-16°C
Poniedziałek 19 Lutego 2018
Imieniny: Arnold, Józef, Konrada

20180205 bursztyn Dorohusk2 1 lutego br. funkcjonariusze lubelskiej Izby Administracji Skarbowej z kolejowego przejścia granicznego w Dorohusku udaremnili przemyt ponad 1,5 kg oszlifowanego bursztynu.

Funkcjonariusze z Oddziału Celnego w Dorohusku w trakcie kontroli w międzynarodowym pociągu osobowym relacji Chełm - Zdołbunów zwrócili uwagę na dwóch nerwowo zachowujących się pasażerów. Zostali oni skierowani do szczegółowej rewizji.
Jak się okazało, była to słuszna decyzja. Obydwaj obywatele Ukrainy próbowali przemycić obrobiony bursztyn, który przytwierdzili do ciała papierową taśmą klejącą. U pierwszego z nich funkcjonariusze znaleźli około 1,2 kg, a u drugiego ponad 0,4 kg cennego surowca.

Dalsze postępowanie w sprawie prowadzi Lubelski Urząd Celno-Skarbowy w Białej Podlaskiej, który ustali również wartość zatrzymanego towaru.


Izba Administracji Skarbowej w Lublinie

 

 

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach portalu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego. Nim opublikujesz komentarz, zastanów się, czy jest on zgodny z zasadami dobrego wychowania i czy nie narusza dóbr osobistych innych osób. Pamiętaj, że zgodnie z art. 212 k.k. i art. 216 k.k. za przestępstwa zniesławienia i znieważenia grozi kara grzywny, kara ograniczenia lub pozbawienia wolności. Szanujmy się wzajemnie i nie zapominajmy, że internet jest częścią przestrzeni publicznej.


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Radio

Reklama