27°C
Wtorek 14 Sierpnia 2018
Imieniny: Alfred, Euzebiusz

palmy2 Dnia 17 marca 2018 r. w Krasnostawskim Domu Kultury odbyło się rozstrzygnięcie XVIII Powiatowego Konkursu „Palma i Pisanka Wielkanocna”. Na tegoroczny Konkurs wpłynęło w sumie 19 zestawów prac - 8 zestawów prac w kategorii pisanki tradycyjne oraz 11 zestawów w kategorii palmy tradycyjne.  Prace oceniła Komisja w składzie: Mateusz Soroka – etnolog z Muzeum Regionalnego w Krasnymstawie, Elżbieta Sobczuk – archeolog z Muzeum Regionalne w Krasnymstawie i Magdalena Wróbel – plastyk z Krasnostawskiego Domu Kultury, która po obejrzeniu postanowiła przyznać następujące nagrody i wyróżnienia w poszczególnych kategoriach:

 

- Kategoria pisanki tradycyjne:
I NAGRODA – Ewa Czapla -  Krasnystaw                                                                                                                                   

 II NAGRODA – Anna Kwietniewska - Rożki          
III NAGRODA –  Sylwia Czapla - Krasnystaw
WYRÓŻNIENIE – Janina Boroś – Krasnystaw
WYRÓŻNIENIE – Danuta Perestaj – Krasnystaw
WYRÓŻNIENIE – Anna Krzyżanowska - Widniówka

 

- Kategoria palmy tradycyjne
I NAGRODA – Elżbieta Nizioł – Wólka Orłowska
II NAGRODA – Teresa Bożko - Krasnystaw
III NAGRODA – Elżbieta Kuzioła – Czajki
WYRÓŻNIENIE – Anna Jaworska – Orłów Drewniany
WYRÓŻNIENIE – Katarzyna Tokarz – Majdan Surhowski

 

palmy

 

Komisja przy ocenie prac główne kierowała się zgodnością z tradycyjnymi wzorami, estetyką wykonania oraz użyciem naturalnych materiałów. Ostateczny wybór wyklarował się po długotrwałej i burzliwej dyskusji i był efektem trudnego kompromisu pomiędzy jej członkami.
Nagrody finansowe i pamiątkowe dyplomy laureatom wręczyli Hanna Mazurkiewicz Burmistrz Krasnegostawu i Damian Kozyrski Dyrektor Krasnostawskiego Domu Kultury.
Po wręczeniu nagród rozpoczął się Kiermasz Wielkanocny, podczas którego można było kupić tradycyjne palmy, pisanki, stroiki, baranki, koszyczki, serwetki i inne wyroby świąteczne przygotowane przez twórców ludowych i rękodzielników.

 

 

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach portalu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego. Nim opublikujesz komentarz, zastanów się, czy jest on zgodny z zasadami dobrego wychowania i czy nie narusza dóbr osobistych innych osób. Pamiętaj, że zgodnie z art. 212 k.k. i art. 216 k.k. za przestępstwa zniesławienia i znieważenia grozi kara grzywny, kara ograniczenia lub pozbawienia wolności. Szanujmy się wzajemnie i nie zapominajmy, że internet jest częścią przestrzeni publicznej.


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Radio

  • Artykuły
  • Komentarze

Reklama