoły Podstawowej  nr 11 w Chełmie Dagmara Branicka, która z kompletem zwycięstw i  złotym medalem wróciła do domu. Bliska zdobycia drugiego złotego medalu była  uczennica SP w Wierzbicy Wiktoria Kamela,która ostatecznie zdobyła srebrny medal. Wysoko punktowane 5 miejsce zajęła mistrzyni Polski Młodziczek Monika Dadas z SP w Rudzie Hucie. Już na początku marca w Wierzbicy najmłodsze adeptki zapasów rywalizować będą podczas Otwartych Mistrzostw Województwa Lubelskiego.

Czytaj więcej...

13lutego2018

Trenazery 2018 9W sobotę, 10 lutego, w Sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Żółtańcach odbyły się III Regionalne Zawody Rowerowe na Trenażerach Multimedialnych.
Kilkudziesięciu zawodników (36 dziewczynek i kobiet oraz 39 chłopców i mężczyzn) rywalizowało w kilku grupach wiekowych. Najmłodsi mieli do pokonania dystans 774 metrów, pozostali natomiast trasę o długości 3,4 km. Dystans stosunkowo krótki, niemniej trasa była wymagająca ze względu na podjazdy.

Czytaj więcej...

09lutego2018

zapasyMocnym akcentem rozpoczęły tegoroczny sezon na krajowych matach zapaśniczki MKS Cement Gryf Chełm. W I Pucharze Polski Seniorek rozgrywanym w Raciborzu podopieczne trenerów Dariusza Kucharskiego i Igora Lobasa wywalczyły 6 medali, wygrywając zdecydowanie również klasyfikację drużynową. Najlepszą formę w Raciborzu zaprezentowała liderka sekcji zapasów kobiet Katarzyna Krawczyk,która zdobyła kolejny w swojej karierze złoty medal. O jeden stopień niżej na podium ze srebrnymi medalami stanęły ubiegłoroczne medalistki Mistrzostw Polski Katarzyna Kamińska, Ilona Sobczyńska i Anna Urbanowicz.

Czytaj więcej...

08lutego2018

halowka 23 lutego 2018 w Szkole Podstawowej w Uhrze odbył się XV Jubileuszowy Turniej Mieszkańców Gminy Chełm w Halowej Piłce Nożnej. Do rywalizacji przystąpiły cztery drużyny: Żółtańce I, Żółtańce II, Weremowice, Okszów.
Zawodnicy uczestniczący w turnieju zaprezentowali wysoki stopień wyszkolenia, mecze trzymały w napięciu do ostatniego gwizdka. Pierwsze miejsce w XV turnieju zdobyła drużyna Żółtańce II, drugie Żółtańce I , trzecie Weremowice, na ostatniej pozycji uplasowała się drużyna z Okszowa. Królem strzelców turnieju został Damian Dec - Weremowice z liczbą 19 strzelonych bramek; najlepszym bramkarzem Sebastian Czerniej - reprezentujący drużynę z Weremowic, najstarszym zawodnikiem został Robert Tarasiuk z Żółtaniec I.

Czytaj więcej...

29stycznia2018

rudaPowiatowy Turniej dziewcząt i chłopców w zapasach o Puchar Wójta Gminy Ruda – Huta miał w tym roku szczególne znaczenie . Tymi zawodami rozpoczęto bowiem cykl imprez z okazji obchodów 1000 -lecia pobytu Bolesława Chrobrego w Hniszowie. Tradycyjnie już turniej otworzył Wójt Gminy Kazimierz Smal, który wspomniał o wyprawie Chrobrego w 1018r. właśnie spod słynnego dębu Bolko w Hniszowie na Ruś Kijowską.

Czytaj więcej...

23stycznia2018

fotka do kalendarza 2018Cement-Gryf Chełm podsumował swój ubiegłoroczny sezon startowy. Zapaśnicy i zapaśniczki chełmskiego klubu reprezentując nasze miasto na arenach ogólnopolskich i międzynarodowych kolejny raz odnieśli szereg sukcesów. Reprezentanci Cementu-Gryfa Chełm medale zdobywali we wszystkich grupach wiekowych/ młodzik, kadet, junior, młodzieżowiec i senior/. W minionym roku zdobyli łącznie 179 medali w tym Mistrzostwa Polski 42 medale, Międzynarodowe Turnieje -19 , Ogólnopolskie Turnieje - 118 .

Czytaj więcej...

17stycznia2018

DSC 0069Wójt Gminy Wojsławice, Szkoła Podstawowa w Wojsławicach-Kolonii, Gminne Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Wojsławicach oraz Uczniowski Klub Sportowy „ARKA” byli organizatorami III Memoriału Szachowego im. Ryszarda Semeniuka, który odbył się w Wojsławicach w sobotę, 13 stycznia 2018 r. Celem memoriału było upamiętnienie czołowego szachisty i wielokrotnego mistrza powiatu chełmskiego, który odszedł od nas zbyt wcześnie.

Czytaj więcej...

Reklama

Radio

Reklama