0°C
Wtorek 12 Grudnia 2017
Imieniny: Aleksander, Dagmara
11grudnia2017

zapaPięć medali na zakończenie sezonu zdobyły chełmskie zapaśniczki podczas jednego z największych w Europie Międzynarodowego Turnieju Zapaśniczego „Czarny Bór Open”. Rozgrywany już po raz dwunasty w Czarnym Borze koło Wałbrzycha Międzynarodowy Turniej zgromadził w tym roku rekordową ilość zawodniczek . O medale rywalizowało 304 zawodniczki z 14 państw i najlepszych polskich klubów w tym 17 zawodniczek MKS Cement-Gryf Chełm. Wśród walczących rywalizowały medalistki mistrzostw świata i Europy oraz zwyciężczynie prestiżowych imprez.

Czytaj więcej...

08grudnia2017

15. Turniej Tenisa w Uhrze 1202 grudnia w Szkole Podstawowej w Uhrze odbył się jubileuszowy XV Indywidulny Turniej Tenisa Stołowego Mieszkańców Gminy Chełm o Puchar Wójta.
W turnieju wzięło udział 68 osób, które to rywalizowały w trzech kategoriach wiekowych. Nagrody dla zwycięzców ufundowało Biuro Promocji, a wręczali je Wiesław Kociuba, wójt Gminy Chełm, Zbigniew Smolira, radny Gminy Chełm, Beata Kiełbasa oraz Zbigniew Pułajdowicz, nauczyciele SP w Uhrze i współorganizatorzy.

Czytaj więcej...

06grudnia2017

1W dn. 24 - 26 listopada 2017 r. zawodnicy MKS Dragon Chełm uczestniczyli w międzynarodowych Zawodach Klasyfikacyjnych Polish Open Kaliber 2017, które miały miejsce w Białymstoku.

W skład chełmskiej reprezentacji weszli: Julia Łoś, Aleksandra Wawron, Mirosław Majewski, Seweryn Jezierski i Miłosz Drozda. Funkcję kierownika ekipy pełniła pani Katarzyna Łoś.

Czytaj więcej...

27listopada2017

20171119 013839Wiele powodów do radości po zakończonym, już ostatnim w tym roku starcie dla juniorów w zapasach w stylu klasycznym dostarczyli reprezentanci Miejskiego Klubu Sportowego Cement Gryf Chełm. Podczas rozgrywanego w Wałbrzychu Pucharu Polski w najlepiej zaprezentował się Kacper Troć, który wygrał wszystkie walki i złoty kruszec zawisł na jego szyi. Ze srebrnym medalem do domu wrócił Michał Łysomirski. Po serii zwycięstw Michał w walce o najwyższe trofeum uległ reprezentantowi Polski Kamilowi Bartosiewiczowi reprezentującemu KS AZS AWF Warszawa . Na ósmej pozycji został sklasyfikowany Michał Biskupski. Trenerem grupy juniorów Cementu- Gryfa jest Andrzej Głąb.

Czytaj więcej...

25listopada2017

zdjcie Stare KobialkiKolejny sukces w tegorocznym sezonie odniosły młode zapaśniczki Cementu Gryfa Chełm. W rozegranych w Starych Kobiałkach Otwartych Mistrzostwach Województwa Lubelskiego zdobyły łącznie 6 medali i zajęły drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej. Największymi umiejętności zdobywając złote medale wykazały się Wiktoria Kamela( SP w Wierzbicy), Aleksandra Mękal ( SP w Okszowie) i Monika Dadas (SP Ruda Huta). Monika wygrywając w znakomity sposób cztery walki została wyróżniona nagrodą dla najlepszej zawodniczki turnieju.

Czytaj więcej...

19listopada2017

img 1620Z udziałem 11 państw w Berlinie rozegrany został Międzynarodowy Turniej Zapaśniczy Dzieci ,Młodziczek,Kadetek i Juniorek. – Internationales Frauenturnier. Znakomity start na niemieckich matach odnotowały uczennice Szkoły Podstawowej w Wierzbicy i Rudzie Hucie. Do Wierzbicy ze srebrnym medalem wróciła Wiktoria Kamela ,a do Rudej Huty Monika Dadas. Podopieczna trenera Dariusza Kucharskiego -Wiktoria w kolejnych walkach pokonała reprezentantkę Norwegii- Anne Svarstad, Szwecji- Minę Stanic i trzy zawodniczki z Niemiec- Rekę van Os, Berenike Kurth, Laurę Tonhofer.

Czytaj więcej...

13listopada2017

MKS CementW biurowcu chełmskiej Cementowni odbyło się Walne Zebranie Członków MKS Cement Gryf Chełm .Głównymi punktami porządku Walnego Zebrania było złożenie sprawozdania z działalności zarządu i komisji rewizyjnej klubu za lata 2012-2016, udzielenie absolutorium ustępującemu zarządowi oraz wybór nowych władz .

Czytaj więcej...

06listopada2017

foto Monika Dadas 2017Uczennica Szkoły Podstawowej w Rudzie Hucie Monika Dadas w znakomitym stylu zdobyła tytuł Mistrzyni Polski Młodziczek w zapasach. Tegoroczne zmagania najlepszych zapaśniczek z terenu całego kraju odbyły się w Piotrkowie Trybunalskim. Monika w drodze do złotego medalu zdecydowanie pokonała cztery przeciwniczki . W pierwszym pojedynku odniosła zwycięstwo nad reprezentantką SMS Łódź Justyną Komzą. W drugim starciu wygrała z Natalią Podsiadłą MULKS Platan Borkowice . Kolejną walkę podopieczna Mirosława Czwalińskiego stoczyła z reprezentantką Białogardu Magdaleną Indycką , która również pokonana zeszła z maty. W decydującej walce kto zostanie mistrzynią Polski Monika spotkała się Klaudią Podgórzak z Siedlec. Pierwszą rundę walki Monika wygrała na punkty ,a w drugiej po efektownym rzucie przez biodro odniosła zwycięstwo przez położenie na łopatki. Złoty medal utalentowanej sportowo młodej reprezentantki Cementu Gryfa Chełm jest jej najważniejszym osiągnięciem w dotychczasowej przygodzie z zapasami.

Na siódmym miejscu w kraju sklasyfikowana została Dagmara Branicka ,a na ósmym Mistrzostwa Polski ukończyła Wiktoria Kamela.

Czytaj więcej...

30października2017

IMG 1579Sześć medali i trzecie miejsce w klasyfikacji drużynowej na matach Krakowa wywalczyli najmłodsi zapaśnicy Cementu Gryfa Chełm podczas Międzynarodowego Turnieju im. Władysława Bajorka. Bezkonkurencyjny w swoje wadze był podopieczny trenera Mirosława Czwalińskiego ,Szymon Kochoń ,który zdobył kolejny złoty medal w tegorocznym sezonie. O jeden stopień niżej na podium ze srebrnymi medalem stanął Mateusz Ciołek ,

Czytaj więcej...

23października2017

Oleszczuk MMP 2017 PoznaZgodnie z kalendarzem Polskiego Związku Zapaśniczego na matach Poznania i Siedlec rozegrane zostały dwie zapaśnicze imprezy .W Poznaniu o medale Młodzieżowych Mistrzostw Polski ( do 23 lat) rywalizowali zapaśnicy stylu klasycznego ,a w Siedlcach rozegrany został Puchar Polski Kadetek i Juniorek( 16-19 lat) w zapasach kobiet. Reprezentanci Cementu Gryfa Chełm w obu imprezach zdobyli cztery medale.Najwięcej powodów do radości miała podopieczna trenerów Dariusza Kucharskiego i Igora Lobasa Aleksandra Łysomirska ,która do Chełma wróciła ze złotym medalem .

Czytaj więcej...

19października2017

WP 20171015 11 50 09 RawW dn. 13 - 15 września 2017 r., w Białymstoku rozegrany został VII Memoriał Patryka Jakubowskiego. Tegoroczne zawody miały bardzo liczną obsadę (163 starty), w tym międzynarodową, w każdej konkurencji i kategorii wiekowej - a to dzięki uczestnictwu zawodników m.in. z Litwy i Białorusi. Niemniej jednak zawodnicy Dragona pokazali się z dobrej strony, plasując się na miejscach finałowych w każdej kategorii.

Czytaj więcej...

13października2017

zdjecie chlopcy radom. PP KadetwSukcesem dla zapaśnika Cementu-Gryfa Chełm zakończył się rozgrywany w Radomiu Międzynarodowy Puchar Polski Kadetów w zapasach stylu klasycznego. Na radomskich matach oprócz najlepszych polskich klubów o medale rywalizowały ekipy z Litwy, Ukrainy i Armenii. Najlepszy sukces z reprezentantów Cementu Gryfa osiągnął Szymon Kochoń (SP Ruda Huta). Podopieczny trenera Mirosława Czwalińskiego odnosząc kolejno zwycięstwa nad reprezentantem Armenii, Bielawy i Piotrkowa Trybunalskiego awansował do finału.

Czytaj więcej...

Reklama

Radio

Reklama