-16°C
Poniedziałek 19 Lutego 2018
Imieniny: Arnold, Józef, Konrada

20180206 2xpap.w rudzie zelaza2 Z uwagi na zagrożenie przemytem artykułów akcyzowych teren terminalu Linii Hutniczej Szerokotorowej (dawna Linia Hutniczo-Siarkowa) jest objęty stałym monitoringiem ze strony Krajowej Administracji Skarbowej.

Komórki podległe Izbie Administracji Skarbowej w Lublinie na bieżąco analizują poziom ryzyka w tym obszarze i podejmują adekwatne działania. 2 i 3 lutego br. funkcjonariusze Czwartego Referatu Realizacji w Hrubieszowie zadecydowali o przeprowadzeniu szczegółowych kontroli pociągów towarowych wjeżdżających na terytorium Polski. Składy z rudą żelaza zostały zeskanowane urządzeniem rtg. Następnie, po analizie obrazu skanów, wytypowane wagony z surowcem poddano wnikliwej rewizji.
Pierwszego dnia akcji kontrolnej funkcjonariusze celno-skarbowi ujawnili w transportowanej rudzie żelaza 17 000 paczek papierosów bez znaków polskiej akcyzy. Wartość zatrzymanej kontrabandy wyniosła około 230 tys. zł.
Natomiast drugiego dnia wydobyto spod zwałów surowca kolejne 6750 paczek „trefnych” papierosów o wartości rynkowej ponad 90 tys. zł.
W przypadku wprowadzenia - ujawnionego w trakcie dwudniowych działań - nielegalnego i szkodliwego dla zdrowia towaru do obrotu uszczuplenia należności celnych oraz podatkowych Skarbu Państwa wyniosłyby ponad 550 tys. zł.

Postępowanie w sprawie prowadzi Lubelski Urząd Celno-Skarbowy w Białej Podlaskiej – Delegatura w Zamościu.


Izba Administracji Skarbowej w Lublinie

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach portalu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego. Nim opublikujesz komentarz, zastanów się, czy jest on zgodny z zasadami dobrego wychowania i czy nie narusza dóbr osobistych innych osób. Pamiętaj, że zgodnie z art. 212 k.k. i art. 216 k.k. za przestępstwa zniesławienia i znieważenia grozi kara grzywny, kara ograniczenia lub pozbawienia wolności. Szanujmy się wzajemnie i nie zapominajmy, że internet jest częścią przestrzeni publicznej.


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Radio

Reklama