-16°C
Poniedziałek 19 Lutego 2018
Imieniny: Arnold, Józef, Konrada

p17agqdvdtf34rbn5fb1gtd1qvu9 Wychodząc naprzeciw potrzebom młodzieży, doradca zawodowy z Młodzieżowego Centrum Kariery w Rejowcu Fabrycznym spotkał się 13 stycznia z przebywającymi w Domu Dziecka uczniami szkoły ponadgimnazjalnej i młodszymi dziećmi. Zajęcia rozpoczęły się samopoznaniem. Każdy powiedział kilka słów o sobie. Dla niektórych było to wyzwanie, ale zabawa była świetna, każdy mówił o sobie to, co było dla niego najbardziej ważne i interesujące. Po dwóch rundach udało nam się zapamiętać jak najwięcej informacji na temat osób w grupie.

Kolejnym etapem było omówienie historii powstania gry „Chłopska Szkoła Biznesu”, przedstawienie zasad gry i zaproszenie do zabawy. Gra rozpoczęła się przydzieleniem uczestnikom kart postaci i zasobów początkowych. Po określeniu czasu gry i sygnale do rozpoczęcia wychowankowie podejmowali trzy rodzaje akcji „Produkcja”, „Handel na jarmarku” i „Wyprawy handlowe”. Każdy gracz sam na bieżąco decydował czy chce w danym momencie produkować, handlować na jarmarku czy realizować wyprawę handlową. Gracze targowali się i nawiązywali kontakty handlowe. Finałem było podliczenie utargu w każdej ze spółek. Wyniki były rewelacyjne. Na koniec wszyscy zostali obdarowani upominkiem i słodyczami.

Elżbieta Rorenberg
MCK OHP w Rejowcu Fabrycznym

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach portalu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego. Nim opublikujesz komentarz, zastanów się, czy jest on zgodny z zasadami dobrego wychowania i czy nie narusza dóbr osobistych innych osób. Pamiętaj, że zgodnie z art. 212 k.k. i art. 216 k.k. za przestępstwa zniesławienia i znieważenia grozi kara grzywny, kara ograniczenia lub pozbawienia wolności. Szanujmy się wzajemnie i nie zapominajmy, że internet jest częścią przestrzeni publicznej.


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Radio

Reklama