20°C
Środa 25 Kwietnia 2018
Imieniny: Jarosław, Marek

motoskryhiczyn Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, przekonali się już wielokrotnie, iż pomysłowość przemytników i wykorzystywane przez nich środki nie mają granic. Tak było również podczas nieudanej próby przemytu w okolicach Skryhiczyna w pow. chełmskim. Tym razem do przemytu wykorzystano nie cztery a... dwa kółka.
Zdarzenie miało miejsce w okolicach Skryhiczyna w pow. chełmskim. Funkcjonariusze Straży Granicznej z Placówki w Skryhiczynie, podczas pełnionej służby, zatrzymali w rejonie granicy państwa 35 - letniego ob. RP. Uwagę funkcjonariuszy zwróciły pokaźne pakunki, przytwierdzone do jednośladu, którego kierowca na widok patrolu próbował się oddalić. Jak się później okazało, zatrzymany mężczyzna, mieszkaniec pow. chełmskiego, przemycił papierosy z terenu Ukrainy do Polski, a następnie odwoził je w głąb kraju w dość nietypowy sposób, używając do tego celu motocykla.
Przemytnik, który został ujęty na gorącym uczynku, transportował na swoim jednośladzie papierosy o wartości ponad 27 tys. zł. Zatrzymany „motocyklista" odpowie teraz za wprowadzenie na teren kraju papierosów bez polskich znaków akcyzy.

 

ppor. SG Dariusz SIENICKI

Rzecznik Prasowy Komendanta

Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej

 

 

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach portalu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego. Nim opublikujesz komentarz, zastanów się, czy jest on zgodny z zasadami dobrego wychowania i czy nie narusza dóbr osobistych innych osób. Pamiętaj, że zgodnie z art. 212 k.k. i art. 216 k.k. za przestępstwa zniesławienia i znieważenia grozi kara grzywny, kara ograniczenia lub pozbawienia wolności. Szanujmy się wzajemnie i nie zapominajmy, że internet jest częścią przestrzeni publicznej.


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Radio

Reklama