24°C
Środa 18 Lipca 2018
Imieniny: Emil, Erwin

trzechkroli 62 Niezwykle barwny oraz liczny orszak przemaszerował ulicami Wojsławic. Pojawili się jeźdźcy na koniach, aniołowie, pastuszkowie, młodzież szkolna, ministranci, schola „Cantabo Deo ”wierni w kolorowych koronach, turoń, tradycyjne gwiazdy betlejemskie oraz trzej królowie, w których wcielili się Henryk Gołębiowski Wójt Gminy Wojsławice, Adam Łopocki Przewodniczący Rady Gminy Wojsławice oraz ksiądz Zbigniew Kasprzyk proboszcz parafii pw. Św Michała Archanioła w Wojsławicach. Było pięknie, radośnie, barwnie i rodzinnie.

Orszak przemaszerował z kościoła parafialnego do Domu Kultury w Wojsławicach, gdzie odbył się IV Koncert Kolęd i Pastorałek. W kolędowaniu udział wzięli laureaci XVII Szkolnego Konkursu Kolęd i Pastorałek: Klara Sołdaczuk, Zuzanna Kalita, Lena Zielińska, Oliwia Sapuła, Sandra Dubaj oraz zespoły i solistki działające przy Gminnym Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Wojsławicach: zespół wokalno - instrumentalny "Czerwona Jarzębina", solistka Alina Kowalska, Chór Wojsławianie oraz dziecięca grupa wokalna „Promyki”. Uroczyste świętowanie zakończone zostało wspólnym śpiewaniem kolędy.

Bardzo dziękujemy Państwu Agnieszce i Ireneuszowi Swatek oraz Arturowi Luty za uświetnienie orszaku delegacją konną oraz wszystkim osobom zaangażowanym w organizację wydarzenia.

 

Marcin Farfos

trzechkroli 59 trzechkroli 25 trzechkroli 94 trzechkroli 114

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach portalu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego. Nim opublikujesz komentarz, zastanów się, czy jest on zgodny z zasadami dobrego wychowania i czy nie narusza dóbr osobistych innych osób. Pamiętaj, że zgodnie z art. 212 k.k. i art. 216 k.k. za przestępstwa zniesławienia i znieważenia grozi kara grzywny, kara ograniczenia lub pozbawienia wolności. Szanujmy się wzajemnie i nie zapominajmy, że internet jest częścią przestrzeni publicznej.


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Radio

  • Artykuły
  • Komentarze

Reklama