0°C
Środa 24 Stycznia 2018
Imieniny: Felicja, Rafał, Francziszek

P1080670 W dniu 26 sierpnia 2017 r., 27-letni obywatel Ukrainy zgłosił się do odprawy celnej w Zosinie. Do odprawy zgłosił przywóz wyrobów akcyzowych zgodnie z obowiązującymi normami. Po wstępnych oględzinach, samochód marki Mercedes, którym podróżował, został skierowany do szczegółowej kontroli.

W drzwiach pojazdu ujawniono 5,25 kg bursztynu o szacunkowej wartości rynkowej 15 750 zł. Obywatel Ukrainy przyznał się do próby przemytu, ale odmówił dobrowolnego poddania się odpowiedzialności. Jednocześnie wyjaśnił, że bursztyn jest jego własnością i miał zamiar sprzedać go na bazarze w Chełmie.
Postępowanie w sprawie prowadzi Lubelski Urząd Celno-Skarbowy Delegatura w Zamościu.


Izba Administracji Skarbowej w Lublinie

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach portalu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego. Nim opublikujesz komentarz, zastanów się, czy jest on zgodny z zasadami dobrego wychowania i czy nie narusza dóbr osobistych innych osób. Pamiętaj, że zgodnie z art. 212 k.k. i art. 216 k.k. za przestępstwa zniesławienia i znieważenia grozi kara grzywny, kara ograniczenia lub pozbawienia wolności. Szanujmy się wzajemnie i nie zapominajmy, że internet jest częścią przestrzeni publicznej.


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Radio

Reklama