-7°C
Środa 21 Lutego 2018
Imieniny: Eleonora, Robert

zdj. KAS Dorohusk: Funkcjonariusze celno-skarbowi udaremnili próbę przemytu bursztynu o wartości przekraczającej 46 tys. zł. Jantar ukryty był w butli gazowej.
Uwagę funkcjonariuszy zwrócił zbiornik na gaz zamontowany w osobowym fordzie na ukraińskich numerach rejestracyjnych. Po dokładnym przyjrzeniu się temu elementowi pojazdu celnicy stwierdzili, że w butli po gazie nie ma śladu, są za to ważące ponad 15 kg bursztynowe kamienie.
Do ukrytego przed kontrolą towaru przyznał się podróżujący fordem 44-letni obywatel Ukrainy.

Mężczyzna wyjaśnił, że bursztyn otrzymał w ramach transakcji barterowej za towary, którymi handluje na rynku w Łucku. Jantar wiózł do Polski by go zyskownie odsprzedać.
W związku z przemytem funkcjonariusze postawili mężczyźnie zarzut popełnienia przestępstwa skarbowego. Zarekwirowali też nielegalny towar oraz zabezpieczyli 2,4 tys. zł na poczet kary grzywny.
Postępowanie w tej sprawie prowadzi Delegatura Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Lublinie.

mł. asp. Marcin Czajka
Izba Administracji Skarbowej w Lublinie

Zdj. KAS 2

 

 

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach portalu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego. Nim opublikujesz komentarz, zastanów się, czy jest on zgodny z zasadami dobrego wychowania i czy nie narusza dóbr osobistych innych osób. Pamiętaj, że zgodnie z art. 212 k.k. i art. 216 k.k. za przestępstwa zniesławienia i znieważenia grozi kara grzywny, kara ograniczenia lub pozbawienia wolności. Szanujmy się wzajemnie i nie zapominajmy, że internet jest częścią przestrzeni publicznej.


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Radio

Reklama