-16°C
Poniedziałek 19 Lutego 2018
Imieniny: Arnold, Józef, Konrada

obr4 W pierwszym tygodniu ferii uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie wzięli udział w wyjątkowym szkoleniu z samoobrony zorganizowanym przez MCK OHP w Krasnymstawie oraz OSZ OHP w Chełmie. Kurs prowadzony był przez Sensei Piotra Tytonia, który jest oficjalnym przedstawicielem w Polsce  Światowej Federacji Karate Tradycyjnego Fudokan World Fudokan Federation. Podczas zajęć odbywających się codziennie przez 5 dni młodzież miała okazję poznać i przećwiczyć podstawowe techniki Krav Magi - nowoczesnego i praktycznego systemu samoobrony.

Krav Maga zawiera różnorodne sposoby atakowania i obrony fizycznej. Cechuje ją prostota, łatwość przyswajania i skuteczność. Młodzi ludzie uczyli się nie tylko jak reagować, ale także w jaki sposób prawidłowo oceniać niebezpieczeństwo, bronić się adekwatnie do atakującego, zarządzać swoimi emocjami i właściwie zachowywać się w sytuacji realnego zagrożenia. Spędzony wspólnie podczas szkolenia czas został wykorzystany bardzo efektywnie, uczestnicy z ogromnym zaangażowaniem brali udział w treningu i uważnie wsłuchiwali się w wiedzę przekazywaną przez prowadzącego.

 

Karolina Lalka-Sobczuk
OSZ OHP w Chełmie


Weronika Kasprzak
MCK OHP w Krasnymstawie

 

obr

obr1 obr2 obr3  

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach portalu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego. Nim opublikujesz komentarz, zastanów się, czy jest on zgodny z zasadami dobrego wychowania i czy nie narusza dóbr osobistych innych osób. Pamiętaj, że zgodnie z art. 212 k.k. i art. 216 k.k. za przestępstwa zniesławienia i znieważenia grozi kara grzywny, kara ograniczenia lub pozbawienia wolności. Szanujmy się wzajemnie i nie zapominajmy, że internet jest częścią przestrzeni publicznej.


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Radio

Reklama