24°C
Środa 18 Lipca 2018
Imieniny: Emil, Erwin

wolont Warsztaty Kultury w Lublinie zapraszają do wzięcia udziału programie „Wolontariusz Kultury”, skierowamym do osób, które pragną współpracować wolontarystycznie, poznawać kulturalny potencjał miasta oraz rozwijać swoje kompetencje związane z działalnością kulturalną.

Kim jest Wolontariusz Kultury?
To osoba, która kocha kulturę i chce być częścią ważnych dla Lublina wydarzeń. Jest zainteresowana ideą wolontariatu, a przede wszystkim leży jej na sercu rozwój naszego miasta. Do współpracy włączyć się mogą mieszkańcy Lublina w wieku od 16 do 75 lat, którzy chcą rozpocząć przygodę z wolontariatem lub kontynuować ją na innym poziomie.

 

Jak stać się Wolontariuszem Kultury?
Program Wolontariusz Kultury to cykl bezpłatnych warsztatów i praktyk, dzięki którym uczestnicy zyskają rozległą wiedzę, aby sprawniej współpracować z organizatorami wydarzeń kulturalnych oraz lepiej poruszać się w szeroko pojmowanym sektorze kultury. Prowadzący to osoby związane od lat z działalnością kulturalną w Lublinie i regionie.

 

Zajęcia podzielone są na dwa moduły:
Moduł szkoleniowy – podczas którego uczestnicy dowiedzą się jak dotrzeć do odbiorcy, jak opowiedzieć o sobie i wydarzeniu przy którym pomagają, w jakich obszarach kultury można się realizować w Lublinie i nie tylko, jak sprawnie komunikować się z ludźmi, jakich narzędzi internetowych warto używać, aby kibicować lubianym wydarzeniom, a przede wszystkim spotkają się z zespołem Warsztatów Kultury, organizatorem czterech największych festiwali w Lublinie, z którym później będą współpracować.

 

Moduł praktyczny – wszyscy uczestnicy projektu wezmą udział w wydarzeniach kulturalnych organizowanych przez Warsztaty Kultury w Lublinie (do zaliczenia programu potrzebny jest udział przy min. dwóch, wybranych wydarzeniach).

Uczestnicy projektu będą brać udział w spotkaniach i warsztatach w trybie weekendowym od 13 stycznia do 9 września 2018 (od 2 do 3 spotkań w miesiącu, w wymiarze od 4 do 8 godzin).

 

Od czego zacząć?
Od 5 do 17 grudnia Warsztaty Kultury w Lublinie czekają na Wasze zgłoszenia. Formularz on-line oraz regulamin i harmonogram zajęć jest dostępny na stronie warsztatykultury.pl.

 

W 2017 roku Lublin świętuje Wielki Jubileusz 700-lecia lokacji miasta na prawie magdeburskim. Przeżywając wspólnie ten niezwykły rok, chcemy inspirować się naszym dziedzictwem, umacniać poczucie dumy z Lublina, a także rozwijać miasto dla przyszłych pokoleń. Warsztaty Kultury w Lublinie współtworzą program obchodów tego wielkiego lubelskiego święta.

 

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach portalu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego. Nim opublikujesz komentarz, zastanów się, czy jest on zgodny z zasadami dobrego wychowania i czy nie narusza dóbr osobistych innych osób. Pamiętaj, że zgodnie z art. 212 k.k. i art. 216 k.k. za przestępstwa zniesławienia i znieważenia grozi kara grzywny, kara ograniczenia lub pozbawienia wolności. Szanujmy się wzajemnie i nie zapominajmy, że internet jest częścią przestrzeni publicznej.


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Radio

  • Artykuły
  • Komentarze

Reklama