-7°C
Środa 21 Lutego 2018
Imieniny: Eleonora, Robert
20lutego2018

20180220 noktowizory Hrebenne2Cyfrowe urządzenia do obserwacji termowizyjnej zatrzymali funkcjonariusze lubelskiej Służby Celno-Skarbowej na drogowym przejściu granicznym w Hrebennem.
15 lutego br. trzej obywatele Ukrainy zgłosili w Oddziale Celnym w Hrebennem wywóz w ramach procedury „TaxFree”  6 sztuk termowizorów Pulsar Helion XQ50F. Podróżni przedstawili do odprawy celno-skarbowej jedynie dokumenty zakupu urządzeń. W związku z tym, wszczęto wobec nich postępowanie karne skarbowe mające wyjaśnić,

Czytaj więcej...

19lutego2018

20180219 bursztyn Hrebenne3Ponad 2,9 kg bursztynu próbowała nielegalnie wwieźć do Polski obywatelka Ukrainy.
15 lutego br. funkcjonariusze Trzeciego Referatu Realizacji w Hrebennem  wytypowali do szczegółowej kontroli samochód osobowy marki Nissan na polskich numerach rejestracyjnych. W trakcie rewizji auta okazało się, że w podłużnicy oraz tylnej belce pojazdu ukryto 2,93 kg nieobrobionego bursztynu o wartości rynkowej ponad 11 tys. zł. Ponadto, pod zbiornikiem gazowym samochodu funkcjonariusze celno-skarbowi znaleźli „ponadnormatywne” 20 paczek papierosów bez znaków polskiej akcyzy.

Czytaj więcej...

16lutego2018

20180216 Zosin1Podrobione kosmetyki znanych światowych marek zatrzymali funkcjonariusze celno-skarbowi na drogowym przejściu granicznym w Zosinie.

13 lutego br. funkcjonariusze z Oddziału Celnego w Zosinie skierowali do szczegółowej kontroli autokar na ukraińskich numerach rejestracyjnych, kursujący w międzynarodowej relacji „Dnipro-Świnoujście”. W trakcie rewizji pojazdu wykryli w bagażu podręcznym podróżnego kosmetyki, które nie zostały zgłoszone do odprawy celnej. Łącznie ujawniono 71 sztuk damskich oraz męskich wód perfumowanych i toaletowych oznaczonych logo znanych światowych firm kosmetycznych.

Czytaj więcej...

15lutego2018

20180126 granatnik7 sztuk tzw. wyrzutni granatników RPG-18 i RPG-22 ujawnili funkcjonariusze lubelskiej Służby Celno-Skarbowej na przejściu granicznym w Hrebennem.
Funkcjonariusze z Oddziału Celnego w Hrebennem poddali kontroli celnej samochód osobowy marki Mercedes na polskich numerach rejestracyjnych. W trakcie szczegółowej rewizji auta ujawnili w bagażach podróżujących pojazdem, obywatela Polski i obywatela Ukrainy, 6 wyrzutni granatnika RPG-18 ⃰ i 1 wyrzutnię granatnika RPG-22 ⃰ .
Podejrzanych oraz elementy uzbrojenia przekazano funkcjonariuszom miejscowej placówki Straży Granicznej.

Czytaj więcej...

15lutego2018

20180215 Slawatycze1Aż 4973 paczki papierosów bez znaków polskiej akcyzy próbował wwieźć do Polski w samochodzie osobowym obywatel Białorusi.
14 lutego br. funkcjonariusze z Oddziału Celnego w Sławatyczach wytypowali do szczegółowej kontroli samochód osobowy marki Plymouth Grand Voyager na białoruskich numerach rejestracyjnych. W trakcie oględzin vana stwierdzili, że niektóre elementy pojazdu noszą ślady przeróbek. W specjalnie przystosowanych profilach podłogi, zbiorniku paliwa oraz desce rozdzielczej auta funkcjonariusze celno-skarbowi wykryli papierosy „Mińsk” i „Premier” bez znaków polskiej akcyzy.

Czytaj więcej...

15lutego2018

kolejDwóch zatrzymanych obywateli Ukrainy oraz nielegalne papierosy o wartości prawie 50 tys. zł, to efekt kontroli pociągu osobowego relacji Kijów – Warszawa, którą przeprowadzili funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej.

W kolejowym przejściu granicznym w Dorohusku, w trakcie kontroli wjazdowej pociągu relacji Kijów – Warszawa, funkcjonariusze z Placówki SG w Dorohusku oraz Wydziału Zabezpieczenia Działań NOSG, przeprowadzili działania ukierunkowane na zwalczanie nielegalnej migracji oraz przemytu wyrobów akcyzowych.

Czytaj więcej...

08lutego2018

20180208 pistolet Dorohusk1Broń alarmowo-gazową i amunicję zatrzymali funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej na przejściu granicznym w Dorohusku.
W nocy z 5 na 6 lutego br. funkcjonariusze z Oddziału Celnego Drogowego w Dorohusku skierowali do szczegółowej kontroli autokar na ukraińskich numerach rejestracyjnych kursujący w międzynarodowej relacji „Kijów – Poznań”. W trakcie rewizji pojazdu ujawnili w bagażu podręcznym obywatela Ukrainy pistolet marki Ekol Alp. Ponadto, przy podróżnym znaleziono 36 sztuk amunicji hukowej i gumowej oraz dwupasmowy radiotelefon firmy Baofeng UV-5R z zapasowymi antenami.

Czytaj więcej...

06lutego2018

20180206 2xpap.w rudzie zelaza2Z uwagi na zagrożenie przemytem artykułów akcyzowych teren terminalu Linii Hutniczej Szerokotorowej (dawna Linia Hutniczo-Siarkowa) jest objęty stałym monitoringiem ze strony Krajowej Administracji Skarbowej.

Komórki podległe Izbie Administracji Skarbowej w Lublinie na bieżąco analizują poziom ryzyka w tym obszarze i podejmują adekwatne działania. 2 i 3 lutego br. funkcjonariusze Czwartego Referatu Realizacji w Hrubieszowie zadecydowali o przeprowadzeniu szczegółowych kontroli pociągów towarowych wjeżdżających na terytorium Polski.

Czytaj więcej...

06lutego2018

20180205 bursztyn Dorohusk21 lutego br. funkcjonariusze lubelskiej Izby Administracji Skarbowej z kolejowego przejścia granicznego w Dorohusku udaremnili przemyt ponad 1,5 kg oszlifowanego bursztynu.

Funkcjonariusze z Oddziału Celnego w Dorohusku w trakcie kontroli w międzynarodowym pociągu osobowym relacji Chełm - Zdołbunów zwrócili uwagę na dwóch nerwowo zachowujących się pasażerów. Zostali oni skierowani do szczegółowej rewizji.
Jak się okazało, była to słuszna decyzja.

Czytaj więcej...

01lutego2018

gra2Przemyt środków ochrony roślin, bursztynu, papierosów, a także próba wręczenia korzyści majątkowych, to tylko niektóre ze zdarzeń jakie miały miejsce na granicy.
27 stycznia br. funkcjonariusze z Oddziału Celnego w Hrebennem, skontrolowali samochód osobowy marki Renault. W wyniku kontroli bagażu podróżującego, ujawniono w kanistrze towar w postaci środków ochrony roślin: dwóch litrowych opakowań Envidor 240 S.C., oraz pięciu kilogramów środku Mospilan, o wartości około 1900 zł. Wobec podejrzanego wszczęto postępowanie karne skarbowe, oraz zabezpieczono 1000 zł na poczet grożącej kary grzywny.

Czytaj więcej...

31stycznia2018

dpg doroFunkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali podczas odprawy granicznej obywatela Rumunii, który przedstawił do kontroli fałszywe mołdawskie prawo jazdy.

28 stycznia br., na terenie drogowego przejścia granicznego w Dorohusku, do odprawy granicznej na kierunku wyjazdowym, stawił się, kierujący Mercedesem, 27 - letni ob. Rumunii. W czasie prowadzonej kontroli granicznej funkcjonariusz SG, dostrzegł nieprawidłowości w dokumentach przedstawionych do odprawy i postanowił wnikliwie zbadać prawo jazdy kierowcy.

Czytaj więcej...

27stycznia2018

skrytka4Papierosy warte ponad 65 tys. zł ujawnili w skrytkach konstrukcyjnych pojazdu, funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w czasie prowadzonych kontroli na terenie powiatu chełmskiego.

24 stycznia br., funkcjonariusze z Placówki SG w Dorohusku, zatrzymali do rutynowej kontroli drogowej w m. Stołpie w pow. chełmskim samochód marki Volvo. Zatrzymane do kontroli drogowej dwie ob. Ukrainy, zachowywały się bardzo nerwowo, co skłoniło funkcjonariuszy do dokładnej kontroli dokumentów obu pań jak i użytkowanego przez nie pojazdu.

Czytaj więcej...

Reklama

Radio

Reklama