23°C
Poniedziałek 26 Czerwca 2017
Imieniny: Jan, Paweł
18Cze2017

IMG 20170616 155245Na rozegranych w Lublinie w ostatni dzień maja Wojewódzkich Mistrzostwach LOK juniorów młodszych i młodzików w strzelectwie sportowym z broni pneumatycznej bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy Dragona Chełm - uczniowie Zespołu Szkół w Sawinie.

Drużyna Zespołu Szkół w Sawinie w składzie Bartosz Kaniewski, Adam Głąb, Kacper Głąb i Damian Siedlecki zwyciężyła w klasyfikacji szkół gimnazjalnych.

Czytaj więcej...

01Cze2017

strz copyJulia Łoś, Dawid Siwak, Miłosz Worobij i Miłosz Drozda powrócili z medalami z Ogólnopolskich Mistrzostw LOK juniorów młodszych i młodzików, rozgrywanych w dn. 26 - 28 maja 2017 r. w Tarnowie.

Julia Łoś zdobyła srebrny medal w konkurencji karabinu pneumatycznego juniorek młodszych oraz srebrny w karabinie sportowym trzy postawy. Warto zaznaczyć, że wynik uzyskany w karabinie pneumatycznym - 404,8 pkt to nowy rekord życiowy zawodniczki.
Miłosz Worobij wynikiem 400,3 był najlepszy wśród juniorów młodszych w karabinie pneumatycznym, zaś w karabinie sportowym leżąc zajął drugie miejsce.

Czytaj więcej...

31Maj2017

bialogardNa matach Białogardu z udziałem najlepszych zawodniczek z terenu całego kraju rozegrane zostały Mistrzostwa Polski Seniorek w zapasach kobiet i stylu wolnym. Swoją dominację na krajowych matach potwierdziły podopieczne trenerów Dariusza Kucharskiego i Igora Lobasa,które w krajowym czempionacie zdobyły siedem medali. Ponadto Cement -Gryf Chełm z ogromną przewagą punktową nad pozostałymi klubami po raz dwunasty zdobył tytuł najlepszej drużyny w kraju. W Białogardzie wśród najlepszych zawodniczek z terenu całego kraju rywalizowały utytułowane zawodniczki , medalistki Igrzysk Olimpijskich ,Mistrzostw Świata i Europy.

Czytaj więcej...

29Maj2017

IMG 0853Sukces odnotował chełmski Dragon na rozegranej w dn. 19 - 21 maja 2017 r. w Bydgoszczy II Rundzie Pucharu Polski. Trzy finały oraz jedno medalowe miejsce. Oto najlepsze wyniki chełmskich zawodników:

Aleksandra Wawron zajęła II miejsce w konkurencji karabinu sportowego 60 strzałów leżąc seniorek. Ponadto zakwalifikowała się do finałów karabinu pneumatycznego 40 strzałów oraz karabinu sportowego trzy postawy 3x20 strzałów; zajmując w jednym i drugim siódme miejsce.
Julia Łoś najlepszy wynik odnotowała w karabinie pneumatycznym 40 strzałów juniorek - 13 miejsce.

Czytaj więcej...

19Maj2017

20170514 102525Złoty, srebrny i brązowy medal to dorobek startu chełmskich zapaśników podczas rozegranych w Zamościu Mistrzostw Krajowego Zrzeszenia LZS Kadetów i Juniorów. Najwyższy stopień na podium ze złotym medalem zajął uczeń Zespołu Szkół Technicznych w Chełmie Michał Biskupski. O jeden stopień niżej na podium z medalem ze srebrnego kruszcu stanął Michał Czwaliński / ZSO nr 8 w Chełmie/ . Brązowym medalem nagrodzony został Paweł Oleszczuk PWSZ w Chełmie .Tuż za podium na piątym miejscu zawody ukończył Dawid Murak / Niepubliczne Gimnazjum Razem/

Czytaj więcej...

19Maj2017

received 1417587998307230Kolejny sukces na zagranicznych zapaśniczych matach odniósł uczeń Zespołu Szkół Technicznych w Chełmie Szymon Szymonowicz. Reprezentant Cementu-Gryfa Chełm realizując perspektywiczny plan przygotowań do lipcowych Mistrzostw Europy swoją formę wraz z kolegami z kadry narodowej sprawdził podczas Międzynarodowego Turnieju w Bukareszcie. W drodze do podium Szymon pokonał w pierwszej walce przez położenie na łopatki pokonał reprezentanta Bułgarii . W drugim starciu podopieczny trenera Andrzeja Głąba zmierzył się z zawodnikiem gospodarzy.

Czytaj więcej...

17Maj2017

pp2Trzy zawodniczki Dragona Chełm uczestniczyły w piątek, 12 maja 2017 r., w zawodach strzeleckich o Puchar Prezesa Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego. Były to jedne z kwalifikacji do finału Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

W Warszawie rozgrywana była konkurencja karabinu pneumatycznego 40 strzałów. Wśród finalistek konkurencji, zajmując siódme miejsce, znalazła się Julia Łoś. Warto podkreślić, że rezultatem 403,6 pkt ustanowiła nowy rekord życiowy oraz klubowy.

Czytaj więcej...

14Maj2017

20170506 131344 resizedW Zespole Szkół w Białopolu rozegrano II Powiatowy Turniej Zapaśniczy o Puchar Wójta Gminy Białopole Henryka Maruszewskiego. Najmłodsi adepci zapasów w grupie dzieci rywalizowali w konkurencjach sprawnościowych / przeciąganie liny i walka o piłkę/.W grupie młodzików rozegrano zapaśnicze walki zgodnie z przepisami Polskiego Związku Zapaśniczego. Ta wspaniała zabawa dla najmłodszych w której towarzyszyła sportowa rywalizacja , radość i pozytywne emocje odbyła się dzięki wsparciu znacznej grupy rodziców z gminy Białopole, których dzieci aktywnie uczestniczyły w tej imprezie.

Czytaj więcej...

11Maj2017

KLOS CHELMIANKA 10052017 5W środę 10 maja w Rożdżałowie rozegrano finałowy mecz o Puchar Polski na szczeblu Chełmskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej między Chełmskim Klubem Sportowym Chełmianka a Klubem Sportowym Gminy Chełm Kłos. Spotkanie niestety dla naszych piłkarzy zakończyło się 3 bramkową porażką. Niemniej jednak zgromadzeni kibice mieli okazję zobaczyć prawdziwe sportowe widowisko. Pierwsza połowa to aż dwie bramki dla gości, trzecia padła w 53 minucie. Obie drużyny nastawione na zwycięstwo nie szczędziły potu i zaangażowania. Niestety dla Emila Poznańskiego z Kłosa zakończyło się to kontuzją.

Czytaj więcej...

10Maj2017

PLAKATXXI Otwarte Zawody Modeli Latających Swobodnie  Dla Juniorów Młodszych "Młodzi Modelarze – Lotnicy Na Start’’

ORGANIZATOR:
Młodzieżowy Dom Kultury w Chełmie.CEL ZAWODÓW :
porównanie poziomu wyszkolenia startujących;
pokonanie kolejnego etapu przygotowań do startów zawodniczych;
zabawa na świeżym powietrzu połączona ze sportową rywalizacją, wymiana modelarskich doświadczeń w dziedzinie budowy i eksploatacji modeli.

Czytaj więcej...

06Maj2017

Szymon na podium OOM 2017Uczeń Zespołu Szkół Technicznych w Chełmie Szymon Szymonowicz oraz uczennica III Liceum Ogólnokształcącego i Technikum Ekonomicznego w Chełm Patrycja Dudek zdobyli złote medale Mistrzostw Polski Juniorów młodszych w zapasach / 15-17 lat/ rozgrywanych w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Trzeci medal dla Cementu Gryfa Chełm w kolorze srebra wywalczyła podopieczna trenera Dariusza Kucharskiego uczennica Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Chełmie Wioleta Giers. Blisko zdobycia kolejnych medali dla Chełma była Aleksandra Łysomirska / III LO i TE/ oraz Natalia Karbowiak / ZSO nr 1/.

Czytaj więcej...

05Maj2017

IMG 0059Drużyna I Liceum Ogólnokształcącego w Chełmie reprezentować będzie województwo lubelskie na finale centralnym 56. Ogólnopolskich Zawodach Strzeleckich "O Srebrne Muszkiety".

27 kwietnia 2017 r. na strzelnicy w Sawinie miał miejsce wojewódzki etap kwalifikacji do finału Srebrnych Muszkietów. Trzyosobowe drużyny - osobno męskie i żeńskie - strzelały konkurencję karabinu standard 60 strzałów leżąc, bez podpórki.
Bardzo dobrze spisali się uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Chełmie. Dzięki wypracowanej znacznej przewadze punktowej zwyciężyli w swojej kategorii bez problemu, a tym samym zyskali prawo uczestniczenia w finale zawodów, który odbędzie się w Bydgoszczy.

Czytaj więcej...

Reklama

Radio

Reklama