-15°C
Poniedziałek 19 Lutego 2018
Imieniny: Arnold, Józef, Konrada
13lutego2018

Trenazery 2018 9W sobotę, 10 lutego, w Sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Żółtańcach odbyły się III Regionalne Zawody Rowerowe na Trenażerach Multimedialnych.
Kilkudziesięciu zawodników (36 dziewczynek i kobiet oraz 39 chłopców i mężczyzn) rywalizowało w kilku grupach wiekowych. Najmłodsi mieli do pokonania dystans 774 metrów, pozostali natomiast trasę o długości 3,4 km. Dystans stosunkowo krótki, niemniej trasa była wymagająca ze względu na podjazdy.

zapasyMocnym akcentem rozpoczęły tegoroczny sezon na krajowych matach zapaśniczki MKS Cement Gryf Chełm. W I Pucharze Polski Seniorek rozgrywanym w Raciborzu podopieczne trenerów Dariusza Kucharskiego i Igora Lobasa wywalczyły 6 medali, wygrywając zdecydowanie również klasyfikację drużynową. Najlepszą formę w Raciborzu zaprezentowała liderka sekcji zapasów kobiet Katarzyna Krawczyk,która zdobyła kolejny w swojej karierze złoty medal. O jeden stopień niżej na podium ze srebrnymi medalami stanęły ubiegłoroczne medalistki Mistrzostw Polski Katarzyna Kamińska, Ilona Sobczyńska i Anna Urbanowicz.

halowka 23 lutego 2018 w Szkole Podstawowej w Uhrze odbył się XV Jubileuszowy Turniej Mieszkańców Gminy Chełm w Halowej Piłce Nożnej. Do rywalizacji przystąpiły cztery drużyny: Żółtańce I, Żółtańce II, Weremowice, Okszów.
Zawodnicy uczestniczący w turnieju zaprezentowali wysoki stopień wyszkolenia, mecze trzymały w napięciu do ostatniego gwizdka. Pierwsze miejsce w XV turnieju zdobyła drużyna Żółtańce II, drugie Żółtańce I , trzecie Weremowice, na ostatniej pozycji uplasowała się drużyna z Okszowa. Królem strzelców turnieju został Damian Dec - Weremowice z liczbą 19 strzelonych bramek; najlepszym bramkarzem Sebastian Czerniej - reprezentujący drużynę z Weremowic, najstarszym zawodnikiem został Robert Tarasiuk z Żółtaniec I.

rudaPowiatowy Turniej dziewcząt i chłopców w zapasach o Puchar Wójta Gminy Ruda – Huta miał w tym roku szczególne znaczenie . Tymi zawodami rozpoczęto bowiem cykl imprez z okazji obchodów 1000 -lecia pobytu Bolesława Chrobrego w Hniszowie. Tradycyjnie już turniej otworzył Wójt Gminy Kazimierz Smal, który wspomniał o wyprawie Chrobrego w 1018r. właśnie spod słynnego dębu Bolko w Hniszowie na Ruś Kijowską.

fotka do kalendarza 2018Cement-Gryf Chełm podsumował swój ubiegłoroczny sezon startowy. Zapaśnicy i zapaśniczki chełmskiego klubu reprezentując nasze miasto na arenach ogólnopolskich i międzynarodowych kolejny raz odnieśli szereg sukcesów. Reprezentanci Cementu-Gryfa Chełm medale zdobywali we wszystkich grupach wiekowych/ młodzik, kadet, junior, młodzieżowiec i senior/. W minionym roku zdobyli łącznie 179 medali w tym Mistrzostwa Polski 42 medale, Międzynarodowe Turnieje -19 , Ogólnopolskie Turnieje - 118 .

DSC 0069Wójt Gminy Wojsławice, Szkoła Podstawowa w Wojsławicach-Kolonii, Gminne Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Wojsławicach oraz Uczniowski Klub Sportowy „ARKA” byli organizatorami III Memoriału Szachowego im. Ryszarda Semeniuka, który odbył się w Wojsławicach w sobotę, 13 stycznia 2018 r. Celem memoriału było upamiętnienie czołowego szachisty i wielokrotnego mistrza powiatu chełmskiego, który odszedł od nas zbyt wcześnie.

zawodyTo już po raz 34 Młodzieżowy Dom Kultury w Chełmie organizuje Zawody Modeli Szybowców Halowych F1N. Serdecznie zapraszamy do udziału w modelarskiej rywalizacji.

Regulamin oraz informacje o zawodach

I. Organizator zawodów:
Młodzieżowy Dom Kultury w Chełmie , ul. Pocztowa 41, 22-100 Chełm tel. 825652157.

zapaPięć medali na zakończenie sezonu zdobyły chełmskie zapaśniczki podczas jednego z największych w Europie Międzynarodowego Turnieju Zapaśniczego „Czarny Bór Open”. Rozgrywany już po raz dwunasty w Czarnym Borze koło Wałbrzycha Międzynarodowy Turniej zgromadził w tym roku rekordową ilość zawodniczek . O medale rywalizowało 304 zawodniczki z 14 państw i najlepszych polskich klubów w tym 17 zawodniczek MKS Cement-Gryf Chełm. Wśród walczących rywalizowały medalistki mistrzostw świata i Europy oraz zwyciężczynie prestiżowych imprez.

15. Turniej Tenisa w Uhrze 1202 grudnia w Szkole Podstawowej w Uhrze odbył się jubileuszowy XV Indywidulny Turniej Tenisa Stołowego Mieszkańców Gminy Chełm o Puchar Wójta.
W turnieju wzięło udział 68 osób, które to rywalizowały w trzech kategoriach wiekowych. Nagrody dla zwycięzców ufundowało Biuro Promocji, a wręczali je Wiesław Kociuba, wójt Gminy Chełm, Zbigniew Smolira, radny Gminy Chełm, Beata Kiełbasa oraz Zbigniew Pułajdowicz, nauczyciele SP w Uhrze i współorganizatorzy.

1W dn. 24 - 26 listopada 2017 r. zawodnicy MKS Dragon Chełm uczestniczyli w międzynarodowych Zawodach Klasyfikacyjnych Polish Open Kaliber 2017, które miały miejsce w Białymstoku.

W skład chełmskiej reprezentacji weszli: Julia Łoś, Aleksandra Wawron, Mirosław Majewski, Seweryn Jezierski i Miłosz Drozda. Funkcję kierownika ekipy pełniła pani Katarzyna Łoś.

20171119 013839Wiele powodów do radości po zakończonym, już ostatnim w tym roku starcie dla juniorów w zapasach w stylu klasycznym dostarczyli reprezentanci Miejskiego Klubu Sportowego Cement Gryf Chełm. Podczas rozgrywanego w Wałbrzychu Pucharu Polski w najlepiej zaprezentował się Kacper Troć, który wygrał wszystkie walki i złoty kruszec zawisł na jego szyi. Ze srebrnym medalem do domu wrócił Michał Łysomirski. Po serii zwycięstw Michał w walce o najwyższe trofeum uległ reprezentantowi Polski Kamilowi Bartosiewiczowi reprezentującemu KS AZS AWF Warszawa . Na ósmej pozycji został sklasyfikowany Michał Biskupski. Trenerem grupy juniorów Cementu- Gryfa jest Andrzej Głąb.

zdjcie Stare KobialkiKolejny sukces w tegorocznym sezonie odniosły młode zapaśniczki Cementu Gryfa Chełm. W rozegranych w Starych Kobiałkach Otwartych Mistrzostwach Województwa Lubelskiego zdobyły łącznie 6 medali i zajęły drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej. Największymi umiejętności zdobywając złote medale wykazały się Wiktoria Kamela( SP w Wierzbicy), Aleksandra Mękal ( SP w Okszowie) i Monika Dadas (SP Ruda Huta). Monika wygrywając w znakomity sposób cztery walki została wyróżniona nagrodą dla najlepszej zawodniczki turnieju.