-16°C
Poniedziałek 19 Lutego 2018
Imieniny: Arnold, Józef, Konrada

rej W dniu 8 lutego b.r. doradca zawodowy z Młodzieżowego Centrum Kariery OHP w Rejowcu Fabrycznym, spotkał się po raz drugi z uczestnikami Ferii w mieście organizowanymi przez Miejski Ośrodek Kultury . Tym razem były to warsztaty w formie praktycznej. Na początku zabawa integracyjna – poznanie siebie. Wbrew pozorom nie jest to łatwe, gdyż wymaga uwagi uczestników oraz dobrego zapamiętywania. Najtrudniej bo najwięcej do zapamiętania, ma ostatnia osoba w grupie. Nie mniej jednak wszyscy aktywnie uczestniczyli w tej części spotkania.
Kolejnym zadaniem było dopasowanie czynności i preferencji jakie są niezbędne do wykonywania danego zawodu. Po podziale na grupy i wylosowaniu koperty z wybranym zawodem, przystąpiono do pracy w 4 osobowych grupach. Jedna z osób, każdej z grup prezentowała wylosowany przez nich zawód: fotografa, cukiernika, sprzedawcy i krawca. Wszystkie prace wykonane zostały bezbłędnie a prezentacja lidera w grupie zasługiwała na pochwałę.
Najmłodsi uczestnicy otrzymali puzzle przygotowane przez doradcę, a zadaniem ich był ułożenie oraz opowiedzenie jakiego zawodu dotyczył i jakie inne informacje były na obrazku. Najmłodsi super opowiadali i wręcz chcieli mówić przez mikrofon. Kalambury – odgadywanie haseł z serii ,,Przysłowia” wykreślanki i nazwy zawodów i krzyżówki to kolejne zadania. Mimo dwóch godzin warsztatów, wszyscy z wielkim zainteresowaniem i aktywnością wzięli udział w zajęciach. Na koniec wręczono upominki.


Elżbieta Rorenberg
MCK w Rejowcu Fabrycznym

 

 

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach portalu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego. Nim opublikujesz komentarz, zastanów się, czy jest on zgodny z zasadami dobrego wychowania i czy nie narusza dóbr osobistych innych osób. Pamiętaj, że zgodnie z art. 212 k.k. i art. 216 k.k. za przestępstwa zniesławienia i znieważenia grozi kara grzywny, kara ograniczenia lub pozbawienia wolności. Szanujmy się wzajemnie i nie zapominajmy, że internet jest częścią przestrzeni publicznej.


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Radio

Reklama