0°C
Wtorek 12 Grudnia 2017
Imieniny: Aleksander, Dagmara
11grudnia2017

wolaprzem2Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, w wyniku prowadzonych działań, zatrzymali "na granicy zielonej" trzech mężczyzn, którzy przemycali papierosy z Ukrainy do Polski.

7 grudnia br. we wczesnych godzinach porannych, funkcjonariusze z Placówki SG w Woli Uhruskiej, podczas prowadzonych działań w rejonie granicy państwa w pow. chełmskim, zauważyli osoby, które znajdowały się w pobliżu rzeki granicznej Bug.

Czytaj więcej...

27listopada2017

akcyzzber2711Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, w wyniku prowadzonych działań, zatrzymali "na granicy zielonej" siedmiu obywateli Ukrainy, przy których ujawnili i zabezpieczyli papierosy o wartości ponad 120 tys. zł.

W dniu 24 października br., funkcjonariusze z Placówki SG w Zbereżu, podczas prowadzonych działań w rejonie granicy państwa w pow. włodawskim, zauważyli osoby niosące od rzeki granicznej Bug, czarne pakunki. W wyniku kontroli tych osób, ustalono, iż są to ob. Ukrainy, którzy przy pomocy łodzi pontonowej nielegalnie przekroczyli granicę państwa w celu przemytu papierosów.

Czytaj więcej...

25listopada2017

a6223 listopada br., na terenie drogowego przejścia granicznego w Dorohusku, na kierunku wyjazdowym, zatrzymano 30 - letniego obywatela Ukrainy. Podróżny usiłował wyjechać z Polski, samochodem marki Audi A6 o szacunkowej wartości około 80 000 zł. W czasie kontroli granicznej funkcjonariusze ustalili, iż pojazd został skradziony na terytorium Francji. Samochód został zabezpieczony, kierowca został zaś przesłuchany w charakterze świadka.

Od początku roku funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, odzyskali pojazdy pochodzące z przestępstwa o wartości ponad 15 mln zł.

Czytaj więcej...

23listopada2017

ukr2Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, w wyniku prowadzonych działań, zatrzymali "na granicy zielonej" ośmiu obywateli Ukrainy, którzy przygotowywali się do przemytu papierosów z Ukrainy do Polski.

21 listopada br. we wczesnych godzinach porannych, funkcjonariusze z Placówki SG w Skryhiczynie, podczas prowadzonych działań w rejonie granicy państwa w pow. chełmskim, zauważyli osoby, które znajdowały się w pobliżu rzeki granicznej Bug. W wyniku kontroli tych osób, ustalono, iż są to ob. Ukrainy, którzy przy pomocy dwóch łodzi pontonowych nielegalnie przekroczyli granicę państwa w celu przemytu papierosów.

Czytaj więcej...

20listopada2017

przemweek1Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej udaremnili dwie próby przemytu papierosów „na granicy zielonej".

We sobotę (18 listopada br.), funkcjonariusze Straży Granicznej z Placówki w Woli Uhruskiej, ujawnili i zabezpieczyli w pobliżu rzeki granicznej Bug, wyroby tytoniowe bez polskich znaków skarbowych akcyzy w postaci papierosów o szacunkowej wartości ponad 220 tys. zł.

Czytaj więcej...

17listopada2017

banknotPonad 2 promile alkoholu miał w swoim organizmie obywatel Ukrainy zatrzymany przez funkcjonariuszy Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej na terenie drogowego przejścia granicznego w Dorohusku. Tuż przed zatrzymaniem, mężczyzna próbował przekupić funkcjonariusza.

Uwagę funkcjonariusza SG pełniącego służbę na przejściu granicznym, na kierunku wyjazdowym z kraju, przykuł kierowca samochodu ciężarowego od którego wyczuł on woń alkoholu.

Czytaj więcej...

13listopada2017

20171113 ciekawostki1W trakcie swojej pracy funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej spotykają się z nietypowymi formami i przedmiotami przemytu.
9 listopada br. funkcjonariuszka z Oddziału Celnego w Dołhobyczowie w trakcie kontroli ujawniła u obywatelki Ukrainy 40 paczek papierosów bez znaków polskiej akcyzy. Ciekawe było miejsce ukrycia kontrabandy – sztuczny brzuch imitujący ciążę. Podróżna została ukarana mandatem karnym w kwocie 400 zł.

Czytaj więcej...

13listopada2017

20171113 monety1Dobra pamięć, błyskawiczne kojarzenie faktów, spostrzegawczość to cechy niezbędne w pracy funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej.
9 listopada br. funkcjonariuszka z Oddziału Celnego „Port Lotniczy Lublin” wytypowała do szczegółowej kontroli obywatelkę USA udającą się do Monachium. Została ona zapamiętana jako osoba, która kilka dni wcześniej pytała funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej o przepisy dotyczące wywozu za granicę kolekcji zabytkowych numizmatów.

Czytaj więcej...

11listopada2017

20171109 pociag2Ze względu na wysokie zagrożenie przemytem artykułów akcyzowych międzynarodowy pociąg relacji Kijów – Warszawa jest przedmiotem ciągłego monitorowania ze strony funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej.

Komórki podległe Lubelskiemu Urzędowi Celno-Skarbowemu w Białej Podlaskiej na bieżąco analizują poziom ryzyka w tym obszarze i podejmują adekwatne działania. I tak, 7 oraz 9 listopada br. funkcjonariusze Referatu Realizacji w Zamościu zadecydowali o przeprowadzeniu szczegółowych kontroli wagonów pasażerskich kijowskiego składu.

Czytaj więcej...

11listopada2017

migr111Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, zatrzymali dwóch nielegalnych migrantów oraz osoby, które im w tym pomagały.

W nocy 1/2 listopada br. funkcjonariusze SG z Placówki w Dorohusku, realizując czynności służbowe w rejonie granicy państwa, zatrzymali dwóch nielegalnych migrantów. Mężczyźni przepłynęli rzekę graniczną Bug a następnie przemieszczali się w głąb kraju. Jak ustalili funkcjonariusze, zatrzymanymi okazali się być obywatele Chin. Mężczyźni nie posiadali przy sobie dokumentów uprawniających ich do legalnego pobytu na terytorium RP.

Czytaj więcej...

09listopada2017

odprawaFunkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej z Placówki w Dorohusku zatrzymali mężczyznę poszukiwanego przez polski wymiar sprawiedliwości, a konkretnie, przez dwa Komisariaty Policji oraz sześć Prokuratur Rejonowych. Zatrzymanie poszukiwanego obywatela RP było możliwe dzięki kontrolom szczegółowym prowadzonym na granicy zewnętrznej UE, gdzie od 7 kwietnia br., obowiązują zaostrzone przepisy dotyczące przekraczania granicy zewnętrznej przez obywateli państw członkowskich UE. Każdy podróżny, który wjeżdża na terytorium strefy Schengen lub je opuszcza, musi być sprawdzany w krajowych i europejskich bazach danych.

Czytaj więcej...

09listopada2017

20171108 poczta3Próbę przemytu wyrobów farmaceutycznych udaremnili funkcjonariusze lubelskiej Służby Celno-Skarbowej.
3 listopada funkcjonariusze Referatu Realizacji w Zamościu przeprowadzili kontrolę przesyłek pocztowych w sortowni miejscowego oddziału Poczty Polskiej. W wyniku podjętych działań wykryli w 2 paczkach ponad 10 tys. sztuk tabletek i preparatów na potencję (m.in. „Malagra”, „Tadalafil”, „Kamagra”) o łącznej wartości około 142,2 tys. zł.
W związku z naruszeniem Ustawy z dnia 6 września 2001 r. Prawo farmaceutyczne, po dokonaniu stosownych czynności przez Służbę Celno-Skarbową, sprawa została przekazana do organów ścigania.

 

Izba Administracji Skarbowej w Lublinie

Czytaj więcej...

Reklama

Radio

Reklama