16°C
Wtorek 17 Lipca 2018
Imieniny: Aneta, Bogdan

20171113 monety1 Dobra pamięć, błyskawiczne kojarzenie faktów, spostrzegawczość to cechy niezbędne w pracy funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej.
9 listopada br. funkcjonariuszka z Oddziału Celnego „Port Lotniczy Lublin” wytypowała do szczegółowej kontroli obywatelkę USA udającą się do Monachium. Została ona zapamiętana jako osoba, która kilka dni wcześniej pytała funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej o przepisy dotyczące wywozu za granicę kolekcji zabytkowych numizmatów.
Podjęta decyzja okazała się przysłowiowym „trafieniem w dziesiątkę”. Pasażerkę poddano rewizji osobistej oraz prześwietlono jej bagaż urządzeniem RTG. W wyniku przeprowadzonej kontroli ujawniono w walizce 5 zabytkowych, złotych monet: 10 dolarów amerykańskich z 1881 r., 1 suweren brytyjski z 1908 r., 10 koron austriackich z 1912 r., 5 rubli rosyjskich z 1900 r. oraz 10 rubli rosyjskich z 1911r. Łączna wartość kolekcjonerska monet szacowana jest wstępnie na około 6 tys. zł.
Wobec podejrzanej wszczęto postępowanie karne skarbowe, które prowadzi Lubelski Urząd Celno-Skarbowy w Białej Podlaskiej. tys. zł.

Izba Administracji Skarbowej w Lublinie

 

20171113 monety2 20171113 monety3

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach portalu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego. Nim opublikujesz komentarz, zastanów się, czy jest on zgodny z zasadami dobrego wychowania i czy nie narusza dóbr osobistych innych osób. Pamiętaj, że zgodnie z art. 212 k.k. i art. 216 k.k. za przestępstwa zniesławienia i znieważenia grozi kara grzywny, kara ograniczenia lub pozbawienia wolności. Szanujmy się wzajemnie i nie zapominajmy, że internet jest częścią przestrzeni publicznej.


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Radio

  • Artykuły
  • Komentarze

Reklama