20°C
Środa 25 Kwietnia 2018
Imieniny: Jarosław, Marek

breathalyser 1684429 960 720 Znajdujący się pod wpływem alkoholu kierowca autobusu i jego równie pijany zmiennik usiłowali wjechać do Polski przez przejście graniczne w Dorohusku. Mężczyźni w takim stanie wieźli pasażerów. Dalszą ich podróż przerwali funkcjonariusze celno-skarbowi.
Funkcjonariusz kontrolujący autobus z Nowowołyńska wyczuł od 44-letniego kierowcy woń alkoholu. Zapach alkoholu czuć było też od drugiego z kierowców, który dodatkowo zachowywał się agresywnie i utrudniał kontrolę.
Podejrzewając, iż obaj kierowcy mogą być pod wpływem alkoholu funkcjonariusz o całym zdarzeniu poinformował kierownika zmiany oraz Straż Graniczną. Przeprowadzone przez funkcjonariuszy Straży Granicznej badanie alkomatem potwierdziło podejrzenia co do stanu trzeźwości obu mężczyzn. Jak się okazało 44-latek miał 0,7 promila, a jego agresywny 40-letni krajan ponad 2 promile alkoholu we krwi.
Kierowca autobusu usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Za to przestępstwo grozi kara grzywny, kara ograniczenia wolności lub kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz zakaz prowadzenia samochodów na okres od 3 do 15 lat. Mężczyzna został przekazany funkcjonariuszom Policji w Chełmie.
Wobec drugiego z mężczyzn prowadzone jest postępowanie w związku ze znieważeniem funkcjonariusza publicznego podczas i w związku z pełnieniem obowiązków służbowych, za co grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

kom. Marzena Siemieniuk
Izba Administracji Skarbowej w Lublinie

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach portalu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego. Nim opublikujesz komentarz, zastanów się, czy jest on zgodny z zasadami dobrego wychowania i czy nie narusza dóbr osobistych innych osób. Pamiętaj, że zgodnie z art. 212 k.k. i art. 216 k.k. za przestępstwa zniesławienia i znieważenia grozi kara grzywny, kara ograniczenia lub pozbawienia wolności. Szanujmy się wzajemnie i nie zapominajmy, że internet jest częścią przestrzeni publicznej.


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Radio

Reklama