15°C
Czwartek 26 Kwietnia 2018
Imieniny: Klaudiusz, Maria, Marzena

money 1858621 960 720 Dorohusk: Dwieście euro łapówki w zamian za odstąpienie od kontroli oferował funkcjonariuszowi służby celno-skarbowej 44-letni obywatel Ukrainy. Funkcjonariusz odmówił, a podróżny trafił w ręce policji.
Do próby przekupstwa doszło w czwartek (04.05.) na przejściu granicznym z Ukrainą w Dorohusku. Łapówkę zaproponował 44-letni kierowca dostawczego volkswagena na polskich numerach rejestracyjnych. Auto oczekiwało na sprawdzenie w budynku kontroli szczegółowej, jednak tuż przed rozpoczęciem rewizji obywatel Ukrainy poprosił jednego z kontrolujących funkcjonariuszy, by zajrzał do środka pojazdu. Okazało się, że w tylnej części volkswagena leżą dwa banknoty o nominale po sto euro. Jednocześnie ukraiński podróżny oznajmił, że w ściankach i dachu samochodu przewozi znaczne ilości papierosów, a pieniądze są w zamian za „przymkniecie oka” i odstąpienie od kontroli.
Funkcjonariusz skorumpować się nie dał i o całym zdarzeniu powiadomił swoich przełożonych. Na miejsce wezwana została policja, która zabezpieczyła pieniądze oraz zatrzymała 44-latka do dalszych wyjaśnień.
W dostawczym volkswagenie mundurowi znaleźli ponad 300 paczek papierosów.

kom. Marzena Siemieniuk
Izba Administracji Skarbowej w Lublin

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach portalu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego. Nim opublikujesz komentarz, zastanów się, czy jest on zgodny z zasadami dobrego wychowania i czy nie narusza dóbr osobistych innych osób. Pamiętaj, że zgodnie z art. 212 k.k. i art. 216 k.k. za przestępstwa zniesławienia i znieważenia grozi kara grzywny, kara ograniczenia lub pozbawienia wolności. Szanujmy się wzajemnie i nie zapominajmy, że internet jest częścią przestrzeni publicznej.


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Radio

Reklama