9°C
Czwartek 19 Października 2017
Imieniny: Pelagia, Piotr
how buy acrobat 9 pro extended max license
windows xp sales dig this where can cs6 extended purchase autodesk autocad lt 2015
18października2017

mercedes17Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, odzyskali samochód pochodzący z przestępstwa o wartości 65 tys. zł.

16 października br., na terenie drogowego przejścia granicznego w Dorohusku, na kierunku wjazdowym, zatrzymano 37 - letniego obywatela Ukrainy. Podróżny usiłował wjechać do Polski, samochodem marki Mercedes C250 o szacunkowej wartości około 65 000 zł. W czasie kontroli granicznej funkcjonariusze ustalili, iż pojazd został skradziony na terytorium Hiszpanii.

Czytaj więcej...

12października2017

migrantwolaFunkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, zatrzymali dwóch nielegalnych migrantów oraz osoby, które im w tym pomagały.
W dniu 9 października br. funkcjonariusze SG z Placówki w Woli Uhruskiej, realizując czynności służbowe w rejonie granicy państwa, zatrzymali dwóch nielegalnych migrantów. Mężczyźni przepłynęli rzekę graniczną Bug a następnie przemieszczali się w głąb kraju. Jak ustalili funkcjonariusze, zatrzymanymi okazali się obywatele Syrii. Mężczyźni nie posiadali przy sobie dokumentów uprawniających ich do legalnego pobytu na terytorium RP.

Czytaj więcej...

10października2017

tyotaland1Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, na początku tego tygodnia, znów odzyskali pojazdy pochodzące z przestępstwa. Tym razem była to Toyota Land Cruiser oraz ciągnik Renault. W obu pojazdach funkcjonariusze stwierdzili ingerencję w polu numerycznym VIN.

Na terenie drogowego przejścia granicznego w Dorohusku, na kierunku wyjazdowym, zatrzymano 43 - letniego obywatela Ukrainy. Podróżny usiłował wyjechać z Polski, samochodem marki Toyota Land Cruiser o szacunkowej wartości 50 000 zł.

Czytaj więcej...

30września2017

PIC 3761Dzisiaj około godziny 12 na skrzyżowaniu ulicy Litewskiej i Żeromskiego doszło do groźnego wypadku. Uszkodzeniu uległy dwa samochody. Chełmscy policjancji wyjaśniają okoliczności zdarzenia. Utrudnienia w ruchu pojazdów w dalszym ciągu trwają. Czy przyczyną mogła być nierozwaga i nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu? W związku z remontem ulic Hrubieszowskiej na ulicach równoległych występuje wzmożony ruch pojazdów.

Czytaj więcej...

26września2017

boloFunkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału SG udaremnili przemyt 75 kg haszyszu o szacunkowej wartości prawie 3 mln zł. Narkotyki wywęszył pies służbowy Straży Granicznej BOLO. Do sprawy zatrzymano 45-letniego ob. Litwy, który próbował przemycić narkotyki na Ukrainę przez przejście graniczne w Dorohusku. Zatrzymanemu, postawiono już zarzuty związane z posiadaniem i przewozem znacznych ilości substancji narkotycznych, co uwarunkowane jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.

Czytaj więcej...

23września2017

kubotaFunkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, odzyskali kolejny pojazd pochodzący z przestępstwa. Tym razem był to ciągnik KUBOTA skradziony w ... Japonii. Jest to dość wyjątkowy przypadek, ponieważ podczas prowadzonych kontroli granicznych, funkcjonariusze odzyskują zazwyczaj pojazdy skradzione na terytorium Polski lub innego kraju Unii Europejskiej. Pojazdy, które zostały skradzione na terenie innych kontynentów, na wschodniej granicy kraju pojawiają się bardzo rzadko.

Czytaj więcej...

18września2017

policjaW ostatnich dniach na terenie województwa lubelskiego doszło do oszustw metodą na policjanta. Mieszkańcy, do których telefonicznie dotarli oszuści podający się za funkcjonariuszy Policji, stracili kilkadziesiąt tysięcy złotych. Schemat działania sprawców był podobny. Rozmowa dotyczyła rozpracowania grupy przestępczej. Było wypytywanie o oszczędności i konta bankowe, które mogą być zagrożone.

Czytaj więcej...

11września2017

P1100710Prawie 5 500 paczek papierosów przechwycili Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z przejść granicznych w Dorohusku i Terespolu.
W dniach 8-9 września 2017 r., na polsko-ukraińskim drogowym przejściu granicznym w Dorohusku, podczas przeprowadzanych czynności wykryto w pięciu autokarach nielegalną kontrabandę. Funkcjonariusze KAS z Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego ujawnili w nadkolach, oraz dachach autokarów sumie 4 928 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy o wartości rynkowej ponad 67 000 zł.

Czytaj więcej...

11września2017

P1010071Przemyt ponad 620 paczek papierosów udaremnili funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z przejścia granicznego w Terespolu.
W dniu 7 września 2017 r., na polsko-białoruskim drogowym przejściu granicznym w Terespolu zatrzymano do kontroli samochód osobowy marki Mazda na białoruskich numerach rejestracyjnych. Podczas przeprowadzanych czynności ujawniono w przerobionym przednim podszybiu i drzwiach samochodu towar w postaci 620 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy o wartości ponad 8 000 zł.

Czytaj więcej...

01września2017


kokaFunkcjonariusze z Nadbużańskiego oraz Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej razem z Prokuraturą Okręgową w Warszawie prowadzą śledztwo w sprawie przewozu przez terytorium RP znacznej ilości środków odurzających i substancji psychotropowych tj. o czyn z art. 55 ust 1 i 3 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. W wyniku podjętych w sprawie czynności operacyjnych funkcjonariusze Straży Granicznej w dniu 26 sierpnia 2017 r. na terenie powiatu pruszkowskiego zatrzymali obywatela Litwy - Grigorija L.

Czytaj więcej...

31sierpnia2017

migrantSkuteczna ochrona granicy państwowej, obok sprawnej odprawy granicznej osób jest priorytetowym zadaniem Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej. Potwierdzeniem tego jest zatrzymanie mężczyzny, który próbował nielegalnie przekroczyć granice państwa z Ukrainy do Polski.

28 marca br. funkcjonariusze SG z Placówki w Dorohusku, realizując czynności służbowe w rejonie granicy państwa, zatrzymali nielegalnego migranta. Przed zatrzymaniem, mężczyzna przepłynął wpław rzekę graniczną Bug a następnie przemieszczał się w głąb kraju.

Czytaj więcej...

30sierpnia2017

P1080670W dniu 26 sierpnia 2017 r., 27-letni obywatel Ukrainy zgłosił się do odprawy celnej w Zosinie. Do odprawy zgłosił przywóz wyrobów akcyzowych zgodnie z obowiązującymi normami. Po wstępnych oględzinach, samochód marki Mercedes, którym podróżował, został skierowany do szczegółowej kontroli.

W drzwiach pojazdu ujawniono 5,25 kg bursztynu o szacunkowej wartości rynkowej 15 750 zł. Obywatel Ukrainy przyznał się do próby przemytu, ale odmówił dobrowolnego poddania się odpowiedzialności. Jednocześnie wyjaśnił, że bursztyn jest jego własnością i miał zamiar sprzedać go na bazarze w Chełmie.

Czytaj więcej...

Reklama

Radio

Reklama