20°C
Środa 25 Kwietnia 2018
Imieniny: Jarosław, Marek

odprgran Nie powiodła się próba skorumpowania funkcjonariusza SG wykonującego zadania służbowe.
Funkcjonariusz Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej z Placówki w Dorohusku, w trakcie wykonywania czynności służbowych, zatrzymał 32-letniego ob. Ukrainy. Podróżny usiłował wręczyć funkcjonariuszowi SG korzyść majątkową, w postaci banknotu o nominale 50 złotych, w zamian za umożliwienie mu wjazdu na terytorium RP bez wymaganych dokumentów. Funkcjonariusz pieniędzy nie przyjął, zatrzymał mężczyznę a o próbie korupcji powiadomił przełożonych.
W przedmiotowej sprawie wszczęto postępowanie przygotowawcze, zatrzymany ob. Ukrainy odpowie teraz za próbę wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariuszowi realizującemu zadania służbowe, za co grozi mu teraz kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

 

ppor. SG Dariusz SIENICKI

Rzecznik Prasowy Komendanta

Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej

 

 

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach portalu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego. Nim opublikujesz komentarz, zastanów się, czy jest on zgodny z zasadami dobrego wychowania i czy nie narusza dóbr osobistych innych osób. Pamiętaj, że zgodnie z art. 212 k.k. i art. 216 k.k. za przestępstwa zniesławienia i znieważenia grozi kara grzywny, kara ograniczenia lub pozbawienia wolności. Szanujmy się wzajemnie i nie zapominajmy, że internet jest częścią przestrzeni publicznej.


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Radio

Reklama