25°C
Sobota 19 Sierpnia 2017
Imieniny: Bolesław, Jan
12Sie2017

120823 F HK400 0163 promile alkoholu w organizmie miał 21-latek z Chełma, który w takim stanie zdecydował się wsiąść za kierownicę. Spowodował kolizję z udziałem trzech samochodów. Jak się okazało nie miał też uprawnień do kierowania. Teraz odpowie za swoje zachowanie. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.
Wczoraj wieczorem dyżurny komendy otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na ulicy Wirskiego w Chełmie. Skierowani na miejsce policjanci z drogówki ustalili, że 21-letni chełmianin kierujący oplem, włączając się do ruchu zderzył się z omijającym go w tym czasie samochodem marki BMW.

Czytaj więcej...

09Sie2017

papdor38 sierpnia br., funkcjonariusze z Placówki SG w Dorohusku, zatrzymali do rutynowej kontroli drogowej w m. Lublin na drodze DK17 samochód marki Mercedes. Zatrzymany do kontroli drogowej 42 – letni ob. Litwy, wzbudził swoim zachowaniem podejrzenia u kontrolujących funkcjonariuszy, w związku z tym przystąpili do szczegółowej kontroli.

W wyniku kontroli znaleziono w przestrzeni sypialnianej znajdującej się nad kabiną kontrolowanego pojazdu około 12 tys. paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy.

Czytaj więcej...

04Sie2017

skup1Trzech zatrzymanych obywatel Ukrainy oraz zabezpieczone papierosy warte prawie 90 tys. zł to efekty czynności kontrolnych przeprowadzonych przez funkcjonariuszy z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej na przygranicznych parkingach.

Funkcjonariusze z Placówki SG w Dorohusku, prowadzili w tym tygodniu działania ukierunkowane na zwalczanie przemytu papierosów z Ukrainy do Polski. Jednym z elementów tych działań, były kontrole przygranicznych parkingów. Na terenie jednego z nich w m. Berdyszcze w pow. chełmskim, funkcjonariusze ujawnili w trzech pojazdach znaczne ilości nielegalnych wyrobów akcyzowych. Jak się okazało użytkownikami wszystkich tych pojazdów byli obywatele Ukrainy, mężczyźni w wieku: 26 - 30 lat.

Czytaj więcej...

04Sie2017

zdj.KAS 3Celnicy z przejścia granicznego w Dorohusku przyłapali 40-letnią Ukrainkę na przemycie środków na potencję i odchudzanie.
Do zdarzenia doszło w środę (02.08.) na drogowym przejściu granicznym w Dorohusku. Podczas kontroli celnej funkcjonariusze znaleźli w bagażu 40-letniej kobiety 3,4 tys. tabletek na zaburzenia erekcji oraz wspomagających odchudzanie. Znalezione przez mundurowych leki to Suhagra, Tadalafil oraz Orliford. Obywatelka Ukrainy tłumaczyła, że leki nie należą do niej. Twierdziła, że otrzymała je w celu przewiezienia z Polski na Ukrainę od nieznajomego Ukraińca, który zaoferował za to 300 dolarów.

Czytaj więcej...

02Sie2017

paczk2Już po raz kolejny, na odcinku granicy ochranianym przez Nadbużański Oddział Straży Granicznej, udało się zapobiec trafieniu do obiegu nielegalnych wyrobów tytoniowych, tym razem, dzięki profesjonalnemu działaniu pilotów Straży Granicznej.
1 sierpnia br., funkcjonariusze III Wydziału Lotniczego Straży Granicznej z siedzibą w Chełmie patrolowali śmigłowcem PZL-Kania wschodnią granicę z Ukrainą. Miał to być rutynowy przelot mający na celu sprawdzenie ochranianego odcinka granicy państwowej.

Czytaj więcej...

31Lip2017

ukryt4Papierosy warte ponad 70 tys. zł ujawnili w skrytce konstrukcyjnej pojazdu, funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w czasie prowadzonych kontroli na terenie powiatu chełmskiego.

28 lipca br., funkcjonariusze z Placówki SG w Dorohusku, zatrzymali do rutynowej kontroli drogowej w m. Okopy Kolonia w pow. chełmskim samochód marki Renault Trafic. Zatrzymany do kontroli drogowej 31 – letni ob. Ukrainy, zachowywał się bardzo nerwowo, co skłoniło funkcjonariuszy do dokładnej kontroli zarówno kierowcy jak i prowadzonego przez niego pojazdu.

Czytaj więcej...

27Lip2017

waka1Zatrzymane nielegalne papierosy o wartości prawie 1,5 mln zł, to efekt „wakacyjnych" działań funkcjonariuszy z Nadbużańskiego Oddziału SG, wymierzonych w proceder nielegalnego wprowadzania na rynek przemyconych papierosów. Najwięcej, bo papierosy o wartości prawie pół mln zł zatrzymali od początku wakacji funkcjonariusze z Placówki SG w Dorohusku. Poniżej przykłady lipcowych zatrzymań, o których jeszcze nie mówiliśmy w naszych komunikatach.

Czytaj więcej...

25Lip2017

zdj KASTego jeszcze nie było – funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej i Policji z Lublina zarekwirowali dwa walizkowe automaty do gier hazardowych.
Do zdarzenia doszło w niedzielę (23.07.). Wspólny patrol złożony z funkcjonariuszy Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego i Komendy Miejskiej Policji w Lublinie odwiedził giełdę towarową w Elizówce. W jednym z działających na terenie giełdy lokali funkcjonariusze przyłapali obsługę na nielegalnym udostępnianiu gościom możliwości udziału w grach hazardowych. Jak się okazało, nieznane dotąd funkcjonariuszom automaty, mieszczące się w walizce, były włączane wyłącznie w godzinach nocnych.

Czytaj więcej...

25Lip2017

zdj.KAS3Przemyt czterech ikon udaremnili funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z przejścia granicznego w Hrebennem.
Do zdarzenia doszło w niedzielę (23.07.). Celnicy kontrolujący autokar wjeżdżający do Polski z Ukrainy znaleźli na siedzeniach i półce bagażowej autobusu cztery malowane na drewnie obrazy. Okazało się, że ikony należą do 33-letniego pasażera autobusu. Mężczyzna nie potrafił wyjaśnić, dlaczego nie zgłosił malowideł do odprawy celnej. Twierdził, że nie miał świadomości, że narusza przepisy.

Czytaj więcej...

19Lip2017

handcuffs 921290 960 720Za usiłowanie kradzieży z włamaniem odpowie 41-letni obywatel Ukrainy. Mężczyzna wpadł na gorącym uczynku. Został ujęty przez mieszkańców gminy Białopole, gdy włamywał się do garażu znajdującego się na terenie ich posesji. O zdarzeniu pokrzywdzeni powiadomili dyżurnego chełmskiej komendy. Dzisiaj z jego udziałem policjanci wykonują dalsze czynności procesowe.

Wczorajszej nocy dyżurny chełmskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że mieszkańcy jednej z posesji w gminie Białopole ujęli mężczyznę, który chciał włamać się do ich garażu.

Czytaj więcej...

11Lip2017

zdj. KASFunkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej zatrzymali kilkanaście ton odpadów, które trafiły do Polski z Ukrainy. Docelowo przeznaczony do odzysku towar miał trafić na Litwę.
Ładunek 13 ton odpadów z włókien syntetycznych trafił do Polski z sprawą importera z terenu Wielkopolski. Towar miał być dopuszczony do obrotu w Oddziale Celnym w Chełmie a następnie trafić na Litwę. Załączone do przesyłki dokumenty wzbudziły jednak podejrzenia funkcjonariuszy służby celno-skarbowej.

Czytaj więcej...

11Lip2017

fabryka1Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w Chełmie z Wydziału Operacyjno – Śledczego pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Lublinie, zakończyli prowadzenie śledztwa przeciwko członkom międzynarodowej zorganizowanej grupy przestępczej, zajmującej się nielegalną produkcją papierosów. Śledztwo zakończono pod koniec czerwca br. przesyłając akta sprawy do Sądu Okręgowego w Lublinie.

Czytaj więcej...

Reklama

Radio

Reklama