27°C
Wtorek 14 Sierpnia 2018
Imieniny: Alfred, Euzebiusz
30marca2018

20180329 amunicja papierosy reklamowka 3Funkcjonariusze Izby Administracji Skarbowej w Lublinie regularnie prowadzą czynności rozpoznawcze i kontrolne nakierowane na zwalczanie nielegalnego handlu przemyconymi wyrobami akcyzowymi.

Funkcjonariusze lubelskiej KAS pozyskali informację, że jeden z mieszkańców powiatu bialskiego trudni się skupowaniem przemyconych papierosów. W związku z powyższym podjęli decyzję o weryfikacji uzyskanych danych i skontrolowaniu miejsca jego zamieszkania.
23 marca br. funkcjonariusze celno-skarbowi z Działu Realizacji w Białej Podlaskiej weszli na teren wytypowanej posesji.

Czytaj więcej...

27marca2018

20180327 podrobki Hrebenne Dorohusk1Podrobione towary, niezależnie od ilości i celu przywozu, podlegają bezwzględnej konfiskacie, a osoby próbujące je wwieźć narażają się na odpowiedzialność karną.
23 marca br. do odprawy celno-skarbowej w Oddziale Celnym w Hrebennem zgłosiła się pełnomocniczka litewskiej firmy. Przedstawiła ona do wwozu towar, w postaci 21 ton wyrobów tekstylnych, objęty procedurą tranzytu. Po analizie dokumentów funkcjonariusze zadecydowali o poddaniu pojazdu szczegółowej kontroli. W trakcie rewizji stwierdzili, że w ciężarówce przewożona jest również odzież oznaczona logo znanych światowych marek.

Czytaj więcej...

24marca2018

fotoFunkcjonariusze KAS spotykają się podczas swojej służby z sytuacjami, które wymagają od nich zdecydowanego działania i wezwania innych organów ścigania.

17 marca br. funkcjonariusz z Oddziału Celnego Drogowego w Dorohusku w trakcie wykonywania czynności służbowych wyczuł woń alkoholu od 48- letniego kierowcy TIR-a. Funkcjonariusz uniemożliwił obywatelowi Ukrainy dalszą jazdę i wezwał policję, która zatrzymała sprawcę do dalszego postępowania.

Czytaj więcej...

16marca2018

20180316 bursztyn KijowWwa3Specyficzną kreatywnością wykazał się pasażer międzynarodowego pociągu relacji Kijów-Warszawa, który próbował przemycić ponad 8,5 kg bursztynowego „złota”.
11 marca br., podczas odprawy celno-skarbowej podróżnych ekspresu „Kijów - Warszawa”, funkcjonariusze z Oddziału Celnego w Dorohusku udaremnili próbę przemytu surowca oraz wyrobów z bursztynu o łącznej wadze ponad 8,5 kg. Oryginalne było miejsce ukrycia towaru: pluszowa maskotka oraz plastikowe opakowania po kosmetykach.

Czytaj więcej...

14marca2018

20180313 automaty Miedzyrzec1Funkcjonariusze Izby Administracji Skarbowej w Lublinie regularnie prowadzą działania kontrolne ukierunkowane na zwalczanie nielegalnego hazardu. Są one poprzedzone żmudnymi czynnościami analitycznymi i rozpoznawczymi.

Funkcjonariusze Działu Kontroli Celno-Skarbowej Rynku pozyskali informację o funkcjonowaniu w centrum Międzyrzeca Podlaskiego lokalu, w którym organizowany jest nielegalny hazard.
8 marca br., w godzinach wieczornych, funkcjonariusze KAS weszli do wytypowanego budynku.

Czytaj więcej...

13marca2018

20180313 4xpapierosy3Terespol, Dołhobyczów, Sławatycze – przemycali papierosy, stracili samochody.
Funkcjonariusze lubelskiej Izby Administracji Skarbowej pełniący służbę na polsko-białoruskich i polsko-ukraińskich przejściach granicznych codziennie spotykają się z próbami przemytu wyrobów tytoniowych.
Przemytnicy ryzykują nie tylko przepadek kontrabandy i wysoką karę pieniężną, ale także i utratę pojazdu.
Dla funkcjonariuszy z Oddziału Celnego Drogowego w Terespolu szczególnie pracowity był 8 marca br.

Czytaj więcej...

12marca2018

20180312 autobus Hrebenne4Funkcjonariusze Oddziału Celnego w Hrebennem, we współpracy z miejscową placówką Straży Granicznej, prowadzą wzmożone kontrole autobusów kursujących na międzynarodowych trasach pasażerskich.
7 marca br. do szczegółowej kontroli skierowano autokar na ukraińskich numerach rejestracyjnych relacji „Truskawiec – Lublin”. W trakcie rewizji pojazdu funkcjonariusze obu służb zwrócili uwagę na ślady manipulacji przy wewnętrznych otworach nawiewów w aucie. Po zdemontowaniu plastikowych osłon okazało się, że w kanałach wentylacyjnych Mana ukryto papierosy bez znaków polskiej akcyzy.  

Czytaj więcej...

09marca2018

20180309 mieso Lotnisko1Z uwagi na zagrożenie wirusem ASF obowiązują surowe przepisy dotyczące zakazu przywozu na obszar Unii Europejskiej z krajów trzecich produktów pochodzenia zwierzęcego. Ich nieprzestrzeganie podlega sankcjom karnym skarbowym.

Przekonali się o tym dwaj obywatele Izraela, którzy próbowali wwieźć do naszego kraju mięso wołowe.
4 marca br. funkcjonariusze z Oddziału Celnego „Port Lotniczy Lublin” wytypowali do szczegółowej kontroli pasażerów lotu „Tel Awiw - Lublin”.

Czytaj więcej...

07marca2018

20180306 2xanaboliki Dorohusk2Funkcjonariusze lubelskiej Izby Administracji Skarbowej z przejścia granicznego w Dorohusku już dwukrotnie w tym miesiącu udaremnili przemyt farmaceutyków.

2 marca br. funkcjonariusze z Oddziału Celnego Drogowego w Dorohusku wytypowali do szczegółowej kontroli samochód osobowy marki Fiat na ukraińskich numerach rejestracyjnych. W trakcie rewizji wykryli w przewożonej w bagażniku auta paczce sterydy i anaboliki, które nie zostały zgłoszone do odprawy celnej. Kierowca pojazdu oświadczył, że nie wiedział co znajduję się w przesyłce.

Czytaj więcej...

06marca2018

silnikiPróbę przemytu przez granicę państwa silników samochodowych o wartości 45 tys. zł, udaremnili funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej z Placówki w Dorohusku.

Do zdarzenia doszło w niedzielę (4.03) na drogowym przejściu granicznym w Dorohusku. Do odprawy granicznej, na kierunku wyjazdowym, stawił sie 42-letni obywatel Ukrainy. Mężczyzna podróżujący samochodem marki Volkswagen (typu bus), przewoził w przestrzeni bagażowej swojego samochodu silniki do pojazdów marki Mercedes Sprinter (rok prod. 2017) oraz Volkswagen Crafter (rok prod. 2015).

Czytaj więcej...

06marca2018

nocFunkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, podczas patrolu w ochronie granicy państwowej, zadbali o bezpieczeństwo życia i mienia mieszkańców jednej z posesji na terenie gminy Wola Uhruska.

W nocy z 3 na 4 marca br., tuż przed godz. 22.00 funkcjonariusze z Placówki SG w Woli Uhruskiej, w m. Uhrusk, w pow. włodawskim, zauważyli płomienie wydobywające się z komina jednego z budynków mieszkalnych.

Czytaj więcej...

05marca2018

20180305 ciekawostki luty1Oprócz zwalczania przemytu towarów na dużą skalę funkcjonariusze celno-skarbowi zdecydowanie reagują również na te „małe” próby nielegalnego wwiezienia rzeczy i przedmiotów zabronionych lub podlegających zgłoszeniu do odprawy celno-skarbowej.
Ujawnione podrobione torebki, zegarki i buty na prezenty, niezgłoszone dewizy w dużej kwocie wwożone na zakupy, ponad kilogramowa bryła bursztynu … a nawet naboje do broni myśliwskiej i „mobilna” osobowa cysterna z paliwem - to efekty codziennej pracy funkcjonariuszy KAS na przejściach granicznych i drogach.

Czytaj więcej...

Reklama

Radio

  • Artykuły
  • Komentarze

Reklama