-16°C
Poniedziałek 19 Lutego 2018
Imieniny: Arnold, Józef, Konrada

gar1 Konfiskata kontrabandy o wartości ponad 320 tys. zł oraz zatrzymanie trzech ob. RP, to wynik działań funkcjonariuszy z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w Chełmie.

W dniu 17 stycznia br., funkcjonariusze Wydziału Operacyjno – Śledczego oraz Wydziału Zabezpieczenia Działań NOSG, prowadzili działania ukierunkowane na ujawnianie nielegalnych wyrobów akcyzowych. W wyniku prowadzonych czynności na terenie pow. chełmskiego, funkcjonariusze przeszukali jeden z garaży znajdujący się na prywatnej posesji. W jego wnętrzu funkcjonariusze ujawnili papierosy bez polskich znaków akcyzy o wartości ponad 320 tys. zł. Wartość uszczupleń podatkowo - celnych wyniosła ponad pół miliona złotych. Dodatkowo podczas prowadzonych czynności zabezpieczono 2 pojazdy o szacunkowej o wartości 40 tys. zł. Do sprawy, na miejscu zatrzymano trzech ob. RP, którzy odpowiedzą teraz za przestępstwo skarbowe.

Zatrzymane wyroby akcyzowe miały trafić na bazary, obecnie funkcjonariusze SG ustalają źródło ich pochodzenia. Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, w minionym roku, ujawnili i zabezpieczyli nielegalne papierosy o wartości ponad 22 mln zł.

 

ppor. SG Dariusz SIENICKI

Rzecznik Prasowy Komendanta

Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach portalu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego. Nim opublikujesz komentarz, zastanów się, czy jest on zgodny z zasadami dobrego wychowania i czy nie narusza dóbr osobistych innych osób. Pamiętaj, że zgodnie z art. 212 k.k. i art. 216 k.k. za przestępstwa zniesławienia i znieważenia grozi kara grzywny, kara ograniczenia lub pozbawienia wolności. Szanujmy się wzajemnie i nie zapominajmy, że internet jest częścią przestrzeni publicznej.


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Radio

Reklama