0°C
Środa 24 Stycznia 2018
Imieniny: Felicja, Rafał, Francziszek

P1100710 Prawie 5 500 paczek papierosów przechwycili Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z przejść granicznych w Dorohusku i Terespolu.
W dniach 8-9 września 2017 r., na polsko-ukraińskim drogowym przejściu granicznym w Dorohusku, podczas przeprowadzanych czynności wykryto w pięciu autokarach nielegalną kontrabandę. Funkcjonariusze KAS z Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego ujawnili w nadkolach, oraz dachach autokarów sumie 4 928 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy o wartości rynkowej ponad 67 000 zł. Mundurowi zabezpieczyli również ponad 72 000 zł. na poczet przyszłych kar, oraz grzywien.

Zarzuty dotyczące przemytu usłyszał również 27-letni kierowca Volkswagena, który dnia 11 września 2017 r., próbował przekroczyć polsko-białoruskie drogowe przejście graniczne w Terespolu. W wyniku przeszukania pojazdu, Funkcjonariusze KAS woj. lubelskiego wykryli w przerobionej butli gazowej 510 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy o wartości rynkowej prawie 7 000 zł.

Izba Administracji Skarbowej
w Lublinie

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach portalu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego. Nim opublikujesz komentarz, zastanów się, czy jest on zgodny z zasadami dobrego wychowania i czy nie narusza dóbr osobistych innych osób. Pamiętaj, że zgodnie z art. 212 k.k. i art. 216 k.k. za przestępstwa zniesławienia i znieważenia grozi kara grzywny, kara ograniczenia lub pozbawienia wolności. Szanujmy się wzajemnie i nie zapominajmy, że internet jest częścią przestrzeni publicznej.


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Radio

Reklama