12°C
Niedziela 24 Czerwca 2018
Imieniny: Danuta, Jan

78fd177e169105532bea074ca5697c26 W dniu wczorajszym tj.08.03.2018 doradca zawodowy z Młodzieżowego Centrum Kariery w Rejowcu Fabrycznym spotkał się młodzieżą, licealną a także poszukującą pracy. Tematem warsztatów było "Rozbudzenie świadomości konieczności planowania własnego rozwoju i kariery zawodowej". Wykorzystano Karty Inwencji Heuristica – proste narzędzie pozwalające myśleć bardziej twórczo, zwiększać obfitość i jakość generowanych pomysłów.

Mogą one posłużyć zarówno do pracy indywidualnej jak i grupowej. Ikony znajdujące się na kartach stanowią sugestię co do warunków lub zasobów sprzyjających danej metodzie. Kreatywny potencjał to nasze wrodzone zasoby, po które możemy sięgać w każdej chwili. Zdarza się jednak, że trudno go czasem uwolnić. W takiej sytuacji potrzebujemy inspiracji – czegoś, co pozwoli nam ruszyć z miejsca. Bywa, że wystarczy wtedy jedna przypadkowa iskierka – jakiś bodziec, stymulant i widzimy jak znacznie zwiększa się nasza produktywność przy tworzeniu nowych idei. Karty mają być przede wszystkim inspiracją, nie należy jednak traktować ich rygorystycznie.

Dzięki nim można np.:
tworzyć koncepcje nowych produktów i usług,
poszukiwać nowych rozwiązań problemów i wyzwań, przed jakimi stajesz,
generować pomysły na usprawnienia procesów w zarządzaniu firmą
tworzyć nowe idee i pomysły artystyczne.
wymyślać nowe scenariusze prezentacji, opowiadań, filmów czy eventów,

Młodzież aktywnie uczestniczyła w warsztatach ich wypowiedzi i pomysłowość była inspiracją dla innych, pozwoliła także poznać sprawdzone sposoby postępowania z problemami.

 

Elżbieta Rorenberg
MCK w Rejowcu Fabrycznym

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach portalu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego. Nim opublikujesz komentarz, zastanów się, czy jest on zgodny z zasadami dobrego wychowania i czy nie narusza dóbr osobistych innych osób. Pamiętaj, że zgodnie z art. 212 k.k. i art. 216 k.k. za przestępstwa zniesławienia i znieważenia grozi kara grzywny, kara ograniczenia lub pozbawienia wolności. Szanujmy się wzajemnie i nie zapominajmy, że internet jest częścią przestrzeni publicznej.


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Radio

  • Artykuły
  • Komentarze

Reklama