17°C
Poniedziałek 22 Maja 2017
Imieniny: Helena, Wiesława
19Maj2017

20170514 102525Złoty, srebrny i brązowy medal to dorobek startu chełmskich zapaśników podczas rozegranych w Zamościu Mistrzostw Krajowego Zrzeszenia LZS Kadetów i Juniorów. Najwyższy stopień na podium ze złotym medalem zajął uczeń Zespołu Szkół Technicznych w Chełmie Michał Biskupski. O jeden stopień niżej na podium z medalem ze srebrnego kruszcu stanął Michał Czwaliński / ZSO nr 8 w Chełmie/ . Brązowym medalem nagrodzony został Paweł Oleszczuk PWSZ w Chełmie .Tuż za podium na piątym miejscu zawody ukończył Dawid Murak / Niepubliczne Gimnazjum Razem/

Czytaj więcej...

19Maj2017

received 1417587998307230Kolejny sukces na zagranicznych zapaśniczych matach odniósł uczeń Zespołu Szkół Technicznych w Chełmie Szymon Szymonowicz. Reprezentant Cementu-Gryfa Chełm realizując perspektywiczny plan przygotowań do lipcowych Mistrzostw Europy swoją formę wraz z kolegami z kadry narodowej sprawdził podczas Międzynarodowego Turnieju w Bukareszcie. W drodze do podium Szymon pokonał w pierwszej walce przez położenie na łopatki pokonał reprezentanta Bułgarii . W drugim starciu podopieczny trenera Andrzeja Głąba zmierzył się z zawodnikiem gospodarzy.

Czytaj więcej...

17Maj2017

pp2Trzy zawodniczki Dragona Chełm uczestniczyły w piątek, 12 maja 2017 r., w zawodach strzeleckich o Puchar Prezesa Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego. Były to jedne z kwalifikacji do finału Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

W Warszawie rozgrywana była konkurencja karabinu pneumatycznego 40 strzałów. Wśród finalistek konkurencji, zajmując siódme miejsce, znalazła się Julia Łoś. Warto podkreślić, że rezultatem 403,6 pkt ustanowiła nowy rekord życiowy oraz klubowy.

Czytaj więcej...

14Maj2017

20170506 131344 resizedW Zespole Szkół w Białopolu rozegrano II Powiatowy Turniej Zapaśniczy o Puchar Wójta Gminy Białopole Henryka Maruszewskiego. Najmłodsi adepci zapasów w grupie dzieci rywalizowali w konkurencjach sprawnościowych / przeciąganie liny i walka o piłkę/.W grupie młodzików rozegrano zapaśnicze walki zgodnie z przepisami Polskiego Związku Zapaśniczego. Ta wspaniała zabawa dla najmłodszych w której towarzyszyła sportowa rywalizacja , radość i pozytywne emocje odbyła się dzięki wsparciu znacznej grupy rodziców z gminy Białopole, których dzieci aktywnie uczestniczyły w tej imprezie.

Czytaj więcej...

11Maj2017

KLOS CHELMIANKA 10052017 5W środę 10 maja w Rożdżałowie rozegrano finałowy mecz o Puchar Polski na szczeblu Chełmskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej między Chełmskim Klubem Sportowym Chełmianka a Klubem Sportowym Gminy Chełm Kłos. Spotkanie niestety dla naszych piłkarzy zakończyło się 3 bramkową porażką. Niemniej jednak zgromadzeni kibice mieli okazję zobaczyć prawdziwe sportowe widowisko. Pierwsza połowa to aż dwie bramki dla gości, trzecia padła w 53 minucie. Obie drużyny nastawione na zwycięstwo nie szczędziły potu i zaangażowania. Niestety dla Emila Poznańskiego z Kłosa zakończyło się to kontuzją.

Czytaj więcej...

10Maj2017

PLAKATXXI Otwarte Zawody Modeli Latających Swobodnie  Dla Juniorów Młodszych "Młodzi Modelarze – Lotnicy Na Start’’

ORGANIZATOR:
Młodzieżowy Dom Kultury w Chełmie.CEL ZAWODÓW :
porównanie poziomu wyszkolenia startujących;
pokonanie kolejnego etapu przygotowań do startów zawodniczych;
zabawa na świeżym powietrzu połączona ze sportową rywalizacją, wymiana modelarskich doświadczeń w dziedzinie budowy i eksploatacji modeli.

Czytaj więcej...

06Maj2017

Szymon na podium OOM 2017Uczeń Zespołu Szkół Technicznych w Chełmie Szymon Szymonowicz oraz uczennica III Liceum Ogólnokształcącego i Technikum Ekonomicznego w Chełm Patrycja Dudek zdobyli złote medale Mistrzostw Polski Juniorów młodszych w zapasach / 15-17 lat/ rozgrywanych w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Trzeci medal dla Cementu Gryfa Chełm w kolorze srebra wywalczyła podopieczna trenera Dariusza Kucharskiego uczennica Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Chełmie Wioleta Giers. Blisko zdobycia kolejnych medali dla Chełma była Aleksandra Łysomirska / III LO i TE/ oraz Natalia Karbowiak / ZSO nr 1/.

Czytaj więcej...

05Maj2017

IMG 0059Drużyna I Liceum Ogólnokształcącego w Chełmie reprezentować będzie województwo lubelskie na finale centralnym 56. Ogólnopolskich Zawodach Strzeleckich "O Srebrne Muszkiety".

27 kwietnia 2017 r. na strzelnicy w Sawinie miał miejsce wojewódzki etap kwalifikacji do finału Srebrnych Muszkietów. Trzyosobowe drużyny - osobno męskie i żeńskie - strzelały konkurencję karabinu standard 60 strzałów leżąc, bez podpórki.
Bardzo dobrze spisali się uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Chełmie. Dzięki wypracowanej znacznej przewadze punktowej zwyciężyli w swojej kategorii bez problemu, a tym samym zyskali prawo uczestniczenia w finale zawodów, który odbędzie się w Bydgoszczy.

Czytaj więcej...

28Kwi2017

fotka Radom 2017Patryk Kamiński zawodnik Cementu Gryf Chełm na matach Radomia obronił swój ubiegłoroczny tytuł wicemistrza Polski Juniorów w zapasach . Podopieczny trenera Andrzeja Głąba startując w kategorii wagowej do 96 kg po wygraniu eliminacyjnych i półfinałowych pojedynków awansował do ścisłego finału. W decydującym pojedynku kto zostanie mistrzem Polski reprezentant Chełma spotkał się zawodnikiem GKS Katowice Marcelem Kasperkiem. Po wyczerpującej walce w której obaj zawodnicy mimo ciągłych prób ataku nie uzyskali przewagi punktowej pojedynek w regulaminowym czasie zakończył się remisem / 1:1/ . Zgodnie z przepisami przy remisie wygrywa zawodnik ,który ostatni uzyskał punkt .

Czytaj więcej...

27Kwi2017

MEMORIAL 522 kwietnia w Zespole Szkół w Strupinie Dużym odbył się Memoriał im. Eugeniusza Chomiarczuka XIV Otwarty Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Chełm w piłce siatkowej, którego organizatorami byli: Biuro Promocji Gminy Chełm oraz Zespół Szkół w Strupinie Dużym.
Otwarcia Turnieju dokonał przewodniczący Rady Gminy Chełm Artur Kubacki, radny Andrzej Jagnicki oraz dyrektor szkoły Ewa Grusza.
W Turnieju uczestniczyło 6 drużyn, celem zawodów była popularyzacja piłki siatkowej w środowisku gminnym, integracja mieszkańców gminy Chełm, zaprezentowanie aktywnej formy spędzania wolnego czasu oraz sportowa rywalizacja mieszkańców gminy.

Czytaj więcej...

27Kwi2017

01Ukazały się końcowe komunikaty wojewódzkich zawodów: Szkolnej Ligi Strzeleckiej oraz III Wojewódzkich Mistrzostw Strzeleckich szkół gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych i burs. Dobrą postawą wykazali się uczniowie chełmskich szkół oraz Gimnazjum w Sawinie.

Chełmscy uczniowie, na co dzień zawodnicy Dragona Chełm, zwyciężyli w klasyfikacjach szkolnej oraz indywidualnej. Michał Nowosad zdobył tytuł Najlepszego Zawodnika podczas Wojewódzkich Mistrzostw Strzeleckich. Do drużyny powróciła po przerwie Aleksandra Dachnowska, i po paru treningach niemal z marszu stanęła na podium podczas obu imprez.

Czytaj więcej...

24Kwi2017

szczawnica 2017W miniony weekend biegacze z Chełma po raz kolejny mocno zaakcentowali swoją obecność na największych zawodach biegowych w całej Polsce!

W sobotę 22 kwietnia 2017 r. odbywały się biegi górskie w Szczawnicy. Zawodnicy z grupy Chełm Biega w bardzo ciężkich warunkach ścigali się na trasie biegu "Chyża Durbaszka". Uczestnicy mieli do pokonania dystans 20 km, suma przewyższeń to +820/-970m! Lena Rorat przekroczyła linię mety z czasem 2:51:02 (119.miejsce, 39.miejsce wśród kobiet), Artur Rorat ukończył zawody z wynikiem 2:55:55 (134.miejsce).

Czytaj więcej...

Reklama

Radio

Reklama