21°C
Środa 18 Lipca 2018
Imieniny: Emil, Erwin

skup1 Trzech zatrzymanych obywatel Ukrainy oraz zabezpieczone papierosy warte prawie 90 tys. zł to efekty czynności kontrolnych przeprowadzonych przez funkcjonariuszy z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej na przygranicznych parkingach.

Funkcjonariusze z Placówki SG w Dorohusku, prowadzili w tym tygodniu działania ukierunkowane na zwalczanie przemytu papierosów z Ukrainy do Polski. Jednym z elementów tych działań, były kontrole przygranicznych parkingów. Na terenie jednego z nich w m. Berdyszcze w pow. chełmskim, funkcjonariusze ujawnili w trzech pojazdach znaczne ilości nielegalnych wyrobów akcyzowych. Jak się okazało użytkownikami wszystkich tych pojazdów byli obywatele Ukrainy, mężczyźni w wieku: 26 - 30 lat. Kontrolowani cudzoziemcy, prowadzili na terenie parkingu swoistą nielegalną działalność, skupowali bowiem od innych obywateli Ukrainy niewielkie ilości przemyconych papierosów, by później większą ich ilość sprzedać w z zyskiem w głębi kraju.

W sumie funkcjonariusze ujawnili w skrytkach konstrukcyjnych oraz przestrzeniach ładunkowych pojazdów 6465 paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy skarbowej o wartości ponad 87 tys. zł.

Kierowcy pojazdów zostali zatrzymani, odpowiedzą teraz za przestępstwo skarbowe. W stosunku do zatrzymanych ob. Ukrainy podjęto również czynności administracyjne skutkujące wydaniem decyzji o zobowiązaniu ich do powrotu na Ukrainę.

 

ppor. SG Dariusz SIENICKI

Rzecznik Prasowy Komendanta

Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej

 

skup5

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach portalu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego. Nim opublikujesz komentarz, zastanów się, czy jest on zgodny z zasadami dobrego wychowania i czy nie narusza dóbr osobistych innych osób. Pamiętaj, że zgodnie z art. 212 k.k. i art. 216 k.k. za przestępstwa zniesławienia i znieważenia grozi kara grzywny, kara ograniczenia lub pozbawienia wolności. Szanujmy się wzajemnie i nie zapominajmy, że internet jest częścią przestrzeni publicznej.


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Radio

  • Artykuły
  • Komentarze

Reklama