17°C
Wtorek 17 Lipca 2018
Imieniny: Aneta, Bogdan
25stycznia2018

stasiaSTASIA
Bez włosów moją ukochaną Babcię pamiętam. Miała peruki ze trzy, totalnie olewała tę sytuację i nie miała z tym najmniejszego problemu. Zakładała jedną z trzech lokowatych peruk tylko do teatru w WDK-u lub ewentualnie do lekarza. A po domu i przed blokiem chodziła z tymi kilkoma włoskami na krzyż i łysą głową. Powojenny, cudowny chillout.
Babcię nazywali na Granicznej róg Kazimierza „Olszamosia”. Od nazwiska Olszamowska, a z panieńskiego to była Włodarska. Z bogatej szlachty pochodziła, wykupionej za kosztowności z transportu, gdy uciekali z Kowla. Z czego ja do dziś jestem dumna i wdzięczna, choć Babcia nie żyje prawie 30 lat.

Czytaj więcej...

22stycznia2018

a.symoniukSą filmy, które wchłaniają mnie w siebie od pierwszej minuty.

Są takie, w które wchodzę powoli, ale tak głęboko, że po wszystkim nie mam ani ochoty ani siły wyjść. Innych znów nie rozumiem i pewna jestem, że scenarzysta z reżyserem niczym Witkacy i Gombrowicz – sami nie wiedzieli co brali oraz co wtedy wzięli i napisali.
I niektóre z tych obrazów, jak np. „33 sceny z życia” powodują, że wyszłabym po kwadransie i trzasnęła drzwiami, gdyby tylko przepuściło mnie pół rzędu widzów. Pechowo siedziałam wtedy w środku i nie chcąc przeszkadzać z trudem doobejrzałam film do końca.

Czytaj więcej...

18stycznia2018

dziadkowie w CLAAutosan, CLA. Jakaś dziewczynka ze skrzypcami jedzie sobie z babcią pewnie na lekcję muzyki. Ślicznie tak wyglądają, o czymś sobie gadają, plotkują. Rozczuliłam się i zapragnęłam tak samo…

Czemu ludzie nie umierają wszyscy razem? Na pstryk. Tak na przykład co 80 lat – gaśnie światło i myk – nowy sort zaludnia świat. A stary wraz z nami znika i nikt po nikim nie płacze.
I nie tęskni.

Czytaj więcej...

07stycznia2018

b2Uwaga! Audycja zawiera lokowanie produktu. Celowo, z serca i z pełnym przekonaniem.

Czasem tu na blogu upuszczam sobie jadu i krytykuję nietajne biznesy czy zachowania. Ale często też upuszczam zachwytowi i chwalę ile mogę. Tak też jest i teraz.

 

Dziewczęta drogie, tylko zerknijcie. Tak sobie tylko pooglądajcie, bo wiem, że macie swoje ulubione marki i sklepy. Że są wyprzedaże, Chińczyki, pożyczki od koleżanek.

Czytaj więcej...

18grudnia2017

wisniewskiZawsze tak podejrzewałam. Że żaden mężczyzna tak bardzo skoków i natężenia kobiecych emocji, tkliwości na słowa, zapachy czy gesty rozumieć nie może. Że mężczyzna wiedzieć nie może, co i jak bardzo w naszej najgłębszej kobiecej głębi czujemy. Gdy dziś z uśmiechem słuchałam jak strasznym gadułą jest Janusz L. Wiśniewski, widziałam w nim kobietę. Z milionem emocji i ekscytacji oraz trylionem słów, powtórzeń, nawiązań i odniesień. Żaden standardowy mężczyzna tyle nie mówi ;)

Czytaj więcej...

05grudnia2017

jogi4Nie można sobie chyba wymarzyć lepszego rozpoczęcia weekendu niż cudowny relaks i pyszności. Tak właśnie jesienno-zimowy piątek i sobotę spędzili uczestnicy „Warsztatów jogi z Kasią Koper”.

Podczas dwudniowych warsztatów mogli oni dotknąć i na własnej skórze, ciele oraz kręgosłupie odczuć dobroczynne działanie jogi. Podczas spotkania piątkowego Kasia Koper – dyplomowana instruktorka jogi – uczyła łagodnych asan według metody SOAMYOG.

Czytaj więcej...

02listopada2017

edytaEdytko,
Minęło 21 lat odkąd Cię nie ma. Ty wiesz, że ja nie zapomniałam. Wiem, że wiesz. Każda moja wizyta na cmentarzu to zawsze Ty i Dziadkowie.

Każdego roku w Twoje urodziny 26 kwietnia, rocznicę śmierci 2 maja czy w ten listopadowy dzień rozmyślam, co byś robiła dziś, kim była. Gdy studiowałam, rozmyślałam jakie studia Ty byś wybrała. Tak sobie tylko przypuszczam, że może kosmetologię. Lubiłaś to.

Czytaj więcej...

01listopada2017

1.11Poniedziałek, 7.03 na jesiennym przystanku pod cmentarzem. Siedziałam w ciepłej kurtce, machałam kozakami w nerwach już i rozmyślaniu, czy Giełda Zawodów pójdzie ok, czy szkoła się spisze. Obawiałam się, czy te licealne, rozgadane tłumy będą słuchały, czy później w CKU też damy radę. Wiem, że zawsze się martwię, a i tak wszystko potem się udaje, ale ta wiedza zupełnie mi nie przeszkadzała martwić się kolejny raz. W pewnej chwili przyszła na przystanek starsza pani i podeszła od razu do mnie. Zerwałam się, czy może rozkład jej przeczytać, czy coś pomóc, ale nie.

Czytaj więcej...

29października2017

Deszczowy iśćZ cyklu „Historie nie moje”

 

Sama bohaterka nazwała tę historię „wszystko jest po coś”. I coś w tym chyba jest. A opowieść jest krótka, brzydkojesienna, ale przyjemna.


Zimno było tego dnia jak pies i wiało jak w kieleckim. Wyszła nasza bohaterka (a jak się później okazało została też bohaterką drugiego bohatera) po wykładach w II LO prosto na przystanek. A wyszła, bo dostała cynk,

Czytaj więcej...

11października2017

ania biografia anny przybylskiej b iext50072454Rzadko umieszczam na blogu recenzje, ale ta jest wyjątkowa. Emocjonalna i pełna ciepła.
Dziękuję Magdzie Nowickiej za słowa, a Wam bardzo polecam pierwszą biografię Anny Przybylskiej autorstwa Grzegorza Kubickiego i Macieja Drzewickiego pt. Ania".

"Ksiazka wciągnęła mnie do tego stopnia ze straciłam poczucie czasu, nie sposób sie oderwać.
"Piękna" to pierwsze słowo, które przychodzi mi do głowy, żeby krótko i treściwie zrecenzować ta biografie .

Czytaj więcej...

07października2017

zołza

Kto ci zapewni atrakcje w piątkowy, deszczowy wieczór, gdy już błogo zatoniesz w ciepłym kocu?
Otóż zołzowata tricolorka, której się przed północą zachciało zachorować.


Jako kobieta bez cierpliwości i logiki za to z dużym zasobem paniki, odczekałam spokojnie jakieś szalone 7-8 minut i zadzwoniłam po taksę. Celem nocnej wizyty na animalSORze przy Browarna Street.
Zołza w transporter spakowana, do auta wpakowana zawodziła jak kojot.

Czytaj więcej...

06października2017

13Koncert Jarka Buczka, który odbył się 29 września 2017 r. w Chełmskiej Bibliotece Publicznej w Chełmie zapamiętamy na długo. Mało jest tak wyjątkowych, wysmakowanych i jednocześnie poruszających koncertów. Jako osoba od kilku lat towarzysząca Jarkowi muzycznie i PR-owo obiektywna jestem w małym stopniu i chyba opowiedzieć o tym wieczorze nie potrafię.
Ponadto, po świetnej recenzji Tomka już się nie odważyłam na własne słowa. Dlatego też za zgodą autora, podzielę się jego słowami tutaj.

Czytaj więcej...

Reklama

Radio

  • Artykuły
  • Komentarze

Reklama