12°C
Niedziela 24 Czerwca 2018
Imieniny: Danuta, Jan

dsp2018 Fundacja Kultury Irlandzkiej już po raz piętnasty organizuje „Dni Świętego Patryka”. Kolejny rok z rzędu partnerem w realizacji przedsięwzięcia jest Krasnostawski Dom Kultury. W związku z czym w dniach 14-19 marca 2018 r. w Krasnymstawie odbędą się projekcje filmowe, warsztaty kulinarne i kaligraficzne oraz rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Krajobrazy Irlandii”. Nagrodzone prace zostaną wyeksponowane na wystawie pokonkursowej w KDK.

Szczegółowy program wydarzeń współorganizowanych przez KDK prezentuje się następująco:


14 marca (środa)
godz. 16:00 - Celtyckie warsztaty kulinarne dla dzieci „Irish soda bread”
15 marca (czwartek)
godz. 16:00 - Celtyckie warsztaty kaligraficzne
16 marca (piątek)
godz. 10:00  - Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Krajobrazy Irlandii”
19 marca (poniedziałek)
godz. 17:00 – Występ chóru Amicus „Bo kocham Cię jak Irlandię”
godz. 17:10 – Przegląd kina irlandzkiego:  „Maudie” (2016), reż . Aisling Walsh
godz. 19:00 – Przegląd kina irlandzkiego:  „Piękny drań” (2016), reż . John Butler

Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny.

„Dni Świętego Patryka” organizowane są pod patronatem Ambasadora Irlandzkiego w Polsce i Konsulatu Honorowego Irlandii w Poznaniu. Sponsorem nagród w konkursie plastycznym jest Fundacja Kultury Irlandzkiej w Poznaniu oraz Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Zamościu.

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach portalu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego. Nim opublikujesz komentarz, zastanów się, czy jest on zgodny z zasadami dobrego wychowania i czy nie narusza dóbr osobistych innych osób. Pamiętaj, że zgodnie z art. 212 k.k. i art. 216 k.k. za przestępstwa zniesławienia i znieważenia grozi kara grzywny, kara ograniczenia lub pozbawienia wolności. Szanujmy się wzajemnie i nie zapominajmy, że internet jest częścią przestrzeni publicznej.


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Radio

  • Artykuły
  • Komentarze

Reklama