-16°C
Poniedziałek 19 Lutego 2018
Imieniny: Arnold, Józef, Konrada

PP W dniu 07.02.2018 w I Liceum Ogólnokształcącym im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie odbył się Kurs Pierwszej Pomocy organizowany przez MCK OHP w Krasnymstawie oraz OSZ OHP w Chełmie. Szkolenie realizowane było przez zespół wykwalifikowanych i doświadczonych instruktorów
z Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Lublinie zajmujących się na co dzień niesieniem pomocy w sytuacjach wymagających natychmiastowej reakcji. Celem kursu było przekazanie wiedzy teoretycznej oraz praktycznych umiejętności udzielania pierwszej pomocy w najczęściej spotykanych stanach zagrożenia zdrowia i życia. Uczestnicy poznali zasady bezpieczeństwa oraz skutecznego wzywania pomocy. Sprzyjająca atmosfera kursu pozwoliła oswoić się z sytuacją wymagającą szybkiej i właściwej pomocy. Młodzi ludzie bardzo aktywnie i z ogromnym zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach, z których ponad połowa czasu poświęcona została na praktyczne ćwiczenia. Dzięki fachowym pokazom instruktarzowym młodzież zdobyła niezbędne umiejętności do właściwego postępowania z osobą wymagającą pomocy Instruktorzy uwrażliwi młodzież na rangę pomocy drugiemu człowiekowi, która jest obowiązkiem każdego z nas. Życie to bezcenna wartość, którą należy chronić i ratować, życie to dar, ale i służba drugiemu człowiekowi. „Stosunek do daru życia jest wykładnikiem i podstawowym sprawdzianem autentycznego stosunku człowieka do Boga i do człowieka, czyli wykładnikiem i sprawdzianem autentycznej religijności i moralności.”
Jan Paweł II (Częstochowa, 19.06.1983r.)


Karolina Lalka-Sobczuk
OSZ OHP w Chełmie
Weronika Kasprzak
MCK OHP w Krasnymstawie

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach portalu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego. Nim opublikujesz komentarz, zastanów się, czy jest on zgodny z zasadami dobrego wychowania i czy nie narusza dóbr osobistych innych osób. Pamiętaj, że zgodnie z art. 212 k.k. i art. 216 k.k. za przestępstwa zniesławienia i znieważenia grozi kara grzywny, kara ograniczenia lub pozbawienia wolności. Szanujmy się wzajemnie i nie zapominajmy, że internet jest częścią przestrzeni publicznej.


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Radio

Reklama