21°C
Środa 18 Lipca 2018
Imieniny: Emil, Erwin

smietniki gmina Mieszkańcy gminy Chełm mogą już odbierać zielone pojemniki na szkło. Kosztem 280 000 zł gmina Chełm zakupiła 3800 szt. pojemników o pojemności 120 l. Sfinansowanie tego zakupu nastąpiło z budżetu Gminy przy wsparciu pożyczką z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie. Zakup ten pozwoli na gromadzenie szkła w estetycznych pojemnikach i ograniczy możliwość zanieczyszczenia terenu spowodowanego częstym przecinaniem stłuczką szklaną worków dotąd wykorzystywanych do tego celu. 

Dla szybkiego wdrożenia systemu gromadzenia w pojemnikach i odbioru selektywnie zebranych odpadów szklanych prosimy o niezwłoczny odbiór tych pojemników z placu przy Urzędzie Gminy Chełm w Pokrówce, ul. Gminna 18 w godzinach pracy urzędu. Odbiór poprzedzony jest podpisaniem w Referacie Rolnictwa, Ochrony Środowiska i Obrony Cywilnej umowy użyczenia.


Już w I półroczu 2018 roku mieszkańcy będą mogli otrzymać kompostowniki do gromadzenia bioodpadów, a w przypadku braku możliwości jego usytuowania na posesji - pojemniki na ten rodzaj odpadów. Do czasu zakupu kompostowników i pojemników odpady bio będą gromadzone w workach koloru brązowego, udostępnianych przez przedsiębiorcę odbierającego od 1 stycznia przyszłego roku odpady komunalne z terenu gminy.

 

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach portalu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego. Nim opublikujesz komentarz, zastanów się, czy jest on zgodny z zasadami dobrego wychowania i czy nie narusza dóbr osobistych innych osób. Pamiętaj, że zgodnie z art. 212 k.k. i art. 216 k.k. za przestępstwa zniesławienia i znieważenia grozi kara grzywny, kara ograniczenia lub pozbawienia wolności. Szanujmy się wzajemnie i nie zapominajmy, że internet jest częścią przestrzeni publicznej.


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Radio

  • Artykuły
  • Komentarze

Reklama