21°C
Środa 18 Lipca 2018
Imieniny: Emil, Erwin

banknot Ponad 2 promile alkoholu miał w swoim organizmie obywatel Ukrainy zatrzymany przez funkcjonariuszy Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej na terenie drogowego przejścia granicznego w Dorohusku. Tuż przed zatrzymaniem, mężczyzna próbował przekupić funkcjonariusza.

Uwagę funkcjonariusza SG pełniącego służbę na przejściu granicznym, na kierunku wyjazdowym z kraju, przykuł kierowca samochodu ciężarowego od którego wyczuł on woń alkoholu. Funkcjonariusz podejrzewając, iż kierowca tira może być pod wpływem alkoholu uniemożliwił mu dalsze prowadzenie pojazdu. Obawy co do stanu trzeźwości mężczyzny, potwierdziło badanie alkomatem, jak się okazało 57-letni ob. Ukrainy miał w swoim organizmie - ponad 2 promile alkoholu. Dodatkowo, kierowca usiłował wręczyć funkcjonariuszowi SG korzyść majątkową, w postaci banknotu o nominale 100 zł, w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. Podróżnemu zależało na tym aby funkcjonariusz odstąpił od zatrzymania go za popełnione przestępstwo. Funkcjonariusz pieniędzy nie przyjął a o próbie korupcji powiadomił swoich przełożonych.

Nietrzeźwy kierowca został zatrzymany zaś w przedmiotowej sprawie wszczęto postępowanie przygotowawcze. Obywatel Ukrainy, po tym jak już wytrzeźwiał, za próbę korupcji funkcjonariusza poddał się dobrowolnie karze 1 roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata, natomiast za jazdę pod wpływem alkoholu, poddał się karze 4 lat zakazu poruszania się po drogach publicznych oraz 5 tyś. zł. wpłaty na fundację.

 

ppor. SG Dariusz SIENICKI

Rzecznik Prasowy Komendanta

Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej

 

tir1711

 

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach portalu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego. Nim opublikujesz komentarz, zastanów się, czy jest on zgodny z zasadami dobrego wychowania i czy nie narusza dóbr osobistych innych osób. Pamiętaj, że zgodnie z art. 212 k.k. i art. 216 k.k. za przestępstwa zniesławienia i znieważenia grozi kara grzywny, kara ograniczenia lub pozbawienia wolności. Szanujmy się wzajemnie i nie zapominajmy, że internet jest częścią przestrzeni publicznej.


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Radio

  • Artykuły
  • Komentarze

Reklama