21°C
Środa 18 Lipca 2018
Imieniny: Emil, Erwin

20180329 amunicja papierosy reklamowka 3 Funkcjonariusze Izby Administracji Skarbowej w Lublinie regularnie prowadzą czynności rozpoznawcze i kontrolne nakierowane na zwalczanie nielegalnego handlu przemyconymi wyrobami akcyzowymi.

Funkcjonariusze lubelskiej KAS pozyskali informację, że jeden z mieszkańców powiatu bialskiego trudni się skupowaniem przemyconych papierosów. W związku z powyższym podjęli decyzję o weryfikacji uzyskanych danych i skontrolowaniu miejsca jego zamieszkania.
23 marca br. funkcjonariusze celno-skarbowi z Działu Realizacji w Białej Podlaskiej weszli na teren wytypowanej posesji. Podczas przeszukania pomieszczeń ujawnili w różnych schowkach 262 paczki papierosów marki „Mińsk”, „NZ” i „Premier” bez znaków polskiej akcyzy o rynkowej wartości ponad 3,4 tys. zł. Ponadto, w trakcie realizacji czynności kontrolnych zwrócili uwagę na plastikową torbę znajdującą się w miejscu składowania różnego rodzaju zużytych rzeczy i śmieci. Wewnątrz „reklamówki” wykryli amunicję, łącznie 100 sztuk nabojów typu Luger 9 mm i 5 sztuk 7,62 mm oraz 2 sztuki do broni gładkolufowej kaliber 12/70 mm. Na miejsce zdarzenia wezwano patrol policji z Terespola, który zabezpieczył niebezpieczne znalezisko.

Postępowanie w sprawie obrotu przemyconymi wyrobami akcyzowymi prowadzi Lubelski Urząd Celno-Skarbowy – Delegatura w Białej Podlaskiej. Oddzielne czynności dotyczące nielegalnego posiadania amunicji wykonuje policja.

Izba Administracji Skarbowej w Lublinie

 

 

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach portalu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego. Nim opublikujesz komentarz, zastanów się, czy jest on zgodny z zasadami dobrego wychowania i czy nie narusza dóbr osobistych innych osób. Pamiętaj, że zgodnie z art. 212 k.k. i art. 216 k.k. za przestępstwa zniesławienia i znieważenia grozi kara grzywny, kara ograniczenia lub pozbawienia wolności. Szanujmy się wzajemnie i nie zapominajmy, że internet jest częścią przestrzeni publicznej.


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Radio

  • Artykuły
  • Komentarze

Reklama