23°C
Poniedziałek 26 Czerwca 2017
Imieniny: Jan, Paweł
23Cze2017

1 OCDDorohusk wjazdPrzemyt ponad 8 tys. paczek papierosów udaremnili funkcjonariusze celno-skarbowi z przejścia granicznego w Dorohusku.

Czytaj więcej...

21Cze2017

DSC 0010Długi czerwcowy weekend okazał się bardzo pracowity dla funkcjonariuszy Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego. Udaremnili oni przemyt papierosów o wartości ponad 1,3 mln zł. Jest to największy przemyt w tym roku w województwie lubelskim.

Czytaj więcej...

21Cze2017

AudiWolaFunkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej udaremnili kolejną w ostatnim czasie próbę przemytu papierosów „na granicy zielonej".

Czytaj więcej...

21Cze2017

zdj. KAS 2Ten dzień celnicy z Dorohuska zapamiętają na długo. W płycie nagrobkowej znaleźli blisko 900 paczek papierosów.

Czytaj więcej...

19Cze2017

przemyt19Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, w wyniku prowadzonych działań, zatrzymali "na granicy zielonej" czterech obywateli RP, przy których ujawnili i zabezpieczyli papierosy o wartości prawie 50 tys. zł.

Funkcjonariusze z Placówki SG w Dorohusku, podczas prowadzonych działań w rejonie granicy państwa w pow. chełmskim, zauważyli osoby niosące od rzeki granicznej Bug, czarne pakunki. W wyniku kontroli tych osób, ustalono, iż są to ob. RP, którzy wcześniej przy pomocy łodzi pontonowej dokonali przemytu papierosów.

Czytaj więcej...

15Cze2017

paphrub1Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej po raz kolejny nie dopuścili do wprowadzenia na rynek wyrobów akcyzowych pochodzących z przemytu. Konfiskata kontrabandy o wartości ponad 160 tys. zł oraz zatrzymanie mieszkańca Chełma to wynik działań funkcjonariuszy Straży Granicznej z Placówki w Hrubieszowie.
13 czerwca br. funkcjonariusze Straży Granicznej z Hrubieszowa prowadzili kontrole na terenie Hrubieszowa oraz powiatu hrubieszowskiego. Podczas prowadzonych działań, mundurowi uzyskali informację, iż w jednym z garaży na terenie Chełma, mogą znajdować się znaczne ilości nielegalnych papierosów.

Czytaj więcej...

08Cze2017

sluzbaChoć funkcjonariusze celno-skarbowi kojarzeni są głównie z działaniami przeciwko przemytnikom nielegalnych towarów i przeciwdziałaniem wyłudzeniom podatku, warto pamiętać, że dbają też o bezpieczeństwo konsumentów w Polsce i Unii Europejskiej.
Jednym z zadań funkcjonariuszy jest sprawdzanie spełniania przez towary sprowadzane na teren Unii Europejskiej wymagań dotyczących bezpieczeństwa ich użytkowania lub składu, wynikających z przepisów krajowych i unijnych. Zdarza się, że funkcjonariusze kwestionują przywożone na teren Unii Europejskiej zabawki, odzież, żywność, urządzenia elektroniczne, maszyny itp.

Czytaj więcej...

07Cze2017

fot. Slba Celno Skarbowa 2Papierosy o wartości ponad 100 tys. zł zarekwirowali funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej w wyniku działań kontrolnych prowadzonych na krajowej 12 między Lublinem a Chełmem.
W miejscowości Chojno Nowe w powiecie chełmskim funkcjonariusze Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego zatrzymali do kontroli samochód dostawczy, którym kierował 33-letni obywatel Ukrainy. Mundurowi poprosili kierowcę o otwarcie drzwi prowadzących do przestrzeni ładunkowej pojazdu. We wnętrzu znaleźli pudła z napisami sugerującymi, że znajdują się w nich… pieluszki dla dzieci.

Czytaj więcej...

03Cze2017

LexLx222 czerwca br., na terenie drogowego przejścia granicznego w Sławatyczach - na kierunku wjazdowym, zatrzymano 60 - letniego obywatela Rosji. Podróżny usiłował wjechać do Polski, samochodem marki LEXUS LX 570 z 2016 roku o szacunkowej wartości około 600 000 zł. W czasie kontroli granicznej funkcjonariusze ustalili, iż przedstawiony do kontroli dowód rejestracyjny pojazdu został podrobiony a w toku dalszych czynności stwierdzono ingerencję w oznaczenia identyfikacyjne pojazdu. Do sprawy zatrzymano kierowcę pojazdu, zaś samochód został zabezpieczony.

Czytaj więcej...

26Maj2017

zatrzy1W dniu 22.05.2017 r. funkcjonariusze Wydziału Operacyjno-Śledczego Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej realizując czynności w ramach śledztwa nadzorowanego przez Prokuraturę Krajową w Lublinie na terenie województwa łódzkiego oraz mazowieckiego dokonali zatrzymania dwóch osób, ob. RP.

Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w Chełmie wspólnie z Lubelskim Wydziałem Zamiejscowym Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej, rozbili międzynarodową grupę, która zajmowała się organizowaniem przemytu z Ukrainy do Polski oraz innych krajów Unii Europejskiej wyrobów akcyzowych bez polskich znaków skarbowych akcyzy oraz fałszerstwem polskich dokumentów tożsamości.

Czytaj więcej...

08Maj2017

tyton1Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej oraz Lubelskiego Urzędu Celno - Skarbowego po raz kolejny nie dopuścili do wprowadzenia na rynek towarów akcyzowych. Tym razem funkcjonariusze ujawnili transport suszu tytoniowego do o wartości ponad 2 mln zł.
4 maja br., funkcjonariusze Straży Granicznej z Grupy Zamiejscowej w Zamościu z Placówki w Lublinie, prowadzili wspólne działania z funkcjonariuszami Lubelskiego Urzędu Celno – Skarbowego z delegatury w Zamościu.

Czytaj więcej...

05Maj2017

money 1858621 960 720Dorohusk: Dwieście euro łapówki w zamian za odstąpienie od kontroli oferował funkcjonariuszowi służby celno-skarbowej 44-letni obywatel Ukrainy. Funkcjonariusz odmówił, a podróżny trafił w ręce policji.
Do próby przekupstwa doszło w czwartek (04.05.) na przejściu granicznym z Ukrainą w Dorohusku. Łapówkę zaproponował 44-letni kierowca dostawczego volkswagena na polskich numerach rejestracyjnych. Auto oczekiwało na sprawdzenie w budynku kontroli szczegółowej, jednak tuż przed rozpoczęciem rewizji obywatel Ukrainy poprosił jednego z kontrolujących funkcjonariuszy, by zajrzał do środka pojazdu.

Czytaj więcej...

Reklama

Radio

Reklama