15°C
Czwartek 26 Kwietnia 2018
Imieniny: Klaudiusz, Maria, Marzena

tyton1 Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej oraz Lubelskiego Urzędu Celno - Skarbowego po raz kolejny nie dopuścili do wprowadzenia na rynek towarów akcyzowych. Tym razem funkcjonariusze ujawnili transport suszu tytoniowego do o wartości ponad 2 mln zł.
4 maja br., funkcjonariusze Straży Granicznej z Grupy Zamiejscowej w Zamościu z Placówki w Lublinie, prowadzili wspólne działania z funkcjonariuszami Lubelskiego Urzędu Celno – Skarbowego z delegatury w Zamościu.

W ramach tych wspólnych działań, podczas kontroli drogowej prowadzonej w m. Siennica Nadolna w pow. krasnostawskim, funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej samochód ciężarowy marki MAN, którym kierował 47 - letni ob. RP. W trakcie prowadzonych czynności funkcjonariuszy zainteresował towar przewożony w przestrzeni bagażowej tego pojazdu. Okazało się, iż w naczepie ciężarówki, były przewożone niebagatelne ilości suszu tytoniowego w ilości ponad 4,5 tony. Kierowca ciężarówki nie posiadał jednak żadnych dokumentów przewozowych towaru, który przewoził.

Mężczyzna, susz tytoniowy odebrał z tzw. „biłgorajskiego zagłębia tytoniowego" i miał go dostarczyć do Polski Centralnej, prawdopodobnie do nielegalnej fabryki papierosów. Mężczyzna, mieszkaniec woj. lubelskiego, na chwilę obecną, został przesłuchany w charakterze świadka, zaś tytoń o wartości ponad 2 mln zł, zabezpieczyli funkcjonariusze Urzędu Celno – Skarbowego. Obecnie trwa ustalanie miejsca, w którym kierowca pobrał tytoń oraz docelowego odbiorcy nielegalnego towaru.
Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, tylko od początku roku, ujawnili przemyt towarów o wartości ponad 8 mln zł.

 

ppor. SG Dariusz SIENICKI

Rzecznik Prasowy Komendanta

Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej

 

tyton2 tyton4

 

 

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach portalu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego. Nim opublikujesz komentarz, zastanów się, czy jest on zgodny z zasadami dobrego wychowania i czy nie narusza dóbr osobistych innych osób. Pamiętaj, że zgodnie z art. 212 k.k. i art. 216 k.k. za przestępstwa zniesławienia i znieważenia grozi kara grzywny, kara ograniczenia lub pozbawienia wolności. Szanujmy się wzajemnie i nie zapominajmy, że internet jest częścią przestrzeni publicznej.


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Radio

Reklama