16°C
Wtorek 17 Lipca 2018
Imieniny: Aneta, Bogdan


koka Funkcjonariusze z Nadbużańskiego oraz Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej razem z Prokuraturą Okręgową w Warszawie prowadzą śledztwo w sprawie przewozu przez terytorium RP znacznej ilości środków odurzających i substancji psychotropowych tj. o czyn z art. 55 ust 1 i 3 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. W wyniku podjętych w sprawie czynności operacyjnych funkcjonariusze Straży Granicznej w dniu 26 sierpnia 2017 r. na terenie powiatu pruszkowskiego zatrzymali obywatela Litwy - Grigorija L.

Prokurator przedstawił zatrzymanemu zarzut przewozu przez terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej znacznej ilości środków odurzających w postaci kokainy o łącznej wadze ponad 12,5 kg tj. przestępstwa określonego w art. 55 ust 1 i 3 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Podejrzany przewoził kokainę o rynkowej wartości około 5 milionów złotych samochodem osobowym marki Mercedes w specjalnie skonstruowanych do przemytu skrytkach.

Grigorij L. przyznał się do zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśniania, które będą weryfikowane w toku śledztwa.

Po wykonaniu czynności procesowych z podejrzanym, prokurator skierował do Sądu wniosek o zastosowanie wobec niego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy, który to wniosek Sąd uwzględnił.

Przestępstwo, którego popełnienie zarzucono podejrzanemu zagrożone jest karą pozbawienia wolności w wymiarze od 3 miesięcy do 15 lat.


Pozdrawiam,

ppor. SG Dariusz SIENICKI

Rzecznik Prasowy Komendanta

Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach portalu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego. Nim opublikujesz komentarz, zastanów się, czy jest on zgodny z zasadami dobrego wychowania i czy nie narusza dóbr osobistych innych osób. Pamiętaj, że zgodnie z art. 212 k.k. i art. 216 k.k. za przestępstwa zniesławienia i znieważenia grozi kara grzywny, kara ograniczenia lub pozbawienia wolności. Szanujmy się wzajemnie i nie zapominajmy, że internet jest częścią przestrzeni publicznej.


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Radio

  • Artykuły
  • Komentarze

Reklama