21°C
Środa 18 Lipca 2018
Imieniny: Emil, Erwin

foto Funkcjonariusze KAS spotykają się podczas swojej służby z sytuacjami, które wymagają od nich zdecydowanego działania i wezwania innych organów ścigania.

17 marca br. funkcjonariusz z Oddziału Celnego Drogowego w Dorohusku w trakcie wykonywania czynności służbowych wyczuł woń alkoholu od 48- letniego kierowcy TIR-a. Funkcjonariusz uniemożliwił obywatelowi Ukrainy dalszą jazdę i wezwał policję, która zatrzymała sprawcę do dalszego postępowania.

19 marca br., również na przejściu granicznym w Dorohusku, inny obywatel Ukrainy próbował z kolei wręczyć funkcjonariuszowi Służby Celno-Skarbowej korzyść majątkową za odstąpienie od czynności kontrolnych. 200 dolarów amerykańskich miało „przekonać” funkcjonariusza do zignorowania faktu przewożenia przez niego większej ilości papierosów bez znaków polskiej akcyzy. Próbę wręczenia korzyści majątkowej zgłoszono policji, która zatrzymała podejrzanego.

Dalsze czynności w obu sprawach prowadzi Prokuratura Rejonowa w Chełmie.


Izba Administracji Skarbowej w Lublinie

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach portalu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego. Nim opublikujesz komentarz, zastanów się, czy jest on zgodny z zasadami dobrego wychowania i czy nie narusza dóbr osobistych innych osób. Pamiętaj, że zgodnie z art. 212 k.k. i art. 216 k.k. za przestępstwa zniesławienia i znieważenia grozi kara grzywny, kara ograniczenia lub pozbawienia wolności. Szanujmy się wzajemnie i nie zapominajmy, że internet jest częścią przestrzeni publicznej.


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Radio

  • Artykuły
  • Komentarze

Reklama