-16°C
Poniedziałek 19 Lutego 2018
Imieniny: Arnold, Józef, Konrada

DSCN5771 16 i 18 stycznia br. funkcjonariusze lubelskiej Krajowej Administracji Skarbowej przeprowadzili szczegółowe kontrole w międzynarodowym pociągu relacji Kijów - Warszawa nakierowane na walkę z przemytem artykułów akcyzowych.

16 stycznia br. funkcjonariusze Szóstego Referatu Realizacji w Zamościu w wyniku rewizji wagonów pasażerskich składu Kijów-Warszawa wykryli 21,1 tys. paczek papierosów bez znaków polskiej akcyzy o wartości rynkowej ponad 274,6 tys. zł. Kontrabanda była ukryta w ściankach przedziałów, korytarzy i toalet oraz dachach wagonów. Nikt z podróżnych oraz obsługi pociągu nie przyznał się do ujawnionego towaru.
Kolejne „uderzenie” w przemytników nastąpiło 18 stycznia br. W tym dniu funkcjonariusze celno-skarbowi z Zamościa ujawnili w kijowskim pociągu ponad 15,2 tys. paczek papierosów bez znaków polskiej akcyzy. Wartość rynkowa zatrzymanego towaru wyniosła około 198,3 tys. zł. I w tym przypadku nikt nie przyznał się do jego własności.
Działania kontrolne funkcjonariuszy dzielnie wspierała „Klara”, pies służbowy przeszkolony do wykrywania wyrobów tytoniowych.

Postępowanie w obu sprawach prowadzi Lubelski Urząd Celno-Skarbowy w Białej Podlaskiej - Delegatura w Lublinie.


Izba Administracji Skarbowej w Lublinie

 

DSCN5458 DSCN5775

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach portalu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego. Nim opublikujesz komentarz, zastanów się, czy jest on zgodny z zasadami dobrego wychowania i czy nie narusza dóbr osobistych innych osób. Pamiętaj, że zgodnie z art. 212 k.k. i art. 216 k.k. za przestępstwa zniesławienia i znieważenia grozi kara grzywny, kara ograniczenia lub pozbawienia wolności. Szanujmy się wzajemnie i nie zapominajmy, że internet jest częścią przestrzeni publicznej.


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Radio

Reklama