27°C
Poniedziałek 20 Sierpnia 2018
Imieniny: Bernard, Samuela

migr111 Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, zatrzymali dwóch nielegalnych migrantów oraz osoby, które im w tym pomagały.

W nocy 1/2 listopada br. funkcjonariusze SG z Placówki w Dorohusku, realizując czynności służbowe w rejonie granicy państwa, zatrzymali dwóch nielegalnych migrantów. Mężczyźni przepłynęli rzekę graniczną Bug a następnie przemieszczali się w głąb kraju. Jak ustalili funkcjonariusze, zatrzymanymi okazali się być obywatele Chin. Mężczyźni nie posiadali przy sobie dokumentów uprawniających ich do legalnego pobytu na terytorium RP. Podczas prowadzonych działań, funkcjonariusze wylegitymowali trzech kolejnych mężczyzn, którzy przyjechali samochodem na miejsce zatrzymania migrantów. Okazało się, iż legitymowani mężczyźni to: obywatel Polski oraz dwóch ob. Chin, którzy legalnie przebywali na terytorium RP. Mężczyźni przyjechali w rejon granicy państwa aby odebrać nielegalnych migrantów. Celem ich docelowej podróży miało być województwo mazowieckie.

Mężczyźni, którzy nielegalnie przekroczyli granicę państwa oraz osoby, które im w tym pomagały odpowiedzą teraz za nielegalne przekroczenie granicy państwowej oraz organizowanie przekraczania granicy państwowej wbrew przepisom. Nielegalne przekroczenie granicy państwowej we współdziałaniu z innymi osobami usankcjonowane jest karą pozbawienia wolności do lat 3, natomiast organizowanie przekraczania granicy RP wbrew przepisom usankcjonowane jest karą pozbawienia wolności do lat 8.

 

ppor. SG Dariusz SIENICKI

Rzecznik Prasowy Komendanta

Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej

 

migr112

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach portalu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego. Nim opublikujesz komentarz, zastanów się, czy jest on zgodny z zasadami dobrego wychowania i czy nie narusza dóbr osobistych innych osób. Pamiętaj, że zgodnie z art. 212 k.k. i art. 216 k.k. za przestępstwa zniesławienia i znieważenia grozi kara grzywny, kara ograniczenia lub pozbawienia wolności. Szanujmy się wzajemnie i nie zapominajmy, że internet jest częścią przestrzeni publicznej.


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Radio

  • Artykuły
  • Komentarze

Reklama