16°C
Wtorek 17 Lipca 2018
Imieniny: Aneta, Bogdan

papierosy Kijow Wwa3 W nowym roku stare nawyki, czyli papierosy w pociągu Kijów – Warszawa.
Pierwsza w tym roku kompleksowa kontrola, pod kątem walki z nielegalnym przemytem wyrobów akcyzowych, w międzynarodowym pociągu pasażerskim relacji Kijów - Warszawa przyniosła nadspodziewane efekty.
6 stycznia br. funkcjonariusze Szóstego Referatu Realizacji w Zamościu przeprowadzili akcję kontrolną w składzie kijowskiego pociągu. Ich działania dzielnie wspierały „Klara” i „Dżin”, psy służbowe przeszkolone do wykrywania wyrobów tytoniowych.
W wyniku przeprowadzonej szczegółowej rewizji wagonów pasażerskich funkcjonariusze lubelskiej KAS wykryli łącznie ponad 16 tys. paczek papierosów bez znaków polskiej akcyzy o wartości rynkowej 220,5 tys. zł. Kontrabanda była ukryta w ściankach korytarzy i toalet oraz dachach i podwoziach wagonów. Nikt z podróżnych oraz obsługi pociągu nie przyznał się do ujawnionego towaru.
Postępowanie w sprawie prowadzi Lubelski Urząd Celno-Skarbowy w Białej Podlaskiej - Delegatura w Lublinie.


Izba Administracji Skarbowej w Lublinie
kom. Marzena Siemieniuk

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach portalu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego. Nim opublikujesz komentarz, zastanów się, czy jest on zgodny z zasadami dobrego wychowania i czy nie narusza dóbr osobistych innych osób. Pamiętaj, że zgodnie z art. 212 k.k. i art. 216 k.k. za przestępstwa zniesławienia i znieważenia grozi kara grzywny, kara ograniczenia lub pozbawienia wolności. Szanujmy się wzajemnie i nie zapominajmy, że internet jest częścią przestrzeni publicznej.


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Radio

  • Artykuły
  • Komentarze

Reklama