25°C
Sobota 19 Sierpnia 2017
Imieniny: Bolesław, Jan
25Lip2017

 DSC0204 Medium22-23 lipca w Dzierzkowicach (Kraśnik) odbył się organizowany przez Automobilklub Lubelski Rajd św. Krzysztofa, który był 2 rundą Mistrzostw Okręgu Lubelskiego. W rajdzie startowało 21 załóg w tym jedna załoga z Chełma- Jarosław i Bogdan Malec reprezentujący Automobilklub Lubelski.
Dwudniowy rajd rozpoczął prolog, który odbył się w Kraśniku. Następnego dnia zawodnicy mieli do pokonania 9 trudnych technicznie oraz bardzo wymagających odcinków specjalnych w miejscowościach Dzierzkowice Podwody, Dzierzkowice Góry oraz Dzierzkowice Zastawie.

Czytaj więcej...

24Lip2017

czescDwoje reprezentantów Cementu Gryf Chełm już za kilka dni na matach Bośni i Hercegowiny stanie do walk o medal Mistrzostw Europy Kadetów ( 15-17 lat) w zapasach. Barwy naszego kraju reprezentować będzie Patrycja Dudek i Szymon Szymonowicz. Oboje zdecydowanie wygrali krajową rywalizację zdobywając tytuły Mistrzów Polski.W międzynarodowej konfrontacji podczas zagranicznych zawodów w tegorocznym sezonie odnosili także sukcesy wracając do kraju z medalami. Patrycja jest uczennicą Zespołu Szkół Ekonomicznych i III Liceum Ogólnokształcącego w Chełmie, a Szymon uczęszcza do Zespołu Szkół Technicznych w Chełmie.

Czytaj więcej...

22Lip2017

012W dn. 14 - 19 lipca 2017 r. najlepsi młodzi strzelcy z województwa lubelskiego uczestniczyli w finale XXIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży - Mistrzostwach Polski Juniorów młodszych w strzelectwie sportowym.
Nasz region reprezentowali Łukasz Jaremek (pistolet pneumatyczny, Orlik Lublin), Bartosz Kaniewski, Damian Siedlecki, Marta Bednaruk, Natalia Kamińska, Magdalena Błażejewska i Julia Łoś (karabin pneumatyczny oraz sportowy trzy postawy, MKS Dragon Chełm).

Czytaj więcej...

27Cze2017

IMG 20170624 133012Na strzelnicach Wojskowej Akademii Technicznej i CWKS Legia Warszawa miały miejsce w dn. 23 - 25 czerwca 2017 r. kwalifikacje strefowe do finału XXIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (OOM) w strzelectwie sportowym. Walczyli także podopieczni Jana Dąbskiego.

Czytaj więcej...

18Cze2017

IMG 20170616 155245Na rozegranych w Lublinie w ostatni dzień maja Wojewódzkich Mistrzostwach LOK juniorów młodszych i młodzików w strzelectwie sportowym z broni pneumatycznej bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy Dragona Chełm - uczniowie Zespołu Szkół w Sawinie.

Drużyna Zespołu Szkół w Sawinie w składzie Bartosz Kaniewski, Adam Głąb, Kacper Głąb i Damian Siedlecki zwyciężyła w klasyfikacji szkół gimnazjalnych.

Czytaj więcej...

01Cze2017

strz copyJulia Łoś, Dawid Siwak, Miłosz Worobij i Miłosz Drozda powrócili z medalami z Ogólnopolskich Mistrzostw LOK juniorów młodszych i młodzików, rozgrywanych w dn. 26 - 28 maja 2017 r. w Tarnowie.

Julia Łoś zdobyła srebrny medal w konkurencji karabinu pneumatycznego juniorek młodszych oraz srebrny w karabinie sportowym trzy postawy. Warto zaznaczyć, że wynik uzyskany w karabinie pneumatycznym - 404,8 pkt to nowy rekord życiowy zawodniczki.
Miłosz Worobij wynikiem 400,3 był najlepszy wśród juniorów młodszych w karabinie pneumatycznym, zaś w karabinie sportowym leżąc zajął drugie miejsce.

Czytaj więcej...

31Maj2017

bialogardNa matach Białogardu z udziałem najlepszych zawodniczek z terenu całego kraju rozegrane zostały Mistrzostwa Polski Seniorek w zapasach kobiet i stylu wolnym. Swoją dominację na krajowych matach potwierdziły podopieczne trenerów Dariusza Kucharskiego i Igora Lobasa,które w krajowym czempionacie zdobyły siedem medali. Ponadto Cement -Gryf Chełm z ogromną przewagą punktową nad pozostałymi klubami po raz dwunasty zdobył tytuł najlepszej drużyny w kraju. W Białogardzie wśród najlepszych zawodniczek z terenu całego kraju rywalizowały utytułowane zawodniczki , medalistki Igrzysk Olimpijskich ,Mistrzostw Świata i Europy.

Czytaj więcej...

29Maj2017

IMG 0853Sukces odnotował chełmski Dragon na rozegranej w dn. 19 - 21 maja 2017 r. w Bydgoszczy II Rundzie Pucharu Polski. Trzy finały oraz jedno medalowe miejsce. Oto najlepsze wyniki chełmskich zawodników:

Aleksandra Wawron zajęła II miejsce w konkurencji karabinu sportowego 60 strzałów leżąc seniorek. Ponadto zakwalifikowała się do finałów karabinu pneumatycznego 40 strzałów oraz karabinu sportowego trzy postawy 3x20 strzałów; zajmując w jednym i drugim siódme miejsce.
Julia Łoś najlepszy wynik odnotowała w karabinie pneumatycznym 40 strzałów juniorek - 13 miejsce.

Czytaj więcej...

19Maj2017

20170514 102525Złoty, srebrny i brązowy medal to dorobek startu chełmskich zapaśników podczas rozegranych w Zamościu Mistrzostw Krajowego Zrzeszenia LZS Kadetów i Juniorów. Najwyższy stopień na podium ze złotym medalem zajął uczeń Zespołu Szkół Technicznych w Chełmie Michał Biskupski. O jeden stopień niżej na podium z medalem ze srebrnego kruszcu stanął Michał Czwaliński / ZSO nr 8 w Chełmie/ . Brązowym medalem nagrodzony został Paweł Oleszczuk PWSZ w Chełmie .Tuż za podium na piątym miejscu zawody ukończył Dawid Murak / Niepubliczne Gimnazjum Razem/

Czytaj więcej...

19Maj2017

received 1417587998307230Kolejny sukces na zagranicznych zapaśniczych matach odniósł uczeń Zespołu Szkół Technicznych w Chełmie Szymon Szymonowicz. Reprezentant Cementu-Gryfa Chełm realizując perspektywiczny plan przygotowań do lipcowych Mistrzostw Europy swoją formę wraz z kolegami z kadry narodowej sprawdził podczas Międzynarodowego Turnieju w Bukareszcie. W drodze do podium Szymon pokonał w pierwszej walce przez położenie na łopatki pokonał reprezentanta Bułgarii . W drugim starciu podopieczny trenera Andrzeja Głąba zmierzył się z zawodnikiem gospodarzy.

Czytaj więcej...

17Maj2017

pp2Trzy zawodniczki Dragona Chełm uczestniczyły w piątek, 12 maja 2017 r., w zawodach strzeleckich o Puchar Prezesa Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego. Były to jedne z kwalifikacji do finału Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

W Warszawie rozgrywana była konkurencja karabinu pneumatycznego 40 strzałów. Wśród finalistek konkurencji, zajmując siódme miejsce, znalazła się Julia Łoś. Warto podkreślić, że rezultatem 403,6 pkt ustanowiła nowy rekord życiowy oraz klubowy.

Czytaj więcej...

14Maj2017

20170506 131344 resizedW Zespole Szkół w Białopolu rozegrano II Powiatowy Turniej Zapaśniczy o Puchar Wójta Gminy Białopole Henryka Maruszewskiego. Najmłodsi adepci zapasów w grupie dzieci rywalizowali w konkurencjach sprawnościowych / przeciąganie liny i walka o piłkę/.W grupie młodzików rozegrano zapaśnicze walki zgodnie z przepisami Polskiego Związku Zapaśniczego. Ta wspaniała zabawa dla najmłodszych w której towarzyszyła sportowa rywalizacja , radość i pozytywne emocje odbyła się dzięki wsparciu znacznej grupy rodziców z gminy Białopole, których dzieci aktywnie uczestniczyły w tej imprezie.

Czytaj więcej...

Reklama

Radio

Reklama