-7°C
Środa 21 Lutego 2018
Imieniny: Eleonora, Robert

paphrub1 Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej po raz kolejny nie dopuścili do wprowadzenia na rynek wyrobów akcyzowych pochodzących z przemytu. Konfiskata kontrabandy o wartości ponad 160 tys. zł oraz zatrzymanie mieszkańca Chełma to wynik działań funkcjonariuszy Straży Granicznej z Placówki w Hrubieszowie.
13 czerwca br. funkcjonariusze Straży Granicznej z Hrubieszowa prowadzili kontrole na terenie Hrubieszowa oraz powiatu hrubieszowskiego. Podczas prowadzonych działań, mundurowi uzyskali informację, iż w jednym z garaży na terenie Chełma, mogą znajdować się znaczne ilości nielegalnych papierosów. Idąc wskazanym tropem, funkcjonariusze postanowili przeszukać wskazany garaż. W jego wnętrzu oraz zaparkowanym tam pojeździe, ujawnili papierosy bez polskich znaków akcyzy o wartości ponad 160 tys. zł. Do sprawy, na miejscu, zatrzymano jednego ob. RP, mieszkańca Chełma, który odpowie teraz za nielegalne posiadanie i przechowywanie wyrobów akcyzowych pochodzących z przemytu.
Zatrzymane papierosy miały trafić do nielegalnej sprzedaży na terenie Chełma, obecnie funkcjonariusze SG ustalają źródło ich pochodzenia.

 

ppor. SG Dariusz SIENICKI

Rzecznik Prasowy Komendanta

Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej

 

paphrub3 paphrub2

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach portalu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego. Nim opublikujesz komentarz, zastanów się, czy jest on zgodny z zasadami dobrego wychowania i czy nie narusza dóbr osobistych innych osób. Pamiętaj, że zgodnie z art. 212 k.k. i art. 216 k.k. za przestępstwa zniesławienia i znieważenia grozi kara grzywny, kara ograniczenia lub pozbawienia wolności. Szanujmy się wzajemnie i nie zapominajmy, że internet jest częścią przestrzeni publicznej.


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Radio

Reklama