21°C
Środa 18 Lipca 2018
Imieniny: Emil, Erwin

ukr2 Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, w wyniku prowadzonych działań, zatrzymali "na granicy zielonej" ośmiu obywateli Ukrainy, którzy przygotowywali się do przemytu papierosów z Ukrainy do Polski.

21 listopada br. we wczesnych godzinach porannych, funkcjonariusze z Placówki SG w Skryhiczynie, podczas prowadzonych działań w rejonie granicy państwa w pow. chełmskim, zauważyli osoby, które znajdowały się w pobliżu rzeki granicznej Bug. W wyniku kontroli tych osób, ustalono, iż są to ob. Ukrainy, którzy przy pomocy dwóch łodzi pontonowych nielegalnie przekroczyli granicę państwa w celu przemytu papierosów. W sumie na terytorium Polski, zatrzymano 8 mężczyzn w wieku od 18 do 36 lat. Do przemytu papierosów nie doszło a zatrzymani ob. Ukrainy, zostali przewiezieni do pomieszczeń służbowych Placówki SG w Dorohusku.
W przedmiotowej sprawie zostało wszczęte postępowanie przygotowawcze. Zatrzymani ob. Ukrainy odpowiedzą za nielegalne przekroczenie granicy państwowej. Po zakończeniu wobec nich czynności prowadzonych przez SG, zostali oni przekazani ukraińskim służbom granicznym.
Tylko w tym roku funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, nie dopuścili do wprowadzenia na rynek papierosów pochodzących z przemytu o wartości ponad 17 mln zł.

 

ppor. SG Dariusz SIENICKI

Rzecznik Prasowy Komendanta

Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej

 

ukr1

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach portalu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego. Nim opublikujesz komentarz, zastanów się, czy jest on zgodny z zasadami dobrego wychowania i czy nie narusza dóbr osobistych innych osób. Pamiętaj, że zgodnie z art. 212 k.k. i art. 216 k.k. za przestępstwa zniesławienia i znieważenia grozi kara grzywny, kara ograniczenia lub pozbawienia wolności. Szanujmy się wzajemnie i nie zapominajmy, że internet jest częścią przestrzeni publicznej.


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Radio

  • Artykuły
  • Komentarze

Reklama