27°C
Poniedziałek 20 Sierpnia 2018
Imieniny: Bernard, Samuela

20171109 pociag2 Ze względu na wysokie zagrożenie przemytem artykułów akcyzowych międzynarodowy pociąg relacji Kijów – Warszawa jest przedmiotem ciągłego monitorowania ze strony funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej.

Komórki podległe Lubelskiemu Urzędowi Celno-Skarbowemu w Białej Podlaskiej na bieżąco analizują poziom ryzyka w tym obszarze i podejmują adekwatne działania. I tak, 7 oraz 9 listopada br. funkcjonariusze Referatu Realizacji w Zamościu zadecydowali o przeprowadzeniu szczegółowych kontroli wagonów pasażerskich kijowskiego składu. Ich działania wspierała „Klara”, pies służbowy przeszkolony do wykrywania wyrobów tytoniowych.
W wyniku podjętych czynności kontrolnych funkcjonariusze ujawnili łącznie ponad 23,8 tys. paczek papierosów bez znaków polskiej akcyzy o wartości rynkowej 323,8 tys. zł. Kontrabanda była ukryta w ściankach korytarzy i toalet oraz dachach wagonów. Nikt z podróżnych nie przyznał się do ujawnionego towaru.
Postępowanie w sprawie prowadzi LUCS w Białej Podlaskiej Delegatura w Lublinie.

Izba Administracji Skarbowej w Lublinie

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach portalu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego. Nim opublikujesz komentarz, zastanów się, czy jest on zgodny z zasadami dobrego wychowania i czy nie narusza dóbr osobistych innych osób. Pamiętaj, że zgodnie z art. 212 k.k. i art. 216 k.k. za przestępstwa zniesławienia i znieważenia grozi kara grzywny, kara ograniczenia lub pozbawienia wolności. Szanujmy się wzajemnie i nie zapominajmy, że internet jest częścią przestrzeni publicznej.


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Radio

  • Artykuły
  • Komentarze

Reklama