17°C
Wtorek 17 Lipca 2018
Imieniny: Aneta, Bogdan

tyotaland1 Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, na początku tego tygodnia, znów odzyskali pojazdy pochodzące z przestępstwa. Tym razem była to Toyota Land Cruiser oraz ciągnik Renault. W obu pojazdach funkcjonariusze stwierdzili ingerencję w polu numerycznym VIN.

Na terenie drogowego przejścia granicznego w Dorohusku, na kierunku wyjazdowym, zatrzymano 43 - letniego obywatela Ukrainy. Podróżny usiłował wyjechać z Polski, samochodem marki Toyota Land Cruiser o szacunkowej wartości 50 000 zł. W czasie kontroli granicznej funkcjonariusze ujawnili w pojeździe ingerencję w polu numerycznym VIN.

Natomiast na terenie drogowego przejścia granicznego w Hrebennem, również na kierunku wyjazdowym, zatrzymano 36 – letnią obywatelkę Mołdawii. W tym przypadku, podróżna usiłowała wyjechać z Polski, samochodem z naczepą, na której przewoziła ciągnik rolniczy Renault o szacunkowej wartości 40 000 zł. W czasie kontroli granicznej, również w tym pojeździe, funkcjonariusze ujawnili ingerencję w polu numerycznym VIN.

W obu wspomnianych przypadkach wszczęto postępowania przygotowawcze. Od początku roku funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału SG, odzyskali pojazdy i podzespoły samochodowe pochodzące z przestępstwa o wartości ponad 12 mln zł.

 

ppor. SG Dariusz SIENICKI

Rzecznik Prasowy Komendanta

Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej

renaulttrak

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach portalu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego. Nim opublikujesz komentarz, zastanów się, czy jest on zgodny z zasadami dobrego wychowania i czy nie narusza dóbr osobistych innych osób. Pamiętaj, że zgodnie z art. 212 k.k. i art. 216 k.k. za przestępstwa zniesławienia i znieważenia grozi kara grzywny, kara ograniczenia lub pozbawienia wolności. Szanujmy się wzajemnie i nie zapominajmy, że internet jest częścią przestrzeni publicznej.


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Radio

  • Artykuły
  • Komentarze

Reklama