12°C
Niedziela 24 Czerwca 2018
Imieniny: Danuta, Jan

smiech Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej – Okręg Zamość, Poseł na Sejm Sławomir Zawiślak i  Krasnostawski Dom Kultury zapraszają na projekcję filmu pt. „Józef Śmiech ‘Ciąg’. Jak było naprawdę?”. Pokaz filmu odbędzie się 16 marca 2018 r. o godz. 17:00 w Sali Konferencyjnej Krasnostawskiego Domu Kultury. Wstęp wolny!
Film pokazuje fakty i opinie dotyczące  kontrowersyjnego oskarżenia względem bohatera walczącego w powstaniu Zamojskim w taki sposób, by w efekcie widz mógł sam sobie odpowiedzieć na pytanie czy Józef Śmiech był powojennym zdrajcą czy był tragiczną ofiarą okrutnych powojennych czasów i pracy komunistycznych służb represji PRL.
Jak mówi poseł Sławomir Zawiślak, prezes ŚZŻ AK Okręg Zamość – Film ma na celu przybliżenie widzowi sylwetki wybitnego dowódcy Armii Krajowej Józefa Śmiecha ps. “Ciąg”, który działał na terenie Zamojszczyzny, a w ostatnich latach został oskarżony o zdradę. Nagranie filmu poprzedziła rzetelna analiza archiwalnych dokumentów dotyczących tej sprawy, a zgromadzonych m.in w IPN.
Film powstał z inicjatywy Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej – Okręg Zamość, scenariusz i reżyseria: Magdalena Kołodziejczyk i Rafał Kołodziejczyk, produkcja TVP 3 Lublin.
Po filmie odbędzie się spotkanie z pomysłodawcami i twórcami filmu. Serdecznie zapraszamy.
Film zostanie pokazany w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości.

 

 

 

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach portalu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego. Nim opublikujesz komentarz, zastanów się, czy jest on zgodny z zasadami dobrego wychowania i czy nie narusza dóbr osobistych innych osób. Pamiętaj, że zgodnie z art. 212 k.k. i art. 216 k.k. za przestępstwa zniesławienia i znieważenia grozi kara grzywny, kara ograniczenia lub pozbawienia wolności. Szanujmy się wzajemnie i nie zapominajmy, że internet jest częścią przestrzeni publicznej.


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Radio

  • Artykuły
  • Komentarze

Reklama